reklama

alergia na pokarm - nie bylo a jest - czy mozna 'nabyc' alergie??

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez k_aralajna, 15 Grudzień 2010.

1. k_aralajna

k_aralajna Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam
    mam pytanie czy alergii pokarmowej mozna sie nabawic? tzn czy jesli dalam dziecku cos i go nie uczulalo to ten sam produkt po jakims czasie moze uczulac??
    syn ma wysypke generalnie od jakis 2 miesiecy ona jest, raz mniejsza raz wieksza, je juz prawie wszystko, byl na piersi do 5 miesiaca potem mm
    w 6 miesiacu byl 1 incydent z wysypka, potem cisza i znow, wykluczam alergie kontaktowa, od urodzenia piore w tym samym proszku plucze 2 razy...

bylismy u alergologa ale... dal aerius i tyle, dodam ze wapno i fenistil nie pomagaja jakby ten alergen ciagle w diecie byl

chce wykluczyc wszystko dawac tylko mleko, tylko bedzie to na pewno bardzo ciezkie bo jak nie dac dziecku owoca... a moze wlasnie banany? wprawdzie je od 5miesiaca, sama nie wiem... czy jest sens?????

napisze w skrocie co je: mm, kaszki ryzowe z bobovity, nestle zdrowy brzuszek, owoce:jablka banany melon brzoskwinia morela sliwka gruszka
    jogurty dla dzieci czasem, jogurt naturalny
    wszelkie zupki po 7 i 8 miesiacu, i moje gotowane: ziemniak marchew burak ryz makaron pomidor
    jadl juz zoltko jajka
    chrupki kukurydziane, biszkopty, chleb z maslem
    czasem soczki
    herbatki woda

ale wysypki nie umiem powiazac z niczym tak dokladnie, moge prosic o jakies rady lub sugestie...?

2. neci88

neci88 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jakbym czytała o swoim synku.nagle wysypka sie pojawiła a nic nowego nie wptrowadzałam:eek:

3. reklama
  4. iwonawojcik8

iwonawojcik8 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    może żółtko jaja kurzego?moja 6 miesieczna corka najpierw nie miala uczulenia a po dodaniu drugi raz zółtka do zupy dostala alergi

5. k_aralajna

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    chyba jednak mleko,skaza
    dostalismy nutramigen i od wczoraj walczymy zeby cos z tego wypil

6. aguska2017

aguska2017 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!
    Ja wam napiszę moją sytuacje.Mój synek nie miał żadnej alergii no może jak zaczął jeść zupki to miał na seler ale po dwóch tygodniach przeszło i dale rozszerzałam mu dietę.Wszystko jadł i nie miał żadnych objawów dodam że jadł głownie słoiczki ale pózniej zaczęłam też sama gotowa.Gdy skończył 6 miesięcy dawałam mu żółtko sama gotowałam i nic mu nie było.I wtedy pewnego dnia dałam mu słoiczek z żółtkiem i kabaczkiem z bobovity i dostał ostrej pokrzywki zaczął się dusić i musieliśmy leżeć w szpitalu dostał sterydy i wszystko przeszło.Gdy pytałam na co dostał alergii nikt nie chciał odpowiedzieć mi na to pytanie bo nie wiadomo.Ja od tego czasu wogole nie daje jajek ani kabaczka cukinii nic z tych rzeczy.prawdopodobnie uczulenie dostał na kabaczek co jest bardzo żadkie ale ja po tym wszystkim tak panicznie boje się powtórki alergii że nie daję nic związanego z tymi produktami.Ostatnio dopiero dałam małemu biszkopty a tam sa przecież jajka i nie ma alergii.Moja pediatra powiedziała żebym poczekała aż mały skończy rok i wtedy mam spróbować podać mu jajko ale ten strach jest okropny.
    powiem tak ta ostra pokrzywka to nie wysypka tylko bąble na całym ciele mały był aż bordowy i zaczął cięzko oddychac zapadały się jemu już żyły więc weflon musiały szybko zakładac bo inaczej to nie wiem co by było. widok swojego maleństwa w takim stanie tragedia w szpitalu tylko ryczałam nikomu tego nie życzę.
    a co do alergenów to często uczulaja brzoskwinie ,pomidory, wołowina(mój synek też jej nie je),cytrusy,truskawki no i oczywiście jajka i jeszcze by się znalazło kilka produktów.
    K_aralajna-na mleko po takim czasie?widzę że twój maluch już spory to wcześniej nie miał objawów?

7. neci88

neci88 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a dlaczego od razu nutramigen,nie lepiej bebilon pepti,o wiele lepszy w smaku,zapytaj pediatre

8. k_aralajna

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    objawy pojawily sie ok 6miesiaca, mm podalam jak mial ok5, wczesniej karmilam piersia i bylo oki, ponoc czasem alergen sie musi/moze skumulowac, nikt tego nie powiazal a tez bylismy w szpitalu z tym:-( generalnie lekarze mnie zawiedli, nawet alergolog nic nie poradzil

ponoc skaza moze sie ujawnic w kazdym ,doslownie kazdym wieku:-(

aguska wspolczuje przezyc u nas tak groznie nie bylo, ale tobie sie wcale nie dziwie ze boisz sie rozszerzac diete synka

neci88 dostalam nutrmigen, i juz go wykupilam 6 puszek, mlody sie przekonal i je, dzielny chlopczyk:-)
    nawet nie pytalam o inne mleko, ale tez nie przypuszczalam ze jest az tak ohydne!!;-)

9. aguska2017

aguska2017 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    K_aralajna życze wam aby twojemu synkowi się polepszyło:-)
    A co do lekarzy to u mnie też zawiodłam się makabrycznie i w sumie wierzę tylko swojej intuicji.
    A tak ogólnie to mój synuś je prawie wszystko oprócz tego co wcześniej wypisałam więc zdrowy jest:-)tylko strasznie sie bałam o brak żelaza ale wyniki miał robione i wszystko ok.

10. reklama
  11. american girl

american girl Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Z alergiami jest tak, że mogą być one w naszym organizmie długo nie wykryte, długo mogą się jakby nie ujawniać i któregoś razu po prostu po zjedzeniu danego pokarmu może się ujawnić. Z takimi alergiami nieujawnionymi można żyć długi okres czasu i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Jeśli pojawiło się coś takiego idź z dzieciaczkiem do lekarza, zrób badania które mogą pokazać na co jest uczulony. W takich wypadkach ważna jest oczywiście odpowiednia dieta. Warto wiedzieć, że wyróżnia się trzy zasadnicze grupy niepożądanych reakcji na pokarmy. Pierwszą grupę stanowią zatrucia i intoksykacje pokarmowe, spowodowane czynnikami zakaźnymi lub związane z czynnikami przez nie wytwarzanymi reakcje typu toksycznego.
    Druga grupa to reakcje związane z zanieczyszczeniami żywności związkami chemicznymi, grzybami, substancjami stanowiącymi dodatki, konserwanty lub stosowanymi w trakcie procesów przetwórczych żywności, np. nitrozoaminy. Trzecia grupa w tym podziale to reakcje nietoksyczne z podziałem na nadwrażliwość alergiczną z określonym mechanizmem immunologicznym. W klinice Vimed robią badania na ukrytą nietolerancję pokarmową wywołującą alergię i dostosowują dla chorych dzieci odpowiednią dietę. Wczesna eliminacja z diety alergenów pokarmowych, może w wielu przypadkach przerwać immunologiczny łańcuch wydarzeń i zapobiec rozwojowi procesów przewlekłych.

Poleć forum