reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

:-)

Karolinna na L4 możesz byc 182 dni (albo 180, nie jestem pewna??), takie są przepisy, a po tym czasie idziesz na świadczenie rehabilitacyjne. Dokumenty z tym zwiazane musisz złożyć w ZUS-ie na miesiąc przed upływem tych 182 dni. U mnie w pracy o wszystkim informuje mnie kadrowa, nie wiem, jak to jest w innych zakładach.
 
reklama
Pycha mam pytanie do tego L4 i 182 dni jak przerwiemy na jeden dzień to też przechodzimy na świadczenie rehabilitacyjne? Mnie brakuje jeszcze do tych 182 ale nigdy niw wiadomo, a moja kadrowa nie wie nic albo nie chce mówić ja jestem nauczycielem i narazie podczas wakacji jestem na zwolnieniu aby potem odebrać urlop 35 dni ;Di być dłużej z dzidziusiem.A gdziem można sprawdzić o tych świadczeniach. Wiem , że nie można być ostanie dwa tygodnie ciązy na L4 od gina bo wchodzimy na macierzyński, ale o rehabilitacji nie słyszałam. Pozdrawiam
podobno DZIEWCZYNKA
 
Witam mamusie:) dzisiaj bylam na tej paskudnej glukozie cos okropnego juz bym wiecej nie chciala.Tak wogole mam pyatnie czy tez tak puchniecje ja raz na jakis czas puchne tzn nogi i rece ale dzisiaj po tej glukozie spuchly mi nogi i to bardzo mocno wogole nie widac mi kostek az prawie palcami nie moge ruszyc u nog bo sa tak napuchniete i lydki nie wiem czy to normalbne w ciazy abyt tak puchnac powiem ze tak bardzo zdazylo mi sie spuchnac tylko dzisiaj i nie wiem czy to moze po tej glukozie ?? czy moze tak ma byc?? ja jestem straszna panikara i juz zaczynam panikowac czy wszystko ok czy tak powinno byc POZDRWAIAM
 
reklama
Sprawdź jeszcze czy nie masz za wysokiego ciśnienia. Jeśli tak powiedz o tym lekarzowi. Tak się objawia zatrucie ciążowe (jeszcze do tego może być białko w moczu). Na zimne lepiej chuchać.
Ale może po prostu upały dają Ci się we znaki w ten sposób.
 
Do góry