reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8,5 miesiąca a mleko początkowe !!!!!!!!!POMOCY

Dołączył(a)
18 Październik 2012
Postów
4
Witam,
Mój synek ma 8,5 miesiąca. Do tej pory jadł NAN 2. Na ostatniej wizycie pediatra zaleciła natychmiastową zmianę mleka na HIPP HA Combiotik ale na 1!!!!!! Czy może coś podpowiedzieć? Bo ja trochę boje się że mały nie będzie się najadał. Nie dość że nie wiem co robić to na dodatek nigdzie nie mogę dostać tego mleka.
 
reklama
a pytalas lekarza czemu akurat mleko poczatkowe masz podawac? mysle,ze synek bedzie sie najadal,tylko mleko nastepne zawiera skaldniki dostosowane do potrzeb dziecka w drugim polroczu zycia.
 
Pediatra powiedziała że Nan prawdopodobnie podrażnia mu układ pokarmowy i też od tamtego mleka ma wysypkę na policzkach. Powiedziała że nan ma za dużo składników mleka krowiego a ten hipp jest bardziej podobny do mleka ludzkiego i żeby oczyścić jakby organizm to trzeba zacząć od tej jedynki
 
No to masz już odpowiedź dlaczego od pediatry, to w czym rzecz. Jeśli dziecko będzie "nienajedzone" to z pewnością tego nie przeoczysz. Da Ci znać.
 
Mleko z cyfrą 2 jest po prostu bardziej kaloryczne od 1. Jeśli lekarz tak zalecił (a widać, że wytłumaczył Ci dlaczego masz podawać "jedynkę") to ja bym się tego trzymała. Na pewno nie zaszkodzisz dziecku, podająć mu w tym wieku "jedynkę".
 
Ja aby mała się bardziej najadała dosypywałam jej kleik ryżowy do mleka więc możesz do jedynki spokojnie dodawać. No i jeżeli nie możesz znalesć tego to poszukaj innego z HA. Chodzi o to aby było hipoalergiczne. Bebiko HA jest łatwo dostępne.
 
Dziecko w tym wieku ma już rozszerzoną dietę, o kaszki, deserki , obiadki itp. Może najeśc się tym. Oprócz tego mozna dawać mu więcej mleka niż jest podane w tabelach czyli 210 zamiast 180 ml. Albo nawet i 240.
 
Zresztą ta 1-ka pewno jest na próbę, żeby łagodnie dziecko przestawić. Prawdopodobnie jezeli okaże się, że dziecko dobrze je znosi lekarz zaleci przejście na 2-kę.
 
uff dostaliśmy mleko, ale nie było łatwo. Tylko problem w tym że mały nie chce go jeść. Czy macie jakieś sposoby na przekonanie dziecka ?? Pediatra kazała od razu w całości zmienić ale może jak nie chce to powinnam stopniowo jakoś je wprowadzać??
 
reklama
Do góry