reklama

alergia na kurz i roztocza a dom /// preparat ALERGOFF

Temat na forum 'Mały alergik' rozpoczęty przez pchelka10.05, 4 Grudzień 2013.

1. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

witam
    Dziś zrobiliśmy małej testy skorne i wyszlo ze ma alergie na kurz i roztocza ( bardzo duzy odczyn wyszedl )
    Ma rowniez na 99 % astme ( jednak lekarz w tym wieku nie moze potwierdzic jej badaniami corka za miesiac bedzie miala 4 lata )
    dostalismy leki na 2 miesiace a potem na kontrole i dalej leki
    ma syrop "Symdes " i tabletki do gryzienia "Montelukast Bluefish "
    Mamy do zrobienia jeszcze testy na pokarmy niepamietam jak to sie profesjonalnie nazywa ale w poniedzialek bedzie miala naklejany specjalny plaster na plecy na 2 dni i po 2 dniach pojdziemy na odczyn wynikow .

jednak mimo iz byla to wizyta prywatna za ktora zaplacilismy 150 zł ( a testy te z plastrem beda nas kosztowac 200 zł + 50 zł bierze za wydanie zaswiadczenia dla lekarza rodzinnego ) nic mi nie powiedzial co mam zrobic aby w jaknajwiekszym stopniu pozbyc sie roztoczy z domu ( bo kurz to wiadomo chociaz i tak przeczytałam ze nalezy z mebli usuwac wilgotna szmatka z samej wody , )
    zamowilismy juz oczyszczacz powietrza , jutro jade kupic preparat na materac , dywan ,i kanape nazywa sie Alergoff

dywan niestety musimy miec w pokoju małej jest on bardzo cienki na gumie (wiec i tak wszedzie pisze ze moge taki dywan miec tylko najlepiej spryskac go tym preparatem Alergoff

i stad moje pytanie czy miał ktos taki preparat ? czy rzeczywiscie jest bezpieczny dla dzieci (chodzi o materac do spania i dywan na ktorm dziecko całymi dniami przesiaduje )

w przedszkolu do ktorego dziecko chodzi sa dywany wiec nie unikniemy tego /

co powinnam jeszcze zrobic aby wyeliminowac w znacznym stopniu roztocza ?

czy nalezy powiadomic przedszkole ?

Ostatnia edycja: 4 Grudzień 2013
  2. Babygg

Babygg Fanka BB :)

Najpierw - współczuję. Mój synek też ma 5 na 6 klas alergii na roztocza + kilka innych :( Do tego cała masa alergii pokarmowych i skórnych. Astma oczywiście też jest. U tak małych dzieci stwierdza się ją na podstawie wywiadu, reakcji organizmu na alergeny itp.
    Czy w związku z podejrzeniem astmy Twoja córka jest na jakiś stałych lekach? Wziewach?
    Montelukast generalnie jest dobrym lekiem, ale obserwuj, czy u córki nie ma zmian w zachowaniu (chwiejność emocjonalna, agresja, płacz itp.) Mój syn musiał odstawić niestety i po rozmowie z lekarzem dowiedziałam się, że często są takie "skutki uboczne". My mamy dodatkowo cały arsenał wziewów, do stosowania bez przerwy.

Pytałaś o walkę z roztoczami... Napiszę Ci zalecenia mojej lekarki:
    - wyrzucić dywany (czytałam, że u Was takowy musi być, więc częste czyszczenie - mop parowy jest niezły)
    - wyrzucić firanki, zasłonki, pierze, pluszaki (jeśli dziecko ma jakąś ukochaną przytulankę, to wymrażać i prać co 2 tygodnie), kwiaty(!)
    - z regałów, półek itp. usunąć przedmioty będące "zbieraczami kurzu" (figurki itp.)
    - oczywiście codziennie ścierać kurze, odkurzać (filtr Hepa lub wyższe dla alergików w odkurzaczu), myć podłogę kilka razy w tygodniu
    - kocyki, pościel, poszewkę prać w 60 stopniach (poniżej nie ma sensu) raz na miesiąc. Najlepiej wcześniej ją wymrozić w zamrażarce (wsadzić w worek i do zamrażarki np. na jeden dzień)
    - temperatura powietrza w domu nie powinna przekraczać 20 stopni. Najlepsza to 18-19. Szczególnie do spania.

Jeśli chodzi o roztocza, to chyba wszystko. Przynajmniej to, co pamiętam.
    Nie pisałaś o innych alergenach, które wyszły pozytywnie.

Specyfik, o którym piszesz zamierzam również kupić. Głównie do łóżka. Pytałam swoją lekarkę o jego skuteczność... odpowiedziała "nie liczyłabym na piorunujące efekty, ale na pewno nie zaszkodzi". Uważam, że warto spróbować.

