reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A jak z zajsciem po laparoskopii?

do nagapalma:
Ona powiedziała mi, że wstrzykną mi kontrast, który teoretycznie powinien przejść przez jajowody, a jeżeli nie przejdzie to spróbują ponownie z większym ciśnieniem, co powinno zlikwidować niedrożność. Natomiast jeżeli to nie pomoże, to Oni juz nic nie są w stanie zrobić.

To nie jest do końca tak.... ja laparoskopie miałam w listopadzie i wyszło ze lewy jajowód niedrożny, prawy na szczęście drożny :) w drugim cyklu po laparo zaszłam w ciąże z prawego jajnika niestety ciąża okazała się pozamaciczna :( lekarze nie wiedzą dlaczego dzidziuś zatrzymał się w drożnym jajowodzie :( podczas laparotomi okazało się że mój jajowód krwawi i musieli mi go usunąć razem z ciążą .... ale lekarz postanowił nie narazić mnie na całkowitą bezpłodność i udrożnił mi operacyjne lewy jajowód :) więc jeżeli kontrastem jajowód nie chce się udrożnić można zrobić to operacyjnie, nie wiem dlaczego większość lekarzy nie chce się tego podjąć- może to po prostu z lenistwa :/
 
reklama
do nagapalma:

Ja miałam robioną laparo ze względu na zrosty; w zeszłym roku miałam robione HSG, na którym wyszło, że oby dwa jajowody niedrożne i z tego powodu skierowali mnie na laparo; przed zabiegiem pytałam Panią Doktor jak ten zabieg będzie wyglądał i Ona powiedziała mi, że wstrzykną mi kontrast, który teoretycznie powinien przejść przez jajowody, a jeżeli nie przejdzie to spróbują ponownie z większym ciśnieniem, co powinno zlikwidować niedrożność. Natomiast jeżeli to nie pomoże, to Oni juz nic nie są w stanie zrobić. Jeżeli zrosty są spowodowane endometriozą, to Oni pobiorą wycinek to badania i to na tyle. Pytałam czy nie ma jeszcze innych sposobów na udrożnienie, lecz usłyszałam, że jedynie lekarz może zalecić terapię farmakologiczną ale z reguły kończy się na in vitro. Ja byłam załamana, bo myslałam, że u mnie już wszystko stracone, na szczęście okazało się, że kontrast z niewielkim oporem przeszedł i mam oba jajowody drożne. Oby u Ciebie też tak to się skończyło. Trzymam kciuki :)

to, co opisalas - kontrast czy przejdzie czy nie ( w czasie przechodzenia robia zdjecia rentgenowskie) to jest histerosalpingografia (hsg). Laparo polega na operacyjnym (skalpel itp.) usunieciu zrostow.
 
pok- podczas laparo też wpuszczają płyn do jajowodów i obserwują przez kamerkę czy płyn przechodzi czy nie, w końcu jakoś muszą sprawdzić czy jajowody są drożne.
 
nikt nie wie. moje wyniki wszystkie ok, poza poprzednim bezowulacyjnym cyklem wszystko zawsze jest ok. Hormony w normie, jajowody drozne, spermogram swietny i tak juz prawie 2 lata...
 
reklama
Do góry