reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

36 tc

Zosix

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Sierpień 2020
Postów
122
Dziewczyny mam pytanie . :)
Jestem w 36 tc. Czytałam dziś ze powinnam czuć ruchy dziecka conajmniej 10 razy na godzinę . Nie czuje ich aż tyle .Czuje codziennie ruchy mojej dziewczynki ale czy to normalnie ze nie ciagle i nie 10 na godzinę ?
 
reklama
Nie no bez przesady, nasze bobo tez musza spać.. zazwyczaj się sprawdza ruchy w godzinach aktywności i po posiłku. Spokojnie.
Dziewczyny mam pytanie . :)
Jestem w 36 tc. Czytałam dziś ze powinnam czuć ruchy dziecka conajmniej 10 razy na godzinę . Nie czuje ich aż tyle .Czuje codziennie ruchy mojej dziewczynki ale czy to normalnie ze nie ciagle i nie 10 na godzinę ?
 
Nie no bez przesady, nasze bobo tez musza spać.. zazwyczaj się sprawdza ruchy w godzinach aktywności i po posiłku. Spokojnie.
Tak tez się zastanawiałam . Liczę ruchy Metodą Cardiff bo moja ciąża jest zdrowa i napewno jest ich więcej niż 10 w ciągu dnia . Dziękuje bardzo za szybka odpowiedz . :)
 
Ostatnia edycja:
Mi lekarka kazała zwracać uwagę na ruchu i sprawdzać, czy w ciągu 12 godz jest minimum 10. A są dni,że jak ja ciągle na nogach to tyle nie nalicze. Dopiero jak się położę to dzidzia buszuje. Inna koleżanka jest u innego dr i on mowi,że już się nie liczy,że to stare zalecenia.
 
Mi lekarka kazała zwracać uwagę na ruchu i sprawdzać, czy w ciągu 12 godz jest minimum 10. A są dni,że jak ja ciągle na nogach to tyle nie nalicze. Dopiero jak się położę to dzidzia buszuje. Inna koleżanka jest u innego dr i on mowi,że już się nie liczy,że to stare zalecenia.
To jak prawidłowo liczyc ? Z tymi ruchami to różnie naprawdę . Mam koleżankę która jest w 37 tc i twierdzi ze cigle mała się rusza bez przerwy .
 
Dziewczyny mam pytanie . :)
Jestem w 36 tc. Czytałam dziś ze powinnam czuć ruchy dziecka conajmniej 10 razy na godzinę . Nie czuje ich aż tyle .Czuje codziennie ruchy mojej dziewczynki ale czy to normalnie ze nie ciagle i nie 10 na godzinę ?

minimum 10 ruchów na godzinę, ale nie w każdej godzinie dnia, tylko wtedy kiedy robisz ten test - po posiłku na leżąco :)
Teraz wielu lekarzy poleca domowe KTG zamiast liczenia ruchów.
w tym tc wiesz już jaki rytm dnia i aktywność ma dziecko i za niepokojące uznaje się odchylenia (nie rusza się wcale po posiłku czy na leżąco albo jakoś gwałtownie bez uzasadnienia). Podobno decydujące są odczucia matki w tym zakresie.
 
minimum 10 ruchów na godzinę, ale nie w każdej godzinie dnia, tylko wtedy kiedy robisz ten test - po posiłku na leżąco :)
Teraz wielu lekarzy poleca domowe KTG zamiast liczenia ruchów.
w tym tc wiesz już jaki rytm dnia i aktywność ma dziecko i za niepokojące uznaje się odchylenia (nie rusza się wcale po posiłku czy na leżąco albo jakoś gwałtownie bez uzasadnienia). Podobno decydujące są odczucia matki w tym zakresie.
Moj dzień wyglada różnie ale zawsze czuje ruchy rano po przebudzeniu i po południu . Jak nie zasnę to około 23 robimy bal haha ;D czasami zdarzają się pojedyncze incydenty w ciągu dni albo gdy jadę samochodem (co się zdarza bardzo rzadko ) . Muszę przestać czytać chyba różne strony w internecie bo wszędzie jest napisane co innego . Ja nie czuje żeby było coś nie tak wiec chyba zaufam sobie
 
To jak prawidłowo liczyc ? Z tymi ruchami to różnie naprawdę . Mam koleżankę która jest w 37 tc i twierdzi ze cigle mała się rusza bez przerwy .
Szczerze? Moja lekarka słabo mi to wyjaśniła, kazała obserwować ruchy, jak zapytałam co to znaczy to położna się wtracila i powiedziała,że sprawdzać np od 8 do 20 i musi być minimum 10 ruchów. I tyle wyjaśnień. U nas też zazwyczaj rano mała pobuszuje, w dzień jak się położę to też się zdarza, najwięcej szaleje koło 22. Jak chodzę to czasem poczuje uderzenie. Wiem,że już w tych końcowych tygodniach ruchy mają prawo byc mniej odczuwane i są takie bardziej jak przesuwanie, bo jest już mało miejsca, tak nam na szkole rodzenia tłumaczy co chwilę położna.
 
Z tymi ruchami bywa różnie, ja dopiero pod koniec ciąży czuje je dużo mocniej i częściej, choć nie zawsze. W połowie ciąży to raczej lekkie kopniaczki były, a nie konkretne ruchy jak teraz, że cały brzuch chodzi 😅😅 ale u mnie to już 40 tydzień i 2 dzień, a w sobotę lekarz po USG stwierdził, że córcia waży 3700 gram
 
reklama
Co do liczenia ruchów, lekarz powiedział że trzeba zwracać uwagę na to czy dziecko jest bardziej ruchliwe lub mniej, jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce to wtedy zgłosić się na kontrole
 
Do góry