reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia na pokarm - nie bylo a jest - czy mozna 'nabyc' alergie??

k_aralajna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Styczeń 2010
Postów
2 848
Miasto
śląsk
witam
mam pytanie czy alergii pokarmowej mozna sie nabawic? tzn czy jesli dalam dziecku cos i go nie uczulalo to ten sam produkt po jakims czasie moze uczulac??
syn ma wysypke generalnie od jakis 2 miesiecy ona jest, raz mniejsza raz wieksza, je juz prawie wszystko, byl na piersi do 5 miesiaca potem mm
w 6 miesiacu byl 1 incydent z wysypka, potem cisza i znow, wykluczam alergie kontaktowa, od urodzenia piore w tym samym proszku plucze 2 razy...

bylismy u alergologa ale... dal aerius i tyle, dodam ze wapno i fenistil nie pomagaja jakby ten alergen ciagle w diecie byl

chce wykluczyc wszystko dawac tylko mleko, tylko bedzie to na pewno bardzo ciezkie bo jak nie dac dziecku owoca... a moze wlasnie banany? wprawdzie je od 5miesiaca, sama nie wiem... czy jest sens?????

napisze w skrocie co je: mm, kaszki ryzowe z bobovity, nestle zdrowy brzuszek, owoce:jablka banany melon brzoskwinia morela sliwka gruszka
jogurty dla dzieci czasem, jogurt naturalny
wszelkie zupki po 7 i 8 miesiacu, i moje gotowane: ziemniak marchew burak ryz makaron pomidor
jadl juz zoltko jajka
chrupki kukurydziane, biszkopty, chleb z maslem
czasem soczki
herbatki woda

ale wysypki nie umiem powiazac z niczym tak dokladnie, moge prosic o jakies rady lub sugestie...?
 
reklama
Witam!
Ja wam napiszę moją sytuacje.Mój synek nie miał żadnej alergii no może jak zaczął jeść zupki to miał na seler ale po dwóch tygodniach przeszło i dale rozszerzałam mu dietę.Wszystko jadł i nie miał żadnych objawów dodam że jadł głownie słoiczki ale pózniej zaczęłam też sama gotowa.Gdy skończył 6 miesięcy dawałam mu żółtko sama gotowałam i nic mu nie było.I wtedy pewnego dnia dałam mu słoiczek z żółtkiem i kabaczkiem z bobovity i dostał ostrej pokrzywki zaczął się dusić i musieliśmy leżeć w szpitalu dostał sterydy i wszystko przeszło.Gdy pytałam na co dostał alergii nikt nie chciał odpowiedzieć mi na to pytanie bo nie wiadomo.Ja od tego czasu wogole nie daje jajek ani kabaczka cukinii nic z tych rzeczy.prawdopodobnie uczulenie dostał na kabaczek co jest bardzo żadkie ale ja po tym wszystkim tak panicznie boje się powtórki alergii że nie daję nic związanego z tymi produktami.Ostatnio dopiero dałam małemu biszkopty a tam sa przecież jajka i nie ma alergii.Moja pediatra powiedziała żebym poczekała aż mały skończy rok i wtedy mam spróbować podać mu jajko ale ten strach jest okropny.
powiem tak ta ostra pokrzywka to nie wysypka tylko bąble na całym ciele mały był aż bordowy i zaczął cięzko oddychac zapadały się jemu już żyły więc weflon musiały szybko zakładac bo inaczej to nie wiem co by było. widok swojego maleństwa w takim stanie tragedia w szpitalu tylko ryczałam nikomu tego nie życzę.
a co do alergenów to często uczulaja brzoskwinie ,pomidory, wołowina(mój synek też jej nie je),cytrusy,truskawki no i oczywiście jajka i jeszcze by się znalazło kilka produktów.
K_aralajna-na mleko po takim czasie?widzę że twój maluch już spory to wcześniej nie miał objawów?
 
objawy pojawily sie ok 6miesiaca, mm podalam jak mial ok5, wczesniej karmilam piersia i bylo oki, ponoc czasem alergen sie musi/moze skumulowac, nikt tego nie powiazal a tez bylismy w szpitalu z tym:-( generalnie lekarze mnie zawiedli, nawet alergolog nic nie poradzil

ponoc skaza moze sie ujawnic w kazdym ,doslownie kazdym wieku:-(

aguska wspolczuje przezyc u nas tak groznie nie bylo, ale tobie sie wcale nie dziwie ze boisz sie rozszerzac diete synka

neci88 dostalam nutrmigen, i juz go wykupilam 6 puszek, mlody sie przekonal i je, dzielny chlopczyk:-)
nawet nie pytalam o inne mleko, ale tez nie przypuszczalam ze jest az tak ohydne!!;-)
 
K_aralajna życze wam aby twojemu synkowi się polepszyło:-)
A co do lekarzy to u mnie też zawiodłam się makabrycznie i w sumie wierzę tylko swojej intuicji.
A tak ogólnie to mój synuś je prawie wszystko oprócz tego co wcześniej wypisałam więc zdrowy jest:-)tylko strasznie sie bałam o brak żelaza ale wyniki miał robione i wszystko ok.
 
reklama
Z alergiami jest tak, że mogą być one w naszym organizmie długo nie wykryte, długo mogą się jakby nie ujawniać i któregoś razu po prostu po zjedzeniu danego pokarmu może się ujawnić. Z takimi alergiami nieujawnionymi można żyć długi okres czasu i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Jeśli pojawiło się coś takiego idź z dzieciaczkiem do lekarza, zrób badania które mogą pokazać na co jest uczulony. W takich wypadkach ważna jest oczywiście odpowiednia dieta. Warto wiedzieć, że wyróżnia się trzy zasadnicze grupy niepożądanych reakcji na pokarmy. Pierwszą grupę stanowią zatrucia i intoksykacje pokarmowe, spowodowane czynnikami zakaźnymi lub związane z czynnikami przez nie wytwarzanymi reakcje typu toksycznego.
Druga grupa to reakcje związane z zanieczyszczeniami żywności związkami chemicznymi, grzybami, substancjami stanowiącymi dodatki, konserwanty lub stosowanymi w trakcie procesów przetwórczych żywności, np. nitrozoaminy. Trzecia grupa w tym podziale to reakcje nietoksyczne z podziałem na nadwrażliwość alergiczną z określonym mechanizmem immunologicznym. W klinice Vimed robią badania na ukrytą nietolerancję pokarmową wywołującą alergię i dostosowują dla chorych dzieci odpowiednią dietę. Wczesna eliminacja z diety alergenów pokarmowych, może w wielu przypadkach przerwać immunologiczny łańcuch wydarzeń i zapobiec rozwojowi procesów przewlekłych.
 
reklama
Do góry