reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A jak z zajsciem po laparoskopii?

przy HSG nie zobaczy sie czy są zrosty czy nie- no moze jedynie w jajowodach. Ja mialam jajniki cale we zrostach i dlatego nie moglam zajsc w ciaze,jejeczko nie wydostawalo sie z jajnikow, tego na usg nie widac.
 
reklama
hmm o zrostach w jajnikach nie myslalam. aczkolwiek plyn przeciez tez do jajnikow dociera.
A jesli na usg widac po owulacji plyn w zatoce o nie oznacza przypadkiem, ze peklo i wylazlo?
 
ale może źle Ci zrobili to HSG, bo czytałam, że często te wyniki nie są wiarygodne; u mnie np. po HSG mówili, że oby dwa są niedrożne, a po laparo wyszło, że jeden był drożny, a drugiego z niewielkim oporem przepchali; może u Ciebie jest w drugą stronę ? Oby nie ale w końcu z jakiegoś powodu nie możesz zajść w ciążę :(
 
czasem nie ma powodu i ja wlasnie takim przypadkiem jestem.
Na HSG sama obserwowalam z lekarzem na rentgenie i mi ladnie tlumaczyl. Przez lewy jajowod kontrast przeszedl od razu biegusiem. Z prawym byl lekki zonk ale tylko przez chwile - tez przeszlo. Zadnych wad w budowie macicy. Jak to powiedzial lekarz moglby te zdjecia do podrecznikow dac, bo wszystko piekne. No moze ten drugi jajowod byl jakis mocno poskrecany ale i ten lekarz imoj gin powiedzieli, ze to nic nie szkodzi.
 
pok - bardzo często hsg wychodzi zupelnie inaczej, niz jest w rzeczywistosci, a co do zrostów, one mogą byc wewnątrz macicy nawet. Kurtka na watce czemu my musimy tyle wycierpiec kobity !!>>??
 
Witam was Dziewczyny:)
Na szczeście już mam za soba laparoskopie.Nie powiem ale było bardzo ciężko leżałam w szpitalu 5dni bardzo zle się czułam i tak naprawde to jeszcze do siebie nie doszłam.Na szczescie wszystko sie udalo jajowody udrożnione jajniki ponakłuwane:) Mam nadzieje że teraz się uda:) Pozdrawiam
 
pok - bardzo często hsg wychodzi zupelnie inaczej, niz jest w rzeczywistosci, a co do zrostów, one mogą byc wewnątrz macicy nawet. Kurtka na watce czemu my musimy tyle wycierpiec kobity !!>>??

palemko - wyjdzie wszystko, pod warunkiem, ze lekarz, ktory przeprowadza badania umie dobrze czytac zdjecia rentgenowskie, co akurat w Polsce jest problemem. Mamografow nie potrafia czytac...
 
pok - bardzo często hsg wychodzi zupelnie inaczej, niz jest w rzeczywistosci, a co do zrostów, one mogą byc wewnątrz macicy nawet. Kurtka na watce czemu my musimy tyle wycierpiec kobity !!>>??
Podczas Hsg lekarz nie jest w stanie stwierdzic, czy w macicy sa zrostu, czy inne paskudztwa. Pod tym wzgledem lepsza jest histeroskopia albo laparoskopia...
 
misiaczek - czesc , mam nadziej, ze juz nie bawem poczujesz się lepiej :) i że laparoskopia szybko zaoowocuje fasolką u Ciebie :)
Ja idę na laparo za równy miesiąc i bardzo się boję ...
 
reklama
Do góry