reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.

Dziewczyny, po ile sztuk wszystkich ubranek kupujecie? :)

[emoji64]02.08.2018[emoji64]

p19u43r85mf3dc6h.png
Ja planowałam tak po 10 sztuk ale trochę zaszalalam i mam od 30-50 rzeczy z każdego rodzaju .. :oops: ale rozmiar 62-68 to może w większości "pochodzi" :)
 
reklama
Ja planowałam tak po 10 sztuk ale trochę zaszalalam i mam od 30-50 rzeczy z każdego rodzaju .. :oops: ale rozmiar 62-68 to może w większości "pochodzi" :)
Jesteś szalona Klaudia!! :o może podziel się z kimś kto jeszcze musi sporo pokupować, np ze mną hahahahaha [emoji23]
Rozmiar 68 to chyba będzie tak gdzieś do 5-6 miesiąca (?), to może większość założysz, ale nie wiem czy aż 50 rodzajów :D najwyżej będziesz mieć dla drugiego dzieciaczka kiedyś :*
 
*chusteczki nawilżane
*Pieluszki tetrowe, flanelowe, bambusowe/muslinowe
*Pieluszki jednorazowe
*Gaziki jałowe i niejałowe
*Czopki-paracetamol
*Sól fizjologiczna
*Octanisept-do pępka
*Spirytus
*Oliwka
*Nożyczki/obcinacz
*Szczotka/grzebyk
*Aspirator/gruszka
*Termometr bezdotykowy
*Bepanthen
*Alantan
*Sudocrem
*Emolium/oilatum
*Coś na ciemieniuche
*Aptin-do przemywania buzi
*Patyczki do uszu
*Waciki
*Espumisan
*Krem przeciwsłoneczny

*Herbatka wspomagająca laktację
*Szczotka do mycia butelek
*Laktator
*Podgrzewacz do butelek
*Sterylizator
*Butelki
*Smoczek
*Leki na kolkę
*Pudełka do przechowywania pokarmu
*Wkładki laktacyjne
*Biustonosz do karmienia
*Koszula do karmienia
*Termoopakowanie na butelke

*Parasolka do wózka
*Rożek
*Otulacz
*Śpiworek
*Kocyk/kołderka i poduszka do wózka
*Wózek

*Bujaczek

*Enema-do lewatywy
*Maszynka do golenia
*Biały jeleń z kory dębu/lactacyd/tantun rosa
*Butelka do spryskiwania twarzy
*Majtki siatkowe
*Chusteczki nawilżane
*Chusteczki higieniczne
*papier toaletowy
*Szampon i płyn do ciała
*Szczotka do włosów
*Szczoteczka i pasta do zębów
*Podpaski
*Podkłady higieniczne poporodowe
*Ręczniki
*Kapcie/klapki pod prysznic
*Szlafrok
*Podkłady na deskę toaletowa

*Łóżeczko
*Materac
*Prześcieradło/pościel/baldachim
*Karuzela z pozytywką
*Lampka nocna
*Detektor oddechu ?
*Podkład nieprzemakalny na materac
*Prześcieradło do wozka
*Przybornik do łóżeczka

*Wanienka ze stelażem
*Przewijak
*Podpórka do wanienki
*Ręczniczki kąpielowe

Chyba wszystko :)
 
Jesteś szalona Klaudia!! :o może podziel się z kimś kto jeszcze musi sporo pokupować, np ze mną hahahahaha [emoji23]
Rozmiar 68 to chyba będzie tak gdzieś do 5-6 miesiąca (?), to może większość założysz, ale nie wiem czy aż 50 rodzajów :D najwyżej będziesz mieć dla drugiego dzieciaczka kiedyś :*
Jak tak patrzę na te ubranka to niby dużo a niby jednak w sam raz :D
Zobaczę jak przyjdą pudełka do komody i upiore resztę rzeczy :D posegreguje i może jakoś pomieszcze :D
Będę przebierać kilka razy dziennie haha
No tak liczę do grudnia. Ale też zalezy jak duza się urodzi i jak szybko będzie rosła ;)
 
