reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

a co jesli.. czyli pojawia sie problem i pytanie kiedy zrobic test ciazowy?

spelnicmarzenie

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Styczeń 2021
Postów
1 040
Hej dziewczyny!

Wiem, ze test ciazowy robi sie normalnie jak spoznia sie miesiaczka.. a co jesli moje dni plodne wypadly 14-15.02 (PIK) a okres mam niby dostac patrzac na kalendarzyk 24.02.. czyli dokladnie 9 dni od piku.. czy to jest w ogole mozliwe? 1,5 roku temu stracilismy dzidziusia.. i teraz zaczelismy sie starac na nowo.. ale nie wiem czy jest szansa na zaplodnienie po 9 dniach od PIKu - tak wiem, ze moglo nawet nie byc owu bo moglo byc wczesniej (wg. kalendarzyka powinien byc 10.02..
pomozcie prosze, jak mam na to patrrzec i kiedy mam zrobic test ciazowy..?

pozdrawiam Was wszystkie ! :)
 
reklama
Hej dziewczyny!

Wiem, ze test ciazowy robi sie normalnie jak spoznia sie miesiaczka.. a co jesli moje dni plodne wypadly 14-15.02 (PIK) a okres mam niby dostac patrzac na kalendarzyk 24.02.. czyli dokladnie 9 dni od piku.. czy to jest w ogole mozliwe? 1,5 roku temu stracilismy dzidziusia.. i teraz zaczelismy sie starac na nowo.. ale nie wiem czy jest szansa na zaplodnienie po 9 dniach od PIKu - tak wiem, ze moglo nawet nie byc owu bo moglo byc wczesniej (wg. kalendarzyka powinien byc 10.02..
pomozcie prosze, jak mam na to patrrzec i kiedy mam zrobic test ciazowy..?

pozdrawiam Was wszystkie ! :)
Ja miałam za krótką fazę lutealną. Trwała właśnie 9-11 dni. W cyklu, w którym się udało, nie robiłam testów owulacyjnych, ale nadal sprawdzałam temperaturę i wiem, że owulacja była ok. 10 dni przed terminem @. Test ciążowy zrobiłam dopiero po 5 dniach spóźnienia (nie chciałam sobie robić nadziei), czyli u normalnej kobiety, 15 dni po owulacji. Kreska była wyraźna, aczkolwiek jasna. Trzy dni później beta 1313.
Na twoim miejscu więc poczekałabym chociaż 14 dni od owu.
 
Pik określa wzrost poziomu LH i niekoniecznie jest pewność, że w ogóle jest owulacja.
Zrób test ok 14dni po piku powinno być coś widać jeśli się uda.
Co do kalendarzyka to tylko aplikacja ona nie ma pojęcia kiedy masz owulację [emoji2370] no i pytanie ile trwa twoja faza lutealna.
 
Hej dziewczyny!

Wiem, ze test ciazowy robi sie normalnie jak spoznia sie miesiaczka.. a co jesli moje dni plodne wypadly 14-15.02 (PIK) a okres mam niby dostac patrzac na kalendarzyk 24.02.. czyli dokladnie 9 dni od piku.. czy to jest w ogole mozliwe? 1,5 roku temu stracilismy dzidziusia.. i teraz zaczelismy sie starac na nowo.. ale nie wiem czy jest szansa na zaplodnienie po 9 dniach od PIKu - tak wiem, ze moglo nawet nie byc owu bo moglo byc wczesniej (wg. kalendarzyka powinien byc 10.02..
pomozcie prosze, jak mam na to patrrzec i kiedy mam zrobic test ciazowy..?

pozdrawiam Was wszystkie ! :)
Jest to możliwe przy zbyt krótkiej fazie lutealnej (prawidłowa trwa 10-14 dni). Ale... Po pierwsze pik nie oznacza owulacji, jedynie wzrost lh. Może być wzrost, bez uwolnienia komórki jajowej.
Po drugie wcale nie jest powiedziane, że cykle się nie wydłuży, bo owu wystąpiła później. Jak nie monitorowałaś wcześniej cyklu i nie znasz długości swojej fl to ciężko przesadzać o czymkolwiek.

Nie jest natomiast możliwe zapłodnienie 9 dni po piku. Do zapłodnienia dochodzi zaraz po owulacji. Komórka jajowa tyle nie żyje. Chyba że chodziło o zagnieżdżenie (implantację) to jest jak najbardziej możliwa 9dpo. Standardowo dochodzi do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej 6-12 dpo.

I nie, owu nie mogła wystąpić przed pikiem. Jeżeli robisz prawidłowo testy i 14.02 miałaś pik, to owulacja była po piku 24-36h. Oczywiście, jeżeli wgl była.
 
Pik określa wzrost poziomu LH i niekoniecznie jest pewność, że w ogóle jest owulacja.
Zrób test ok 14dni po piku powinno być coś widać jeśli się uda.
Co do kalendarzyka to tylko aplikacja ona nie ma pojęcia kiedy masz owulację [emoji2370] no i pytanie ile trwa twoja faza lutealna.
niestety nie mam pojęcia na ta chwile ile trwa.. przed operacja wszystko się zmieniło niestety i dopiero zaczynam znowu na nowo siebie poznawać..

Fazę lutealną najlepiej mierzyć termometrem prawda? Możesz mi podpowiedz najlepiej jak i kiedy? :)
 
Ja miałam za krótką fazę lutealną. Trwała właśnie 9-11 dni. W cyklu, w którym się udało, nie robiłam testów owulacyjnych, ale nadal sprawdzałam temperaturę i wiem, że owulacja była ok. 10 dni przed terminem @. Test ciążowy zrobiłam dopiero po 5 dniach spóźnienia (nie chciałam sobie robić nadziei), czyli u normalnej kobiety, 15 dni po owulacji. Kreska była wyraźna, aczkolwiek jasna. Trzy dni później beta 1313.
Na twoim miejscu więc poczekałabym chociaż 14 dni od owu.
😍
Mam nadzieje 🙏🏼 może będzie dobrze ! Dziękuje 😇
 
niestety nie mam pojęcia na ta chwile ile trwa.. przed operacja wszystko się zmieniło niestety i dopiero zaczynam znowu na nowo siebie poznawać..

Fazę lutealną najlepiej mierzyć termometrem prawda? Możesz mi podpowiedz najlepiej jak i kiedy? :)
Faza lutealna to okres pomiędzy owulacją a miesiączką i z reguły wynosi zawsze tyle samo. Jeśli chodzi o mierzenie temperatury robi się to termometrem owulacyjnym, w kontakcie ze śluzówką o stałej porze po przebudzeniu, nie wstając z łóżka. Robi się to cały cykl i wtedy po kilku cyklach można wyłapać pewne właściwości.
 
reklama
Podsumowując możesz sobie zrobić test 9dpo ale to że wyjdzie np. negatywny może wcale nie oznaczać, że się nie udało. Pytanie więc jak reagujesz na testy ciążowe - jak na spokojnie to śmiało możesz sobie od tego czasu robić testy aż przyjdzie miesiączka lub wyjdzie II kreska ;)
 
Do góry