reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aktywność dziecka w dniu porodu

Kejt384

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2018
Postów
62
Drogie Mamy, pytanie może wydaje się śmieszne ale jako pierworódka nie wiem czego mogę się spodziewać :) czy wasze maluchy pomogły "przewidzieć" wam poród? Jak wyglądała ich aktywność w dniu samego porodu? Nie pytam o ostatni trymestr/ostatnie dni bo w internecie piszą tylko o tym, ale o godzinie zero nie znalazłam nic. Jak to wyglądało u was?
I drugie pytanie odnośnie ciążowego brzucha - jak wyglądał wasz tuż po porodzie? Nie myślę tutaj w kategoriach płaskiego brzucha i bycia fit w połogu, po prostu kupiłam ponad miesiąc temu nowe koszule do szpitala a teraz ledwo się w nie mieszcze, mimo iż wzięłam rozmiar większy to strasznie opinają się na brzuchu a średnio widzi mi się kupować kolejne i to jeszcze większe :p
 
reklama
U mnie 3x poród. Zupełnie nie byłam w stanie przewidzieć po zachowaniu dziecka. Do tego każdy z nich zaczął się w zupełnie inny sposób.
Brzuch... Troszkę był mniejszy i flaczkowaty więc zmieścisz się raczej ;)
 
Ciężko stwierdzić, u mnie mała była mniej ruchliwa. Gdyby nie codzienne ktg to denerwowałabym się czy wszystko ok. Brzuch nie od razu będzie płaski. Ja wychodząc ze szpitala miałam te same rzeczy na sobie co wchodząc do niego jeszcze z brzuchem i nie były luźne. Ale myślę, że koszule spokojnie założysz.
 
Ja też nie zauważyłam niczego szczególnego w zachowaniu dzieci.

W kwestii koszul po pierwszym porodzie wyglądałam jak wychudzony pies z wiszącym brzuchem a po drugim brzuch się zmniejszyl i zmieściłam się w koszule bez problemu:)
 
Ja też x 3 poród. Przy ostatnim ktg wskazywało, że jest bardzo mało ruchów itp. i to martwiło personel. Ja za każdym razem wychodziłam z niemal płaskim brzuchem, ale patrząc po innych kobietach na porodówkach to może być różnie.
 
Moje dziecię nie zachowywało się inaczej w dniu porodu. A po porodzie mój brzuch praktycznie od razu wrócił do stanu przed ciaza, tylko troszeczkę odstawał. Wiec to naprawdę zależy każda kobieta ma inaczej :D
 
U większości kobiet zostaje taki "flaczek" :), ale brzuch się oczywiście zmiejsza o kg dziecka, łożyska itd. :). Poród *2 dzieci zachowywały się normalnie.
 
reklama
reklama
Do góry