reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7 tygodni po cc

Dokładnie @Klaudiaaaa ja co prawda po sn, ale krwawienie pojawiało się i znikało przez 10 tygodni po porodzie 🤦 raz to były brudzenia, raz krwawienie jakby miesiączkowe, a na badaniach wszystko było ok, po prostu długo się oczyszczało.
Zrób badania, może to niedobory, a może połóg. Dreszcze, słabości, zmęczenie są normalne, ale warto sprawdzić i zacznij brać suple 😊
Dzięki za odpowiedź i pomoc! Trochę mnie to uspokoiło. Najbardziej martwiły mnie te mdłości i uczucie słabości. Pomyslalam że to może spadek cukru ale to nie to. A jak to przy małym dziecku, spanie nie to samo a tymbardziej jedzenie czy odżywianie. Niestety 🙈
 
reklama
Dzięki za odpowiedź i pomoc! Trochę mnie to uspokoiło. Najbardziej martwiły mnie te mdłości i uczucie słabości. Pomyslalam że to może spadek cukru ale to nie to. A jak to przy małym dziecku, spanie nie to samo a tymbardziej jedzenie czy odżywianie. Niestety 🙈
Ja przez pierwsze tygodnie jak wstawałam do córki to czasami bałam się ją w nocy wyciągać z łóżeczka do karmienia bo bałam się, że ją upuszczę tak mi się w głowie kręciło i byłam mega słaba.
 
Ja przez pierwsze tygodnie jak wstawałam do córki to czasami bałam się ją w nocy wyciągać z łóżeczka do karmienia bo bałam się, że ją upuszczę tak mi się w głowie kręciło i byłam mega słaba.
No właśnie też mam wrażenie ze najbardziej to uczucie mdlosci i zawroty głowy pojawiają się wieczorami i w nocy jak wstaje do małego.
 
Ja potrafiłam się w nocy przebierać, bo byłam cała mokra. Ja - zmarzluch. Mój mąż mówił że jest normalna temperatura, gdzie on woli chłodniej, a moją koszulę można było odwirować i by było sporo wody... Też najgorszej było w nocy zawsze.
 
Cześć dziewczyny. Jestem 7 tygodni po cc. Rekonwalescencja po cc super, rana zagojona bardzo szybko. Jestem już po 1 miesiączce i odkąd mi się skończyła ( trwała z 4 dni. Bez większego bólu czy dolegliwości) meczy mnie złe samopoczucie. Mam uczucie nóg jak z waty, jest mi slabo, mdli mnie. Czy to może być jeszcze związane z cc, że organizm się nadal regeneruje? Wiadomo wszystko było poruszone, naciete. W poniedziałek jade na podstawowe badania morfologi bo pomyslalam, że może mam też niedobór jakis witamin a przyznam szczerze, że nie biorę żadnych leków, suplementów itd. Nie karmie piersią. Moze wy macie jakieś porady ?ł88p
Hej. Zgadzam się z dziewczynami wyżej. Po połogu koniecznie trzeba iść na kontrolę do gin. Czasami połóg po cc kończy się po 8 tyg. Po połogu warto też zrobić badania, o których mówią dziewczyny i z kompletem wyników iść do lekarza. Suplementy jak najbardziej warto brać jeszcze. Możliwe, że dopadło cię zmęczenie po prostu, ale koniecznie sprawdź żelazo i ferrytynę - czy nie ma anemii. Mi po cc przepisano żelazo, potem jeszcze jakiś czas po połogu też brałam, bo wciąż wynik był słaby (tu akurat lekarz rodzinny zalecił, u którego po połogu wcale być nie trzeba, ale miałam sytuację, że potrzebowałam w innej sprawie porady), a było kp. Natomiast po operacji jak cc moze byc słabe żelazo bez względu na sposób karmienia. Tobie nie przepisano w szpitalu żelaza po operacji?

Skoro pytasz o rady to pozwolę sobie jeszcze dodać, że po cc (po sn zresztą też!) wskazane jest pójście do urofizjoterapeuty na tzw pracę z blizną 🙂

PS Moje dziecko niedawno skończyło rok, a ja poczułam się w pewnym momencie megaslabo, niedobrze mi było, poszłam zrobić badania i wszystko ok. To chyba efekt macierzyństwa🫠
 
Hej. Zgadzam się z dziewczynami wyżej. Po połogu koniecznie trzeba iść na kontrolę do gin. Czasami połóg po cc kończy się po 8 tyg. Po połogu warto też zrobić badania, o których mówią dziewczyny i z kompletem wyników iść do lekarza. Suplementy jak najbardziej warto brać jeszcze. Możliwe, że dopadło cię zmęczenie po prostu, ale koniecznie sprawdź żelazo i ferrytynę - czy nie ma anemii. Mi po cc przepisano żelazo, potem jeszcze jakiś czas po połogu też brałam, bo wciąż wynik był słaby (tu akurat lekarz rodzinny zalecił, u którego po połogu wcale być nie trzeba, ale miałam sytuację, że potrzebowałam w innej sprawie porady), a było kp. Natomiast po operacji jak cc moze byc słabe żelazo bez względu na sposób karmienia. Tobie nie przepisano w szpitalu żelaza po operacji?

