reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

21 stopni w nocy- jak ubieracie

Natqaa

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
witam
Mam w domu w nocy 21 stopni (okolo- raz jest równo 21 raz 21,4 itd). Zawsze się zastanawiam czy mojemu dziecku nie jest za zimno czy za gorąco... wiem ze kazde dziecko jest różne ale.. jak wy ubieracie i czym przykrywacie mając taka temp w pokoju? Ja zawsze ubieram w pajacyk bawelniany lub welur owijam lekko w rozek tak ze boki rozka otulaja tylko lekko brzuszek zeby raczki byly wolne i na to klade letnia kolderke typu minki. Jak się przebudza na jedzonko to kark ma raczej cieply ale raczki i buźkę zimna...
Mam w posiadaniu spiworek 3.5 tog.. zastNawjam sie czy mogę go jej dać przy takiej temp ale zeby spala w samym bodziaki na długi rękaw- wlasnie, apropo tych śpiworków.. czy nie jest dzieciom zimno w raczki i ramiona ?. 🤔🤔🤔

reklama

Niunka221

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
witam
Mam w domu w nocy 21 stopni (okolo- raz jest równo 21 raz 21,4 itd). Zawsze się zastanawiam czy mojemu dziecku nie jest za zimno czy za gorąco... wiem ze kazde dziecko jest różne ale.. jak wy ubieracie i czym przykrywacie mając taka temp w pokoju? Ja zawsze ubieram w pajacyk bawelniany lub welur owijam lekko w rozek tak ze boki rozka otulaja tylko lekko brzuszek zeby raczki byly wolne i na to klade letnia kolderke typu minki. Jak się przebudza na jedzonko to kark ma raczej cieply ale raczki i buźkę zimna...
Mam w posiadaniu spiworek 3.5 tog.. zastNawjam sie czy mogę go jej dać przy takiej temp ale zeby spala w samym bodziaki na długi rękaw- wlasnie, apropo tych śpiworków.. czy nie jest dzieciom zimno w raczki i ramiona ?. 🤔🤔🤔
U mnie było przy tej temp choć mam niższa synek był w pajacyku i rozku.
Teraz ma już 8m i pajacyk i śpiworek cienki nic więcej.

Kaamilaaa

Rozwiązania
1
witam
Mam w posiadaniu spiworek 3.5 tog.. zastNawjam sie czy mogę go jej dać przy takiej temp ale zeby spala w samym bodziaki na długi rękaw- wlasnie, apropo tych śpiworków.. czy nie jest dzieciom zimno w raczki i ramiona ?.
Przy takiej temp w domu a też zazwyczaj mamy między 19 a 21 to ubieram body i spodenki albo koszulkę i spodenki, często wieczorem jeszcze wietrze w pokoju więc wtedy młoda nakrywam kolderka ale potem zmieniam to na cieniutki kocyk. I tak szybko się rozkopuje, moja raczej z tych co nie lubią być opatulone i mieć za gorąco.

Fado123

Rozwiązania
3
Wydaje mi się ,że jest za dużo, spac sie powinno przy 19 stopniach, my mamy krotki rękawek i nóżki, i tylko kocyk ,a i tak jest jej nieraz za gorąco, sprawdzaj czy nie jest mokre na pleckach i szyjce, przegrzewanie nie jest dobre

Natqaa

Rozwiązania
0
Wydaje mi się ,że jest za dużo, spac sie powinno przy 19 stopniach, my mamy krotki rękawek i nóżki, i tylko kocyk ,a i tak jest jej nieraz za gorąco, sprawdzaj czy nie jest mokre na pleckach i szyjce, przegrzewanie nie jest dobre
Ja sprawdzam na instrukcji spiworkow- tam jest ladnje opisane co dziecko powinno miec ubrane przy jakiej temp i przy jakiej grubości śpiworka.. ale ze nie korzystam narazie to pytam o kocyki i inne.. i tak jak wspomniałam, dziecko ma cieply kark - nie gorący ale zimne raczki i buźkę, a temp nie zmienię.. poki co nie grzeje, mieszkanie wietrze a i tak caly czas jest kolo 21 stopni.

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Temperatura jest moim zdaniem za wysoka. 18-19 to optymalnie. To, że dziecko ma zimne rączki czy buzię nie oznacza, że marznie bo te części ciała z reguły są zimniejsze łącznie z nóżkami. Ja bym zrezygnowała albo z rożka albo z kołderki bo to już za dużo przy takiej temp.

liczba

Rozwiązania
1
Pajac/body i śpiwór. Ja jestem wielką zwolenniczką śpiworkow, dziecko o niebo lepiej śpi od kiedy go używamy. Nie rozkopuje się. Można kupić różne grubości.
Dzieci też są różne. Moja mała lubi ciepło. Nawet przy upałach bez przykrycia nie chciała spać.

