reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7 tygodni po cc

Klaudiaaaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2023
Postów
35
Cześć dziewczyny. Jestem 7 tygodni po cc. Rekonwalescencja po cc super, rana zagojona bardzo szybko. Jestem już po 1 miesiączce i odkąd mi się skończyła ( trwała z 4 dni. Bez większego bólu czy dolegliwości) meczy mnie złe samopoczucie. Mam uczucie nóg jak z waty, jest mi slabo, mdli mnie. Czy to może być jeszcze związane z cc, że organizm się nadal regeneruje? Wiadomo wszystko było poruszone, naciete. W poniedziałek jade na podstawowe badania morfologi bo pomyslalam, że może mam też niedobór jakis witamin a przyznam szczerze, że nie biorę żadnych leków, suplementów itd. Nie karmie piersią. Moze wy macie jakieś porady ?
 
reklama
A po porodzie jednak warto dalej brac suple :) bo organizm wymęczony ciążą u porodem dalej potrzebuje. Nawet, jeżeli nie karmisz. Zrób sobie nie tylko morfologię, sprawdź poziom magnezu, potasu, wit D, kwasu foliowego, badanie moczu koniecznie po cewnikowaniu :)
 
Po porodzie na spokojnie masz prawo być jeszcze zmęczona. Na pewno dodałabym jeszcze do poprzednim wypowiedzi żelazo, ferryne i hormony tarczycowe 😉

Czytałam także ze uczucie przewlekłego zmęczenia u matek przychodzi właśnie w okolicy 8 tygodnia - związane z hormonami, adrenalina, brakiem snu itd 😉
 
Ja miałam co jakiś czas zimne dreszcze, aż nie wiedziałam czym się okryć, o zmęczeniu nie wspomnę. Minęło bezpowrotnie, ale trwało dłużej niż standardowe 6-8 tygodni połogu. U Ciebie na dodatek bardzo szybko wrócił okres, więc możesz jak najbardziej być zagrożona anemią. Polecam puerie Duo, nawet włosy mi się po niej poprawiły.

Edit. A wizyta popołogowa już za Tobą?
 
Cześć dziewczyny. Jestem 7 tygodni po cc. Rekonwalescencja po cc super, rana zagojona bardzo szybko. Jestem już po 1 miesiączce i odkąd mi się skończyła ( trwała z 4 dni. Bez większego bólu czy dolegliwości) meczy mnie złe samopoczucie. Mam uczucie nóg jak z waty, jest mi slabo, mdli mnie. Czy to może być jeszcze związane z cc, że organizm się nadal regeneruje? Wiadomo wszystko było poruszone, naciete. W poniedziałek jade na podstawowe badania morfologi bo pomyslalam, że może mam też niedobór jakis witamin a przyznam szczerze, że nie biorę żadnych leków, suplementów itd. Nie karmie piersią. Moze wy macie jakieś porady ?
A jesteś pewna, że to była miesiączka? Trochę wcześnie ja dostałaś. Byłaś już na kontroli po porodzie?
 
Ja miałam co jakiś czas zimne dreszcze, aż nie wiedziałam czym się okryć, o zmęczeniu nie wspomnę. Minęło bezpowrotnie, ale trwało dłużej niż standardowe 6-8 tygodni połogu. U Ciebie na dodatek bardzo szybko wrócił okres, więc możesz jak najbardziej być zagrożona anemią. Polecam puerie Duo, nawet włosy mi się po niej poprawiły.

Edit. A wizyta popołogowa już za Tobą?
Mi się do tej pory zdarzają zimne poty... Coraz rzadziej, coraz mniejsze, ale nadal a córka ma 9 miesięcy...

Ja ogólnie też mam czasem dziwne odloty, zwłaszcza przed miesiączką. Niby mniej boli teraz, ale w okolicach tego czasu czuję się co najmniej dziwnie.
 
A jesteś pewna, że to była miesiączka? Trochę wcześnie ja dostałaś. Byłaś już na kontroli po porodzie?
Tak po porodzie tak. Wszystko było wporzadku. Co do miesiączki wydaje mi sie, ze tak. Odchody poporodowe juz mi sie skończyły mialam chwile spokoju i nagle krwawienie. Trwało 4 dni, tak jak standardowo miesiączka przed ciąża. Taka czysta krew. Zupełnie inaczej niż podczas odchodów.
 
Ja miałam co jakiś czas zimne dreszcze, aż nie wiedziałam czym się okryć, o zmęczeniu nie wspomnę. Minęło bezpowrotnie, ale trwało dłużej niż standardowe 6-8 tygodni połogu. U Ciebie na dodatek bardzo szybko wrócił okres, więc możesz jak najbardziej być zagrożona anemią. Polecam puerie Duo, nawet włosy mi się po niej poprawiły.

Edit. A wizyta popołogowa już za Tobą?
Popołogowa nie. Szczerze mówiąc moja ginekolog nic nie wspomniała o tym, a ja też nie dokonca jestem zorientowana bo to pierwsza ciąża. Byłam na kontroli 3 tygodnie po porodzie wtedy było wszyztko okej.
 
Tak po porodzie tak. Wszystko było wporzadku. Co do miesiączki wydaje mi sie, ze tak. Odchody poporodowe juz mi sie skończyły mialam chwile spokoju i nagle krwawienie. Trwało 4 dni, tak jak standardowo miesiączka przed ciąża. Taka czysta krew. Zupełnie inaczej niż podczas odchodów.
Powinnaś pójść na kontrolę po 6 tygodniach czyli tyle ile trwa połóg. Przy nim może być tak, że krwawienie na chwilę ustaje po czym wraca znowu. Umów się do lekarza.
 
reklama
Powinnaś pójść na kontrolę po 6 tygodniach czyli tyle ile trwa połóg. Przy nim może być tak, że krwawienie na chwilę ustaje po czym wraca znowu. Umów się do lekarza.
Dokładnie @Klaudiaaaa ja co prawda po sn, ale krwawienie pojawiało się i znikało przez 10 tygodni po porodzie 🤦 raz to były brudzenia, raz krwawienie jakby miesiączkowe, a na badaniach wszystko było ok, po prostu długo się oczyszczało.
Zrób badania, może to niedobory, a może połóg. Dreszcze, słabości, zmęczenie są normalne, ale warto sprawdzić i zacznij brać suple 😊
 
Do góry