reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia jedynie w okresie letnim

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
477
Witajcie ,czy ktoś z was lub waszych dzieci ma alergię jedynie w okresie letnim , mniej więcej od maja do września ? Teraz kwitną trawy, pokrzywy.. więc mam to na myśli.
Moja córka już trzeci sezon (od urodzenia) dostaje w tym czasie plam czerwonych, swędzących, grudek w skupiskach. . na przedramieniach, udach , pod kolanami. Jak sobie z tym radzicie ? Dodam , że wszystko właśnie mija w okresie jesiennym jednak teraz daje się we znaki.. najbardziej w nocy oczywiście.
 
reklama
Rozwiązanie
Najgorszy jest nieleczony stan zapalny, ktory możne prowadzić do niefajnych powikłań. Dobrze prowadzona terapia sterydem jest czasem konieczna. U nas ani elidel ani protopic nie dają rady. Teoretycznie leki te sa od 2r.z. ale lekarze dają mniejszym, jeśli widzą, ze moga pomoc. Nasz dostal poniżej roku protopic.
Dokładnie. Co prawda lepiej używać sterydów w cyklu 3-3, trzy dni stosowania i trzy dni przerwy, ale fakt, czasami jest to konieczne i musimy wyzbyć się oporów. Elidel stosowałam kiedy AZS zrobiło mi się na połowie twarzy, miałam to na powiece i łuku brwiowym, cudownie pomógł. Na małe zmiany na dłoniach (po ciąży wjechały z podwójną mocą) mimo wszystko najlepiej mi pomagają kremy z hydrokortyzolem 🧐
Niezależnie czy dziecko czy dorosły może cierpieć z powodu alergii sezonowej. Logicznie podchodząc do tematu mamy objawy wtedy, kiedy mamy kontakt z alergenem, jeśli mamy uczulenie na pyłki drzew, cierpimy gdy kwitną drzewa. Sama jestem alergikiem i to dokładnie sezonowym, tylko mój sezon trwa od wczesnej wiosny do jesieni.
 
Niezależnie czy dziecko czy dorosły może cierpieć z powodu alergii sezonowej. Logicznie podchodząc do tematu mamy objawy wtedy, kiedy mamy kontakt z alergenem, jeśli mamy uczulenie na pyłki drzew, cierpimy gdy kwitną drzewa. Sama jestem alergikiem i to dokładnie sezonowym, tylko mój sezon trwa od wczesnej wiosny do jesieni.
A jakie objawy występują ? U nas jedynie skórne.. bez innych typu katar czy łzawienie oczu.
 
Wapno na alergię to kompletna ściema. Są testy skórne albo z krwi, przy czym ja robiłam tylko panel wziewny i oczywiście wyszły mi dramaty. Na skórnych to samo. Jeśli to tylko objawy skórne, myślałabym o wyprysku kontaktowym. Podstawą jest dobry alergolog, niedoświadczony może nam nieźle spieprzyć immunologię.
 
U mnie akurat syn miał robione testy skórne.
Jakiś czas temu czytałam artykuły, że wapno nie pomaga w przypadku alergii, a może nawet szkodzić. Jak poszperam w internecie, to może znajdę jak to tłumaczyli - bo teraz nie pamiętam.
Moim zdaniem powinnaś udać się z córką do alergologa - niech zrobi testy i przypisze leki. Ale szczerze mówiąc, to przy zmianach skórnych raczej powiedziałabym, że może to być alergia pokarmowa (trzeba uważać na wszelki młode warzywa - rzodkiewki, ogórki itp. i oczywiście truskawki)
 
reklama
ja mam alergię na trawy i od kilku lat zamiast dusznosci i kataru mam problemy skórne. Pomagają tabletki (nie swędzi wtedy więc nie drapię i nie podrażniam) i maść Protopic, ale miejscowo i tylko kiedy zmiana była mocno zaogniona. Poza tym to nawilżać skóre, stosowaćć środki myjące hipoalergiczne i b. łagodne.
 
reklama
U nas sprawdzał się jeszcze dermaveel krem.
Protopic też nie jest zły - z tymże u nie przez pierwsze dni jego stosowania dochodzi do zaognienia reakcji, a dopiero potem odpuszcza.

Zapytaj pediatrę - może np. spróbujecie z syropem Claritine Allergy.
 
Do góry