reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 miesięcznie dziecko odrzucilo mleko

Paolaa07

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Lipiec 2017
Postów
24
Dziewczyny, piszę bo strasznie się martwię,
Moja córcia 23.12 skończyła 6 miesięcy i na drugi dzień całkiem odrzuciła mleko. Dosłownie z dnia na dzień. Jeszcze 23.12 wypiła normalnie około 5 porcji po około 150 ml a już drugi dzień nie chce nawet tknac mleka. Płacz, krzyk, kopanie, pisk, nie da się jej nawet utrzymać. Rany.. O co może chodzić? Czy któraś z Was miała podobnie? Nawet przez sen nie idzie. Ma już od 4 msc rozszerzona dietę. Je kaszki, kleik ryżowy, warzywa, owoce. Ale to były dosłownie dwa, czasem trzy posiłki dziennie a podstawa bylo mleko. Zawsze chętnie pite... Nie wiem co robić...
 
reklama
Nie dawaj na siłę:-)
Wiadomo że mleko ważne ale jak nie chce to widocznie nie potrzebuje jeśli ma już rozszerzona dietę to wapń można zastąpić nabialem jogurtami naturalny sam albo z dodatkiem owoców (swoich )czy tymi dla dzieci jogurtami :-)
U mnie na wątku też był taki przypadek :)
Odrzucilo i juz .
 
Moze ma taki moment.. moja córka przez tydzień prawie nie chciała mleka.. ile sie nakombinowalam ile go wylewałam.. minęło z dnia na dzień i teraz znowu pije ;-)
Ja bym podawala więcej stałych pokarmów i próbowała z mlekiem co jakiś czas (sama tak robiłam).
Albo dawalam w nocy przez sen ze dwie butle. Wtedy jadla bez problemu..
 
Nie dawaj na siłę:-)
Wiadomo że mleko ważne ale jak nie chce to widocznie nie potrzebuje jeśli ma już rozszerzona dietę to wapń można zastąpić nabialem jogurtami naturalny sam albo z dodatkiem owoców (swoich )czy tymi dla dzieci jogurtami :-)
U mnie na wątku też był taki przypadek :)
Odrzucilo i juz .

Właśnie pierwsza moja reakcja to było wyciskanie na siłę. No bo jak to nie chce mleka. A ona się tylko denerwowala.. Heh Czy ona się nie odwodni? Pije wodę ale to dosłownie parę łykow..
 
@Paolaa07 a czy sprawdzałaś, czy w buzi nie ma pleśniawek? Czy ma miękki brzuszek? Jeśli od kilku dni nie ma apetytu, to może być objaw choroby. Jeśli nie pije mleka staraj się ją dopajać wodą, żeby faktycznie się nie odwodniła i w razie czego dobrze skonsultować się z pediatrą.
 
A jest na piersi czy mm? Bo jak mm to czas na mleko następne
Jest na mm, bebion pepti dha. Właśnie byłyśmy w trakcie zmiany mleka z 1 na 2. Zostało mi dosłownie 3/4 puszki mleka nr. 1. I już to wszystko poszło na zmarnowane ponieważ jej robiłam dwa dni i wylewalam bo nie chciała a zna to mleko od kilku miesięcy. Dziś już próbowałam na wszystkie sposoby 2. I co ciekawe łyżeczka poszło, odrobinę bo więcej ciekło po brodzie ale jednak wypiła trochę. A z butelki całkiem bleee. Hmm czy to możliwe że odrzuciła picie z butelki.. No już sama nie wiem.
 
reklama
@Paolaa07 a czy sprawdzałaś, czy w buzi nie ma pleśniawek? Czy ma miękki brzuszek? Jeśli od kilku dni nie ma apetytu, to może być objaw choroby. Jeśli nie pije mleka staraj się ją dopajać wodą, żeby faktycznie się nie odwodniła i w razie czego dobrze skonsultować się z pediatrą.

O plesniawkach nie pomyślałam. Sprawdzę. Dziękuję. Zaglądam do tej buźki codziennie ale w poszukiwaniu zębów. Bo początkowo obstawiam właśnie to.. moze coś przeoczyłam.
Ma apetyt. Zje wszystko co jej dam i niemal w każdej wyznaczonej ilości (szczególnie owocki) . Oprócz mleka... Zrobiłam jej kaszke na jej mleku i też opedzlowala bez problemu...
Co jej więcej mogę podawać do picia oprocz wody? Chciałam unikać wszelkich "soczków" nawet do 12 msc życia a tu proszę taka nie spodzianka. Wszystkiego bym się spodziewała, że w ogóle przestanie jeść zupki kaszki itd ale mleko....
 
Do góry