reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 miesieczne niemowle rwie sie do siadania

Dołączył(a)
29 Grudzień 2017
Postów
10
Witam, moja corka za chwile skonczy 4 miesiace. Gdy trzymam ja od siebie to spina sie czesto podnoszac nogi i glowke, jakby chciala usiasc, czasem przy tym sie denerwuje. Wiem ze to za wczesnie na siadanie, dlatego doradzcie co zrobic, zeby nie wyrzadzic krzywdy dla kregoslupa?
 
reklama
Dokładnie to cwiczenie miesni ,nie siadanie
Pozwól jej :-)
A dziecko siada prawidłowo z czworaka,moj synek usiadl przy raczkowaniu.
 
To normalne zachowanie, ćwiczy w ten sposób mięśnie brzucha. Dziecko siada z pozycji czworakiej, a nie z pleców także nie martw się :)
A moje 2 usiadły z pleców. Ale spokojnie córka ćwiczyła tak odkąd skończyła 3 miesiące, udało jej się usiąść w dniu w którym skończyła 6 miesięcy ☺️
 
A moje 2 usiadły z pleców. Ale spokojnie córka ćwiczyła tak odkąd skończyła 3 miesiące, udało jej się usiąść w dniu w którym skończyła 6 miesięcy ☺️
Oczywiście jest to możliwe nie mniej jednak nie jest to prawidłowa pozycja do śniadania. Dzieci siadają z pozycji czworakiej, najczęściej najpierw raczkuja, a następnie siadają
 
Oczywiście jest to możliwe nie mniej jednak nie jest to prawidłowa pozycja do śniadania. Dzieci siadają z pozycji czworakiej, najczęściej najpierw raczkuja, a następnie siadają
Pozycja do siadania jest jak najbardziej prawidłowa dzieci mogą siadać tak samo z pozycji na plecach jak i z czworaków, nie jest powiedziane, że musi z czworaków. Najważniejsze, żeby zrobiło to samodzielnie bez jakiegoś obstawiania poduszkami
 
reklama
Pozycja do siadania jest jak najbardziej prawidłowa dzieci mogą siadać tak samo z pozycji na plecach jak i z czworaków, nie jest powiedziane, że musi z czworaków. Najważniejsze, żeby zrobiło to samodzielnie bez jakiegoś obstawiania poduszkami
Dokładnie .
Jednak to na pewno ćwiczenie miesni moj synek tez tak robil, bo na samo siadanie to trochę za wcześnie:)
I racja czasem sie zdarza,że dzieci nie raczkuja wtedy siadaja normalnie a nie z czworaka.
 
Do góry