reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 miesięczne niemowle - problem ze snem

Jarzynka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2019
Postów
395
Mój 6 tygodniowy synek ma coraz większe problemy ze snem. Byle co go budzi. Najchętniej zasypia na mojej poduszce, na rękach sie wierci i marudzi (chyba daje znac ze mu niewygodnie). W wozeczku nie chce zasypiać i oczywiście w łóżeczku też... Po zaśnięciu na owej poduszce muszę go oczywiście trzymac na kolanach - jak odloze to sie wybudza. Często sie wybudza nawet gdy go mam przy sobie. Wtedy szybko interweniuje, bo ostatnio naprawdę mało sypia (potrafi nie spac od 9 do 19...i caly dzien placze i domaga sie snu, gdy zasypia spi 10-15 min i sie wybudza).

Nadomiar złego zaczyna odmawiać mleka...

Któras z Was tak miala? Co moze byc przyczyną? Jakies sposoby na usypianie?

Konsultowałam z pediatrą, ale oprocz tabletek na uspokojenie i tekstu, ze "dzieci tak mają" nic nie pomogła...
 
reklama
Rozwiązanie
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Okazało się, że jesli mały wpadnie w głębszy sen to potrafi przespać 12h. Oczywiscie z przerwami na karmienie. Pozniej z 2h niespania i ponownie musze go usypiac, ale juz mniej z tym problemu.
On chyba czym mniej spi, tym ma większe problemy z zaśnięciem. Muszę dopilnowywać, żeby duzo spał.
Skontroluj napięcie mięśniowe i integrację sensoryczną. Tylko nie wiem czy w takim wieku. U nas spanie od początku źle, w 9 i 10 miesiącu mega kryzys. Trafiliśmy do neurologa i do terapeuty si. Jest trochę lepiej.

Może to kolki?

Może zamiast wózka chusta? Jesteś kp czy mm? Może dl pomoże lub przy mm zmiana mleka/butli.
 
A jak karmisz? Moja córka, która była kp, to w tym wieku spała mi tylko przy piersi. Odłożona budziła się po kilku sekundach, max. po minucie. I niezależnie czy odkładałam ją od razu jak zasnęła, czy czekałam aż zapadnie w głębszy sen. Drzemki w dzień były tylko przy piersi lub nie było ich wcale.
 
Miałam Tak samo ,dopiero po 3 miesiącu, dało się ja odłożyć po usypianiu, oczywiście zaśnie tylko na rękach, wierci się do tej pory, ale my mamy problem z buzka i ja swedzi
 
Czy problem dotyczy tylko drzemek czy snu w nocy też? Mój też tak miał (częściowo ma do tej pory- ma 3 miesiące). W dzień zasypiał tylko na rękach, a jak nie pozwalałam mu się tak wyspać i próbowałam uśpić w wózku czy łóżeczku to ryczał całymi dniami. Wieczorny sen też odpadał, zasypiał dopiero jak ja szłam spać i akceptował tylko spanie ze mną w łóżku. Teraz już mu trochę przechodzi, na dzienny sen pomogły spacery - wtedy chociaż sobie pośpi. Jak był mniejszy to bałam się wychodzić na dłużej i nie wystarczało mu tyle snu. Teraz idę na taką dobrą godzinę-półtorej, to chociaż tyle złapie. A i po porządnym spacerze pośpi też po powrocie. Do tego nie oglądam już przy nim telewizji i pilnuję planu dnia. Na nocny sen pomogły codzienne masaże i kąpiel przed snem. Już koło 17 zaczynam go wyciszać, przygaszam światła, przytulam go na rękach, później masaż, kąpiel i karmienie przy kołysankach.
 
A jak karmisz? Jeśli kp to można spróbować karmić na leżąco. Polecam też chustę.
To jeszcze czwarty trymestr. Maluszek potrzebuje bliskości. Przy Tobie czuje się bezpiecznie.
Jeśli to nie pomoże to jak wyżej warto skonsultować. Może osteopata pomoże.
 
reklama
A jak karmisz? Moja córka, która była kp, to w tym wieku spała mi tylko przy piersi. Odłożona budziła się po kilku sekundach, max. po minucie. I niezależnie czy odkładałam ją od razu jak zasnęła, czy czekałam aż zapadnie w głębszy sen. Drzemki w dzień były tylko przy piersi lub nie było ich wcale.

Żywe wspomnienia, mój też taki był :)
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Okazało się, że jesli mały wpadnie w głębszy sen to potrafi przespać 12h. Oczywiscie z przerwami na karmienie. Pozniej z 2h niespania i ponownie musze go usypiac, ale juz mniej z tym problemu.
On chyba czym mniej spi, tym ma większe problemy z zaśnięciem. Muszę dopilnowywać, żeby duzo spał.
 
Rozwiązanie
Do góry