Powiem szczerze, że połowa sukcesu to... dobry alergolog - pulmonolog.

Jak będziesz miała jakieś pytania, to najlepiej napisz prywatną wiadomość.

Ostatnia edycja: 4 Grudzień 2013
  3. reklama
  4. pchelka10.05

dziekuje ci bardzo :-)
    my do wczoraj mielismy inhalacje 2 x dziennie z Pulmicortu i Berodualu ( ale kazano odstawic i podawac w razie "ataku " )

ale widze ze mala caly czas ma ataki kaszlu czy sa jakies inhalatory dla dzieci aby w razie takiego ataku podac dziecku np w przedszkolu ??

a inne alergie hmm
    mala za tydzien bedzie miala testy na alergie pokarmowe
    wiec zobaczymy co i jak wyjdzie

wczesniej miala alergie na mleko i na kakao ale juz "wyrosla z niej "

5. Babygg

Babygg Fanka BB :)

Odnośnie Pulmicortu i Berodualu - lekarka poinformowała Was, jak należy go prawidłowo przyjmować?
    Berodual ma za zadanie rozkurczyć oskrzela - dzieje się to po ok 5-8 minutach. Wtedy należy dziecko "oklepać" i podać Pulmicort, który ma działanie przeciwzapalne. Ja się o tym dowiedziałam po około 2 latach przyjmowania tych leków przez małego :/ Nam kazano łączyć te dwa leki, co jak się okazało jest niesłuszne. Najlepiej działają rozdzielone, kiedy każdy z tych leków ma możliwość prawidłowo zadziałać.

W przedszkolu z tego co wiem, nie można zostawiać leków. Panie wręcz chyba mają zakaz podawania dzieciom leków.
    Polecam zdobyć zaświadczenie od swojego lekarza odnośnie astmy i alergii - przedszkolanki będą miały czarno na białym, że jak dziecko kaszle, czy ma katar - to nie znaczy, że jest chore i zaraża inne dzieci. Ja coś takiego zrobiłam i podałam paniom listę produktów, których mój syn nie może jeść.
    Natomiast są leki o niebo wygodniejsze i szybsze niż te podawane w nebulizacjach.
    Flixotide, Atrovent, Serevent, Ventolin - te wszystkie leki mamy w inhalatorkach. Podajemy je przez specjalną komorę (małe dziecko nie potrafi "wchłonąć" całej dawki leku prosto z inhalatora).
    Komora wygląda tak: Komora inhalacyjna OptiChamber Diamond Philips Respironics - Ceneo.pl
    Z tym, że trzeba dokupić końcówkę dla małych dzieci - taką maseczkę jak w normalnym nebulizatorze.
    Podanie leku to dosłownie kilka, kilkanaście sekund.
    Komorę i lek brałam ze sobą do przedszkola i podawałam na korytarzu po odebraniu dziecka, jak była taka potrzeba.

6. bezimienny2411

bezimienny2411 Początkująca w BB

Witam, temat był poruszony bardzo dawno temu, aczkolwiek zajrzałem tutaj ponieważ również mam problemy z alergią u dziecka:

Uważam za błędne myślenie że jeżeli w mieszkaniu nie ma (dywanów, firanek, zasłon itd) to jest zdrowiej.

Jest jeszcze gorzej. Kurz wpada przez okna drzwi i osiada na firankach lub osiada w dywanie, jeżeli tego nie posiadamy wszystko to zostaje na podłodze twardej (panelach oraz kafelkach) i dziecko ciągle to wdycha.

Dlaczego dzieci z lat 80 i 90 nie miały problemów z alergią ?
    Po pierwsze w każdym domu był dywan, który był raz w tyg. TRZEPANY czyli prawie w 100 % wyczyszczony
    Teraz każdy dąży do tego żeby było nowocześnie, PANELE, SKÓRZANE SOFY, BRAK FIRANEK, BRAK DYWANÓW.

7. pchelka10.05

u nas niestety sie pogorszyło , dziecko non stop ma katar taki ropny przechodzacy w wodny. Zastanawiam sie czy to mozliwe aby Alergoff przestał działac po jakis 2-3 miesiacach - producent zapewnia ze dziala on przez 6 miesiecy ale chyba kupie jeszcze jedna "butle " i sprawdze co i jak .

a mam pytanie jakie macie sposoby na pranie ??
    bo u mnie prane w 60 stopniach ale czy schnie na dworze czy w domu to jak juz jest suche i gotowe do zebrania jak je zbieram to strasznie duzo pyłkow lata z tego prania -niewiem jak to napisac . i nie wiem co na to poradzic

Poleć forum