reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4latek

reklama
Ja mam córkę z grudnia, wszystko ładnie mówi, z tym że R dopiero od czerwca/lipca. Ale podobno z R jeszcze nawet rok czasu dzieci mają, nie wiem jak z pozostałymi
 
Ja mam córkę z grudnia, wszystko ładnie mówi, z tym że R dopiero od czerwca/lipca. Ale podobno z R jeszcze nawet rok czasu dzieci mają, nie wiem jak z pozostałymi
Rozumiem bo moj ma provblem z r i mowi l

Wysłane z mojego PSP3505DUO przy użyciu Tapatalka
 
I dobrze, właśnie czytałam że dzieci najczęściej mówią j, potem przechodzą w l i na końcu uczą się r. I podobno jak skończą 5 lat i jeszcze nie wypowiadają r to można się zastanowić nad logopedą, ale jak ledwo skończyły 4 to nie ma się czym martwić
 
I dobrze, właśnie czytałam że dzieci najczęściej mówią j, potem przechodzą w l i na końcu uczą się r. I podobno jak skończą 5 lat i jeszcze nie wypowiadają r to można się zastanowić nad logopedą, ale jak ledwo skończyły 4 to nie ma się czym martwić
Bo lekarka na bilansie mu nagadala ze brzydko mowi i mi placze ciagle


Wysłane z mojego PSP3505DUO przy użyciu Tapatalka
 
Moja córka nie mówi jeszcze "r". Zamiast tego często słyszę "l". A co znaczy, że synek często płacze?
 
reklama
Moja córka nie mówi jeszcze "r". Zamiast tego często słyszę "l". A co znaczy, że synek często płacze?
Nie ze czesto tylko ze teraz placze bo mu lekarka nagadala ze brzydko gada to znaczy ze zamiast ryba powiedzial lyba

Wysłane z mojego PSP3505DUO przy użyciu Tapatalka
 
Do góry