Skoro pytasz o rady to pozwolę sobie jeszcze dodać, że po cc (po sn zresztą też!) wskazane jest pójście do urofizjoterapeuty na tzw pracę z blizną 🙂

PS Moje dziecko niedawno skończyło rok, a ja poczułam się w pewnym momencie megaslabo, niedobrze mi było, poszłam zrobić badania i wszystko ok. To chyba efekt macierzyństwa🫠
Nie. Kompletnie żadnych zaleceń czy leków ze szpitala. W ciąży wyniki wzorowe, jedynie co brałam to witaminy Femibion. W szpitalu mialam robione podstawowe badania krwi, który były okej. Nie pomyślałam nawet o tym, żeby podpytać kogoś o to. Oczywiście, jak najszybciej umówię wizyte u swojego gin. Dodam też, że w ciazy przytyłam 8kg a już tydzień po porodzie mialam -13kg na wadze także też obawiam się że dość dużo w nie długim czasie i czy to teraz się nie odbija..
 
Nie. Kompletnie żadnych zaleceń czy leków ze szpitala. W ciąży wyniki wzorowe, jedynie co brałam to witaminy Femibion. W szpitalu mialam robione podstawowe badania krwi, który były okej. Nie pomyślałam nawet o tym, żeby podpytać kogoś o to. Oczywiście, jak najszybciej umówię wizyte u swojego gin. Dodam też, że w ciazy przytyłam 8kg a już tydzień po porodzie mialam -13kg na wadze także też obawiam się że dość dużo w nie długim czasie i czy to teraz się nie odbija..
Może tak być. Natomiast ciekawe, że po operacji nie było problemu z żelazem, to duża utrata krwi, ale może bywa i tak. Zarówno u mnie jak i u znajomej był tak kiepski wynik po cc, że prawie anemia. Z tym, że np na końcówce ciąży miałam też niskie żelazo i brałam suplement, więc może to się dołożyło jeszcze ...
Widocznie są silniejsze organizmy🙂

Koniecznie zrób badania, odwiedź ginekologa. I nie martw się na zapas.
 
Hej. Zgadzam się z dziewczynami wyżej. Po połogu koniecznie trzeba iść na kontrolę do gin. Czasami połóg po cc kończy się po 8 tyg. Po połogu warto też zrobić badania, o których mówią dziewczyny i z kompletem wyników iść do lekarza. Suplementy jak najbardziej warto brać jeszcze. Możliwe, że dopadło cię zmęczenie po prostu, ale koniecznie sprawdź żelazo i ferrytynę - czy nie ma anemii. Mi po cc przepisano żelazo, potem jeszcze jakiś czas po połogu też brałam, bo wciąż wynik był słaby (tu akurat lekarz rodzinny zalecił, u którego po połogu wcale być nie trzeba, ale miałam sytuację, że potrzebowałam w innej sprawie porady), a było kp. Natomiast po operacji jak cc moze byc słabe żelazo bez względu na sposób karmienia. Tobie nie przepisano w szpitalu żelaza po operacji?

Skoro pytasz o rady to pozwolę sobie jeszcze dodać, że po cc (po sn zresztą też!) wskazane jest pójście do urofizjoterapeuty na tzw pracę z blizną 🙂

PS Moje dziecko niedawno skończyło rok, a ja poczułam się w pewnym momencie megaslabo, niedobrze mi było, poszłam zrobić badania i wszystko ok. To chyba efekt macierzyństwa🫠
Ja miałam właśnie okrutną anemię po cc.
 
reklama
Może tak być. Natomiast ciekawe, że po operacji nie było problemu z żelazem, to duża utrata krwi, ale może bywa i tak. Zarówno u mnie jak i u znajomej był tak kiepski wynik po cc, że prawie anemia. Z tym, że np na końcówce ciąży miałam też niskie żelazo i brałam suplement, więc może to się dołożyło jeszcze ...
Widocznie są silniejsze organizmy🙂

Koniecznie zrób badania, odwiedź ginekologa. I nie martw się na zapas.
Być może.. ja też miałam na sali Pania która miała na tyle niskie żelazo, że miala przetaczana krew. U nas cała ciążę hemoglobina ponad 16. Po porodzie niecałe 15, ale tak czy siak skontroluje to napewno!
Dziękuję za pomoc! 🥰
 
Do góry