reklama
 1. Kostki magnetyczne MagicubeKonkurs/

  Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

  Zamknij powiadomienie

9 miesięczne dziecko do żłobka?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Wampirzycakasia, 4 Luty 2016.

DrAsia
Najlepsza odpowiedź DrAsia, 4 Luty 2016
Moja mała " poszła" jak miała niecałe 7 miesiecy - 2 dni przed moim powrotem do pracy. Wszystko było super :-) od samego początku do końca. Ja bardzo... Przejdź do pełnej odpowiedzi
 1. Wampirzycakasia

  Wampirzycakasia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej.
  Właśnie zwolniło się miejsce w żłobku.dla mojej córki. Najprawdopodobniej za miesiąc będzie już tam uczęszczała. Myślałam, że pójdzie tam trochę później, bo byliśmy daleko na liście a tu bach, dziś dostałam telefon. Czy któraś z Was posłała dziecko tak wcześnie do żłobka? Jak zniosły to Wasze pociechy? Martwi mnie to szczególnie, że moja córka od tygodnia nie odstępuje mnie na krok (pewnie taki okres), jeszcze nie siada samodzielnie (ale pełza) i w ogóle wydaje się taka... za malutka jeszcze. Proszę pomóżcie czuje, że to nie jest najlepszy pomysł, ale wiem też, że jak teraz nam przepadnie kolejka to nie wiem kiedy nas przyjmą jeszcze raz, a ja muszę wrócić do pracy w sierpniu. Dodam, że żłobek jest państwowy, ale każda mama jest mega zadowolona. Co sądzicie? Myślicie, że taki maluszek sobie poradzi?
   
 2. Najlepsza odpowiedź:
  Post #13711365 by DrAsia, 4 Luty 2016
 3. DrAsia

  DrAsia Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Głosów: 1
  Moja mała " poszła" jak miała niecałe 7 miesiecy - 2 dni przed moim powrotem do pracy. Wszystko było
  super :-) od samego początku do końca. Ja bardzo sobie chwalę żłobek, także nie martw się. Jeżeli dopiero w sierpniu wracasz do pracy, może na początek daj ją na 3-4 h, później wydłuższysz czas pobytu? Ja bym nie rezygnowała, jeśli udało Wam sie dostać do państwowego - my takiej szansy w ogóle nie mieliśmy, został nam tylko prywatny. Ogólnie uważam, że żłobek jest na prawdę fajnym miejscem dla dzieciaczków - maluszki super się rozwijają.
   
  DrAsia, 4 Luty 2016 Najlepsza odpowiedź
  #2
 4. reklama
 5. Katasza

  Katasza Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  2
  Obie moje córki zaczynały przygodę ze żłobkiem mając 6 miesięcy. Wybraliśmy żłobek państwowy i ani przez chwilę nie żałowaliśmy. Dziewczynki bardzo dobrze się zaaklimatyzowały. Pierwszy tydzień chodziły na 2 godzinki a potem stopniowo wydłużałyśmy czas.
   
 6. magda1978

  magda1978 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie rezygnuj. Masz świetną szansę stopniowo ją przyzwyczajać, aklimatyzować, być pod ręką w razie choroby.
   
 7. NeSSi

  NeSSi Moderatorka Członek załogi

  Najlepsze odpowiedzi:
  71
  Maluch sobie poradzi, a Ty dasz radę ?
   
 8. Marciątko

  Marciątko Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Możesz przecież zapisać i przez jakiś czas nie posyłać dziecka. My tak robiliśmy.
   
  • Nie zgadzam się! Nie zgadzam się! x 1
  • Lista
 9. NeSSi

  NeSSi Moderatorka Członek załogi

  Najlepsze odpowiedzi:
  71
  Wybacz, ale dla mnie to nie do końca OK, wobec rodziców, którzy czekają na miejsce a muszą, zaznaczam raz jeszcze ''muszą'' oddać dziecko gdzieś pod opiekę. I nie mają czasu na zwłokę. Prywatne żłobki są drogie i nie każdego stać płacić taki wydatek i pracować tylko na żłobek.
   
 10. Marciątko

  Marciątko Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nessi nie zgadzam się. My czekaliśmy prawie rok na żłobek. Zapisy u nas w mieście są zawsze od września, wtedy podpisuje się umowę i płaci kasę. My posłaliśmy córkę do żłobka od października, bo tak było potrzeba jak chodzi o nasze plany zawodowe. Skoro Zosia się dostała, to to było jej miejsce, normalnie opłacone, a czy zaczęła korzystać z miejsca we wrześniu czy w październiku to i tak względem innych dzieci nie ma znaczenia.
   
 11. reklama
 12. happybeti

  happybeti show must go on...

  Najlepsze odpowiedzi:
  43
  Zgadzam się z "Marciątko" .
  Skoro córeczka była " w kolejce" i dostała się, widocznie jej to miejsce przysługiwało.
  Nie jest zadaniem innych rodziców dbać o to, by inne dzieci miały miejsca w żłobkach i przedszkolach. To nie "wina " Kasi, ze musi wrócić do pracy, a miejsce zwolniło się akurat teraz.
  Ja tez, chcąc zapewnić dziecku po przeprowadzce miejsce w wybranym przez nas przedszkolu , opłacałam je od września, gdy się dostała, mimo, że mogła zacząć chodzić dopiero od listopada. Co prawda, mieszkamy w Danii i tu sytuacja wygląda trochę inaczej, gdyż kazde dziecko ma zapewnione miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale nie zawsze jest to to przedszkole, które akurat nam najbardziej odpowiada, na przykład ze wzgledu na dogodną odległość od domu.
  Wampirzycakasia, dziewczyny bardzo dobrze ci radzą, byś wykorzystała ten "nadplanowy " czas na aklimatyzację córeczki w żłobku. Dzięki temu masz szansę przejść to w miarę "bezboleśnie". Pamiętam, gdy to ja oddawałam moją córeczkę do mini-złobka. Najpierw mogłam być z dzieckiem te kilka godzin, potem , stopniowo, moja obecność się skracała, a dziecko w tym czasie aklimatyzowało się, przyzwyczajało do opiekunki itd. Wykorzystaj szansę :) . To naprawdę cenna możliwość :) . Powodzenia w waszej złobkowej przygodzie :)
  (PS- w Danii większość dzieci zaczyna złobek w wieku ok 9-10 mcy, wynika to z "kalendarza urlopu macierzyńskiego" , który akurat wtedy większości kobiet się konczy ).
   

Poleć forum