reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 miesięczne niemowlę nie chce spać

bobas2020

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Luty 2020
Postów
112
Witam :)mam problem, mój 2 miesięczny synek w nocy w ogóle nie śpi . Potrafi od godziny 23 do 7:30 nie spać nawet minuty . Jest to bardzo męczące . Ma 8 tygodni słyszałam ze może to być skok rozwojowy . Kiedy nosze go na rękach strasznie się rozgląda, a kiedy próbujemy położyć się do łóżka to budzi się i płacze , chce na raczki i tak cała noc. Dodam ze w dzień później odsypia dość długo bo potrafi spać większość dnia. Przyznam,ze zmęczenie daje się we znaki:) Macie jakieś rady ?:) pozdrawiam :)
 
reklama
Rozwiązanie
No to wygląda na to że to taki etap, trzeba przetrwać chociaż to bardzo trudne. Możesz próbować rozbudzać go w dzień żeby w nocy był bardziej zmęczony ale z doświadczenia wiem, że śpiące dziecko to świętość :) śpij wtedy kiedy śpi Twój synek, olej obowiązki domowe, na to przyjdzie jeszcze czas. Uwierz mi że takim małym dzieciom wszystko się bardzo szybko zmienia :)
Dziękuje za odpowiedz :) już próbowałam rozbudzać i mały zasypiał na rękach albo w powietrzu:( zobaczymy jaka będzie dzisiejsza noc . Śpię w dzień ale niestety snu nie nadrobię na zapas :( mam nadzieje ze to minie :)
To bardzo dziwne, że dziecko nie śpi ani nawet godziny przez tak długi czas. Musisz być wykończona, jeszcze jak musisz nosić to Ci bardzo wspolczuje. Ja pewnie bym wybudzala w dzień, żeby wbić się w jakiś rytm dzień, noc. Może za dnia śpi w innym miejscu niż kładziesz go wieczorem ?
 
Dopiero po 3-4 msc ustala się rytm dobowy dziecka, tzn zaczyna odróżniać ono dzien od nocy. U Was to wygląda tak jakby było zupełnie odwrotnie. Czy zaslaniacie okna w dzień? Karmisz piersią czy mm? Próbowałaś spać razem z nim? Mimo wszystko taki maluch powinien spać od 16-20h na dobę, więc nawet w nocy powinien się przespać choćby godzinę.
 
Nie zasłaniam okien w dzień wręcz przeciwnie funkcjonujemy normalnie nie zachowujemy się super cicho . Mały śpi razem z nami . Karmie piersią .. sama nie wiem dlaczego tak jest . Wcześniej przesypial normalnie i budził się co 2-3h na karmienie i szedł spać .
 
No to wygląda na to że to taki etap, trzeba przetrwać chociaż to bardzo trudne. Możesz próbować rozbudzać go w dzień żeby w nocy był bardziej zmęczony ale z doświadczenia wiem, że śpiące dziecko to świętość :) śpij wtedy kiedy śpi Twój synek, olej obowiązki domowe, na to przyjdzie jeszcze czas. Uwierz mi że takim małym dzieciom wszystko się bardzo szybko zmienia :)
 
Twoje dziecko po prostu pomyliło dzień z nocą i niestety jest w tym trochę winy rodziców. Dla takiego malucha ważna jest rutyna. One ją wprost kochają. Kąpiel o tej samej godzinie, masaż (ja robiłam masaż schantala), który zrelaksuje dziecko, karmienie i spanie. Wszystko robione powoli, bez pośpiechu i w półmroku. Dzień rozpoczynajcie z energią i nie pozwalaj dziecku długo spać. Twój synek powoli powinien już rozróżniać dzień i noc. Przede wszystkim konsekwencja.
 
No to wygląda na to że to taki etap, trzeba przetrwać chociaż to bardzo trudne. Możesz próbować rozbudzać go w dzień żeby w nocy był bardziej zmęczony ale z doświadczenia wiem, że śpiące dziecko to świętość :) śpij wtedy kiedy śpi Twój synek, olej obowiązki domowe, na to przyjdzie jeszcze czas. Uwierz mi że takim małym dzieciom wszystko się bardzo szybko zmienia :)
Dziękuje za odpowiedz :) już próbowałam rozbudzać i mały zasypiał na rękach albo w powietrzu:( zobaczymy jaka będzie dzisiejsza noc . Śpię w dzień ale niestety snu nie nadrobię na zapas :( mam nadzieje ze to minie :)
 
Rozwiązanie
Do góry