reklama

2 latek nie mówi

jeag

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Maj 2019
Postów
42
Rozwiązania
0
Mam pytanie, jak pomóc dziecku przy nauce mowy? Kiedy mój syn kończył rok, zaczął mówić swoje pierwsze słowa takie jak: kot, idę, mama, tata, ale potem coś poszło nie tak i się zablokował. W czerwcu będzie miał 2,5 lat i nie używa praktycznie mówiąc żadnych słów. Najgorsze jest to, że przestał używać tych które juz znał. Tak jakby miał amnezję. Na mnie mówi tata, na męża też tata, kota nie woła, tylko miałczy. Wymyśliliśmy na nim, że jak czegoś chce to ma mówić" chce." To wszystko, więcej słów nie ma, nie używa. Wiem, że na pewno wiele słów zna, bo jak powiem przynieś pilot, to przyniesie, daj szklankę, autko, klocki czy piłkę- nie ma problemu, ale jak powiem "co to " ,to albo patrzy na mnie tempo, albo mówi jego ulubione słowo "eeee". Proszę podpowiedzieć co mogę zrobić żeby mu pomóc?
 
reklama

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
3 021
Rozwiązania
62
Polecam wizytę w poradni psychologiczno-pedagogicznej, powinni pokierować dalej.

Warto wykluczyć wszelkie problemy ze słuchem - wizyta u laryngologa lub audiologa/foniatry.
Warto także odwiedzić neurologopedę (sprawdzi napięcie mięśniowe przy aparacie mowy).
Udałabym się także do neurologa, by wykluczyć poważniejsze problemy.

Mój syn zaczął mówić jak miał 4,5 roku, więc rozumiem co czujesz. Na pewno należałoby ograniczyć telewizję. Dużo oglądać/czytać książeczek. A synek teraz cokolwiek więcej mówi - u nas było zalecenie, by udawać, że się nie rozumie dopóki chociażby nie spróbuje powiedzieć.
Mój synek jak miał 2,5 roku dostał z poradni decyzję o WWR (wczesne wspomaganie rozwoju), a rok później KS (kształcenie specjalne na okres przedszkola). Diagnozą był autyzm. Dzięki temu miał zajęcia z logopedą, a co ważniejsze także z pedagogiem i psychologiem, którzy tą mowę starali się wywołać. Teraz mówi dużo, jednakże logopeda ma jeszcze trochę pracy. Synek jutro kończy 6 lat.
 

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Konkurs

Zagrajmy w coś! Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Nowe pytania

Do góry