Cześć dziewczyny, ja również pomału kończę wyprawkę termin 14 sierpnia.
Moja wyprawka głównie opierała się na doświadczeniu kuzynki, która urodziła w zeszłym roku w sierpniu drugą córkę, do tego starałam się racjonalnie podejść do tematu.
Nie kupowałam podobnie jak koleżanka wyżej pisała, sterylizatora i podgrzewacza do butelek, wydają mi się zbędne póki co (zwłaszcza sterylizator, może podgrzewacz trzeba będzie kupić, nie zarzekam się), dodałam je do listy pt 'ewentualnie' ;-)
Co do tematu wanienki i przewijaka - stelaż do wanienki na razie wydaje mi się niezbędny, dlatego że nie wyobrażam sobie kucać na ziemi i kąpać dziecko a nie mam miejsca w łazience żeby ją postawić, ale może akurat też okaże się zbędny. Co do przewijaka podobnie, tu gdzie mieszkamy mam niskie łóżko i nie wyobrażam sobie wstawania z niego tuż po porodzie i schylania się do przewijania (teraz jest mi ciężko wstać a co dopiero po porodzie, nie mówiąc o cesarce gdyby się przydarzyła). Kwestia wyboru i podejścia, a także wzrostu mam nawet mi się wydaje :D
Większość rzeczy pokrywa mi się z wpisami wyżej :)
Widzialam pytajnik obok monitora oddechu - co uważacie na ten temat? Z jednej strony myślę sobie, że jakoś nasze mamy dały radę bez tego, z drugiej strony dlaczego nie korzystać z udogodnień dzisiejszych czasów. Czy uważacie to za zakup obowiązkowy? Ja dałam na listę 'ewentualnie' ale wciąż się zastanawiam, co Wy na to?
 
Ostatnia edycja:
Spory wybór produktów do wyprawki możecie znaleźć w tym sklepie:
U mnie z takich podstawowych i najważniejszych:
do porodu sukienka porodowa mega sprawa bardzo się sprawdziła
ubranka dla maluszka do szpitala i na później
podkłady dla mnie i wkładki w ilościach hurtowych
rożek
pościel do łóżeczka
poduszeczka do wózka z pościelą
kołyska
chusta do noszenia
kosmetyki
akcesoria jak wózek bujaczek później, ale też bardzo się przydał
kropelki na kolkę
dostałam w prezencie gniazdo niemowlęce - super sprawa
podsuszka do karmienia bardzo mi ułatwiła życie
 
Sporo produktów dla maluszka w celu kompletowania Wyprawki dla niemowląt znajdziesz w sklepie Utulisie.pl. Są tam również artykuły tematyczne co kupić.
Mi osobiście najbardziej się przydały :
- łóżeczko i kokon dla niemowląt
- bujaczek dla maluszka
- chusta do noszenia
- rożek otulacz
- Karuzela z muzyczką
- kosmetyki - to wedle uznania
- ubranka też jak wyżej
- ochraniacz do łóżeczka
- poduszka na kolkę
- kropelki na kolkę
- nożyczki, sól fizjologiczna, sudocrem, octunisept
- laktator obowiązkowo
- Butelki smoczki
- wanienka do kąpieli
- ręcznik z kapturkiem.
 