Mamaona

Rozwiązania
12
Wg mnie trochę za grubo. Ubrałabym w jedną warstwę ciuszków bawełnianych plus śpiworek lub rożek. Pamiętaj żeby temperatury nie sprawdzać na dłoniach tylko na przedramionach lub plecakach- jeśli one są ciepłe znaczy że jest ok.

reklama

Ewelina.Be

Rozwiązania
1
Serio śpicie przy 18-19 stopniach? Dla mnie taka temperatura jest za niska i nie wyobrażam sobie przy 18 stopniach ubrać dziecko w krótki rękaw tym bardziej bez przykrycia. Teraz jak noce są chłodniejsze, a jeszcze nie grzejemy w mieszkaniu to syn śpi w piżamie z długim rękawem i długimi spodniami

Kazumi

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Nie ma reguły... Trzeba sprawdzać temperaturę w okolicy karku i dobierać okrycie na noc. Jak kark jest gorący albo spocony to jest za ciepło. Jak zimny lub chłodny to jest za zimno.
U nas w mieszkaniu jest ogólnie ciepło a dziecko musi mieć długie nogawki i rękawy i do tego ciepły koc. Gdy dawałam kocyk cienki to kark był chłodny a dziecko niespokojne. Po przykryciu grubym śpi dużo lepiej a kark jest letni.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
N Wiercenie sie w nocy i kopanie nozkami- 4mies niemowle Potrzebuję porady 16
R Gęsta wydzielina , zatkany nos i kaszel jedynie w nocy. pomocy Potrzebuję porady 3
Pauplo000 Cukier w nocy Potrzebuję porady 5
N 3 miesieczne niemowle - ile razy je karmicie w nocy? Potrzebuję porady 84
89karola80 Refleksje po nocy :D (ulewanie/refluks/gazy/mleko) Potrzebuję porady 11
marta_mamaoli Spanie w nocy - 6 miesięczna dziewczynka Potrzebuję porady 3
M Ubieranie niemowlaka w dzień i w nocy Potrzebuję porady 7
C Dziecko zamiast jeść w dzień je w nocy Potrzebuję porady 6
M Wstawianie w nocy.. Potrzebuję porady 14
W Płacz rocznego dziecka w nocy Potrzebuję porady 2
mummymiki Ciągły płacz w nocy Roczniaki i dwulatki 10
AnA Ania Niemowlę budzi się w nocy Potrzebuję porady 17
T 9 miesięczne niemowle i czeste pobudki w nocy Potrzebuję porady 8
C Niemowlę śpi w dzień w nocy buszuję Potrzebuję porady 3
K Kaszel u dziecka tylko w nocy Potrzebuję porady 11
T Przesypianie nocy u 6 msc dziecka BB psychodietetyczka radzi mamom 4
N Roczne dziecko nie robi siku w nocy Potrzebuję porady 2
flesia moczenie się w nocy Przedszkolaki 17
S Krostki u dziecka po nocy Potrzebuję porady 9
W Spanie niemowlaka Potrzebuję porady 3
Oliwka88 nie przesypiam całej nocy Potrzebuję porady 15
U Budzenie się w nocy na mleko Potrzebuję porady 3
R Roczne dziecko bardzo źle śpi w nocy. Potrzebuję porady 5
O Niespokojne dziecko w nocy. Potrzebuję porady 5
H Problem z zasypianiem w nocy Spanie 4
Mikasa7 Wysypka u trzylatka swedzaca w nocy Potrzebuję porady 9
karolyn1987 częste picie wody w nocy 7,5 miesięcznego dziecka Potrzebuję porady 6
R Moje 3.5 miesięczne dziecko je w nocy co 2 godziny Potrzebuję porady 7
M Odstawienie od piersi w nocy Karmienie piersią 0
A Horror w nocy... Spanie 21
Gagatka88 Odstawianie od piersi, a spanie w nocy - co robić? Potrzebuję porady 19
Gagatka88 Odstawianie od piersi a przesypianie nocy - co robić?! Noworodek 0
J 20 miesięczne dziecko nie chce jeść w dzień tylko nocy Potrzebuję porady 2
Iza181 9-miesięczniak budzi się co 2 godziny w nocy Spanie 27
P Brak snu w nocy Spanie 5
Ayashi86 Jedzenie w nocy Spanie 15
Lanvin Jak oduczyć kilkulatka przychodzenia w nocy do łóżka rodziców? Potrzebuję porady 4
M budzenie się w nocy co 45 minut! :( Potrzebuję porady 19
Ayashi86 Maluszek gorzej spi w nocy Spanie 10
M 15 miesięczne dziecko bardzo dużo pije wody w nocy Potrzebuję porady 23
karolyn1987 Wypadanie smoczka w nocy Potrzebuję porady 28
E dwulatek nie spi 2-3h w środku nocy Potrzebuję porady 5
anetti83 Rozszezanie diety polrocznego niemowlaka / przesypianie nocy Potrzebuję porady 10
M mleko w nocy Potrzebuję porady 13
Shadow* Moczenie 5-latka w nocy Przedszkolaki 9
kate_p7 pobudki co godzinę w nocy! pomocy! Potrzebuję porady 69
M Jedzenie w nocy- 8 mcy Żywienie 2
Niesia_88 siusianie w nocy Trzylatki 7
asiorreek 2 i pol latek przestal spac w nocy Potrzebuję porady 4
S 11 miesięczne niemowle je 2 razy w nocy Potrzebuję porady 12