reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5msc niemowlę, mało sika

nowamloda12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
211
Cześć dziewczyny :)
Córka do tej pory jadła w dzien co 3-4h. Po 90-120ml. (Wagę ma dobą, a nawet troszke powyżej normy) wtedy pampersa był zmieniany często, bo pampers był pełny. Przed snem o 20 zakładałam suchy pampers i o około 5-6 musiałam już zmienić bo był tak ciężki i mokry. Teraz ma 5msc, od tygodnia może półtorej córka w dzien nie chce prawie wcale jest, je po kilku godzinach jak już naprawdę zgłodnieje np. Ostatni raz o 7 i dopiero o 11-12. W dzien zje może z 2max 3 butelki po 60-90ml i słoiczek. I pojawił się problem taki, ze teraz prawie całe nie sika.. sika ale dużo mniej niż wcześniej. Teraz jak pampers zostanie ostatni raz zmieniony o 20 to mogę zmienić go dopiero na drogi dzien o 10-11 i i tak nie jest pełny. W nocy je max 2 razy po 150ml. Nie wiem czy ona tak mało sika przez to ze w dzien nie chce prawie wcale pic mleka czy coś jej jest. Odrazu mówię, ze dziecko jest radosne, nie płacze, No chyba ze marudzi przed spaniem. Ale po za tym nic niepokojącego nie zauważyłam..
 
reklama
Pewnie więc wszystko na raz się złożyło. Nie je, bo nie jest głodna A do tego może mieć gorszy apetyt przez ząbki..
Może spróbuj jutro dac najpierw mleko, odczekać godzinę i zaproponować słoik..?
My na początku takim rytmem szliśmy i to działało o tyle dobrze, że wody pil tylko odrobinę.
U nas na placz związany z zębolcami podawalismy paracetamol i masaz dziąseł. Gryzaki z lodówki też są super.
Myślę, że nie musisz się martwić o te pieluszki (swoją drogą, oszczędzisz w kryzysie)😁
 
reklama
Tak jak dziewczyny piszą, najpierw mleko, bo to jest podstawa. Na tym etapie słoik to powinien być raczej na spróbowanie (nawet jestem zdania, że ma jeszcze na to czas). Nie zastepuj nim mleka jako posiłku.
Skoro sika to myślę, że nie powinnaś się bardzo martwić, ale skonsultowac. Nie bardzo zrozumiałam co znaczy, mogę go zmieniać dopiero na następny dzień, bo i tak nie jest pelny. One są teraz tak chłonne, że trzeba zmieniać nawet jak tylko jest jedno siku, a nie ciężko jak arbuz. Zmieniaj częściej pampersa, żeby jakiegoś zapalenia nie zlapala czy odparzeń.
Dzieci mają takie fazy. Trzeba obserwować. Jeśli w dzień pielucha będzie długo sucha to działaj. Moja po jakimś czasie zaczęła sikać dopiero nad ranem, po całej nocy.
Sprawdzałamm od 20 do 24 pielucha sucha, później znowu nic, dopiero o 4-5. Później dałam już spokój. Więc to jest różnie.
 
Ja tez zaczęłam rozszerzanie diety wczesniej- kazde dziecko jest inne. Jedno gotowość zyska po 7 miesiącu, inne już po 4. Myślę,że każda mama ma w tym zakresie więcej kompetencji nt swojego maleństwa niż WHO:)
Ale fakt faktem, zastępowaliśmy posiłek później, początkowo to była raczej obserwacja reakcji i alergii.
Pampersy też zmieniam częściej, ale w nocy nie rozbudzam, a czekam do rana i faktycznie jest wtedy ciężki jak arbuz:)
Może się mylę, ale dzisiejsze pampersy ograniczają ryzyko rozwoju bakterii, bo przecież dziecko ma sucho.. Z chłopcami łatwiej w tej materii..

Ale podsumowując- nie martw się, że mało sika, bo zapewne nałożyły się różne kwestie (może też skok..?), obserwuj, konsultuj ale nie panikuj :)
Pamiętaj, że to Ty jesteś specjalistką od swojego dziecka I masz najwięcej kompetencji. Jeśli oprócz tego nic nie dolega, to nie powinno być to objaw niczego niepokojącego.
 
Ja tez zaczęłam rozszerzanie diety wczesniej- kazde dziecko jest inne. Jedno gotowość zyska po 7 miesiącu, inne już po 4. Myślę,że każda mama ma w tym zakresie więcej kompetencji nt swojego maleństwa niż WHO:)
Ale fakt faktem, zastępowaliśmy posiłek później, początkowo to była raczej obserwacja reakcji i alergii.
Pampersy też zmieniam częściej, ale w nocy nie rozbudzam, a czekam do rana i faktycznie jest wtedy ciężki jak arbuz:)
Może się mylę, ale dzisiejsze pampersy ograniczają ryzyko rozwoju bakterii, bo przecież dziecko ma sucho.. Z chłopcami łatwiej w tej materii..

Ale podsumowując- nie martw się, że mało sika, bo zapewne nałożyły się różne kwestie (może też skok..?), obserwuj, konsultuj ale nie panikuj :)
Pamiętaj, że to Ty jesteś specjalistką od swojego dziecka I masz najwięcej kompetencji. Jeśli oprócz tego nic nie dolega, to nie powinno być to objaw niczego niepokojącego.
Dziękuje pięknie za odpowiedz !!
 
Pewnie więc wszystko na raz się złożyło. Nie je, bo nie jest głodna A do tego może mieć gorszy apetyt przez ząbki..
Może spróbuj jutro dac najpierw mleko, odczekać godzinę i zaproponować słoik..?
My na początku takim rytmem szliśmy i to działało o tyle dobrze, że wody pil tylko odrobinę.
U nas na placz związany z zębolcami podawalismy paracetamol i masaz dziąseł. Gryzaki z lodówki też są super.
Myślę, że nie musisz się martwić o te pieluszki (swoją drogą, oszczędzisz w kryzysie)😁
Dziękuje bardzo! 😁
 
Ja tez zaczęłam rozszerzanie diety wczesniej- kazde dziecko jest inne. Jedno gotowość zyska po 7 miesiącu, inne już po 4. Myślę,że każda mama ma w tym zakresie więcej kompetencji nt swojego maleństwa niż WHO:)
Ale fakt faktem, zastępowaliśmy posiłek później, początkowo to była raczej obserwacja reakcji i alergii.
Pampersy też zmieniam częściej, ale w nocy nie rozbudzam, a czekam do rana i faktycznie jest wtedy ciężki jak arbuz:)
Może się mylę, ale dzisiejsze pampersy ograniczają ryzyko rozwoju bakterii, bo przecież dziecko ma sucho.. Z chłopcami łatwiej w tej materii..

Ale podsumowując- nie martw się, że mało sika, bo zapewne nałożyły się różne kwestie (może też skok..?), obserwuj, konsultuj ale nie panikuj :)
Pamiętaj, że to Ty jesteś specjalistką od swojego dziecka I masz najwięcej kompetencji. Jeśli oprócz tego nic nie dolega, to nie powinno być to objaw niczego niepokojącego.
Chyba musiałam napisać ten post, po to aby córka w nocy obudziła mnie 3razy na mleko po 150ml i już od rana 2 pampersy zasikane 😂😂
 
reklama
Do góry