reklama
Zbedne:
- puder, lepiej krem na odparzenia (i nie stosuj go przy kazdym przewijaniu chyba ze pupa bedzie faktycznie tego potrzebowac)
- pieluchy muslinowe/ flanelowe (po co ci tyle? Placisz 2-3x wiecej niz za tetre i jesli maja byc tylko do odbijania, wytarcia ulanego mleka to tyle nie trzeba, a wiecej tetry kup
- szczotka nie tylko na ciemieniuche, nam po porodzie polozna kazala czesac zeby polepszyc ukrwienie
- sa plyny/sprey do woskowiny, choc dziecko jesli dobrze chwyta piers to przy jedzeniu i ruchu zuchwy ta woskowina bedzie sama wychodzic i tylko bedziesz ja zbierac z tej czesci widocznej ucha
- ale patyczki sie przydadza zeby do sucha wytrzec pepek
- spirytus, kup duzy octanisept, przyda sie tez tobie po porodzie, nam polozna mowila ze pepek na sucho, ale mozna psikac octaniseptem ale pamietac zeby potem do sucha go wytrzec a nie zostawic zeby siw babral
-myjka gabeczka (nie uzywasz bo to siedlisko bakterii), najlepiej umyjesz reka
-jesli planujesz kp to nie jest zaecane uzywanie smoczkow co najmniej do 12tz, poczytaj o wplywie smoczkow, zapisz sie do grupy: wsparcie karmienie piersia i mlekiem mamy, tam duzo wiedzy na temat kp
- sudocrem jest bardzo gesty, wiec smarujac pupe bo odparzona, przy nastepnym przebraniu pieluszki probujac zmyc sudocrem (ktory ciezko schodzi) przez tarcie znowu moxesz podraznic pupe i tak w kolko, lepiej bepanthen albo linomag zielony (duzo tanszy do kupienia w aptece)
- chusteczki nawilzane, w domu uzywaj wody i wacikow, chusteczki awaryjnie do szpitala i na wyjscie z domu
- na ciemieniuche: jak oliwkowanie nie da rady to polecam zjajke na ciemieniuche, jak to nie da rady to z formy dermedic na ciemieniuche.
Z ubran (ja rodze 8.06 i planuje same body dl+ kr rekaw, rampersy, pare pol spiochow, spodenek spodni, skarpetek, pajacykow- gdyby bylo chlodniej ew bluzy), nie okresle ilosci, corka duzo ulewala i przebieralam ja nawet 3-5 razy dziennie, a zeby nie orac co chwile to mialam wiecej bodziakow, choc to bedzie lato wiec tez szybciej bedzie wszystko schlo na dworze
🙂
zaoszczędzić można na przykłąd kupując w TXM
-drapaki (nie zalecane, ja uzywalam tylko w szpitalu bo corka dugoe paznokcie miala a nie powinno sie obcinac w szpitalu), w domu nie nos, a zamiast drapakow mozesz tez uzyc skarpet (u mnie drapaki spadaly i skarpetki byly lepsze)
- z ubran: spodenki to najlepiej polspiochy, spiochy patrz zeby byly rozpinane na dwie nogawki, a spiochy to dla mnie nie wypal, musisz to rozpinac zeby sciagnac, lepiej pol spiochy + body (najlepszy zestaw u mnie)
- po co ci majteczki dla dziecka? Chyba ze to bedzie corka i zeby nie bylo widac pampersa pod sukienka?
Dalej:
- laktator, ja na pocxatku mialam reczny, potem kupilam alektryczny (ale ja bym od razu nie inwestowala bo nie wiadomo czy bedziesz uzywac i czy s ogole Twoje piersi beda wspolpracowac, niektore dziewczyny laktatorem nie moga sciagnac nawet 10ml), lepiej kup kolektor mleka (przyssysasz do jednej piersi kiedy dziecko pije z drugiej)
- co do smoczkow i butelek, jak zalezy ci na kp to wejdz na grupe wyzej polecana
- wybor lozeczka (ja ze zwyklego sciagnelam rame i zrobilam dostawke, jak bedziesz chciala zdjecie to pisz)
- bujak itd (znowu polecam strone bloga mama fizjoterapeuta i wpis o bujakach) poza tym moja nawet jesli bym chciala to ona nie chciala w zadnym lezec (wyprobowane 3)
- posciel ci nie potrzebna, im mniej w lozeczku tym lepiej
- zamiast grubych kocy, rozkow, na lato kup kocyk/ otulacz bambusowy, cienki i przewiewny, a zima pewnie i tak bobas juz do rozka sie nie zmiesci
- do chusty to od razu sie zorientuj czy masz w poblizu doradce noszenia (ja przy corce kupilam ale troche balam sie sama wiazac i sprobowalam moze dwa razy, bo tez balam sie ze zle zawiaze, zle ulozenie bioderek itp i wiecej szkody zrobie, teraz jiz jestem za wczasu umowiona z doradczynia, ona tez ci poleci jaka chusta itd)
 
Ostatnia edycja:
Do góry