reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Acard po 20 tyg

Dołączył(a)
21 Styczeń 2022
Postów
1
Hej! Jestem nowa na forum, chciałam się poradzić. W 21 tyg ciąży ginekolog przepisał mi acard - chyba dlatego, że okazało się, że mam przodujące łożysko (szyjka całkowicie zasłonięta). Przeczytałam w internecie, że nie jest wskazane rozpoczynanie kuracji acardem po 16 tyg - że trzeba to zacząć wcześniej. Czy biorąc acard od połowy ciąży mogę jakoś dziecku zaszkodzić, czy po prostu mniej pomoże, niż gdybym zaczęła go brać wcześniej?
 
reklama
Hej! Jestem nowa na forum, chciałam się poradzić. W 21 tyg ciąży ginekolog przepisał mi acard - chyba dlatego, że okazało się, że mam przodujące łożysko (szyjka całkowicie zasłonięta). Przeczytałam w internecie, że nie jest wskazane rozpoczynanie kuracji acardem po 16 tyg - że trzeba to zacząć wcześniej. Czy biorąc acard od połowy ciąży mogę jakoś dziecku zaszkodzić, czy po prostu mniej pomoże, niż gdybym zaczęła go brać wcześniej?
Moje zdanie jest tylko takie - wybierasz lekarza króremu ufasz i ufasz jego decyzjom a nie internetowi
 
Mi lekarz ginekolog, który przychodził do mnie n oddział chirurgii po operacji wyrostka w ciąży powiedział żebym zasugerowała swojemu lekarzowi prowadzącemu żeby wprowadził mi acard po 16 tyg. Ciąży.
 
Również zaczełam zażywać jakoś po 2p tyg. Lekarz tak przepisał więc tak zrobiłam. Nie przyszlo mi do głowy czytać internetow na ten temat.
 
Hej! Jestem nowa na forum, chciałam się poradzić. W 21 tyg ciąży ginekolog przepisał mi acard - chyba dlatego, że okazało się, że mam przodujące łożysko (szyjka całkowicie zasłonięta). Przeczytałam w internecie, że nie jest wskazane rozpoczynanie kuracji acardem po 16 tyg - że trzeba to zacząć wcześniej. Czy biorąc acard od połowy ciąży mogę jakoś dziecku zaszkodzić, czy po prostu mniej pomoże, niż gdybym zaczęła go brać wcześniej?
Idealnie jest wprowadzić ASA w okolicach 16 tc. Ale nie zawsze jest idealnie 😉 Mój lekarz zalecił mi Acard gdzieś dopiero w połowie ciąży. I wszystko gra. Ważne żeby go potem odstawić w okolicy 36 tc. Myślę, że ze względu na ryzyko zakrzepicy oraz stanu przeciwrzucawkowego lepiej nie odstawiać leku na własną rękę. Zaufaj swojemu lekarzowi 😘
 
Idealnie jest wprowadzić ASA w okolicach 16 tc. Ale nie zawsze jest idealnie 😉 Mój lekarz zalecił mi Acard gdzieś dopiero w połowie ciąży. I wszystko gra. Ważne żeby go potem odstawić w okolicy 36 tc. Myślę, że ze względu na ryzyko zakrzepicy oraz stanu przeciwrzucawkowego lepiej nie odstawiać leku na własną rękę. Zaufaj swojemu lekarzowi 😘
Dokładnie,ja również biorę acard od 18 tyg ciąży. Tak kazała lekarka i skoro prowadzi moją ciążę, mój największy skarb to jej ufam.
 
Do góry