reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia od A do Z.....

PINKA25

mama razy DWA;-)
Dołączył(a)
3 Lipiec 2007
Postów
6 865
Miasto
SWANSEA
No to drogie poznanianki zapraszam na wykłady referaty na temat alergii naszych dzieci:tak: rady porady mile widziane a wiec czujcie sie jak u siebie w domu:-D
 
reklama
tak tak zapraszamy :tak:

jakby ktoś chciał coś wiedziec na temat diety Pani Iwanow :-D to chetnie odpowiem na kilka pytań.

Jakby co mam tez doświadczenia z Centrum Alergologii w Poznaniu.
 
kubala- jak byłas w tym centrum alergologii to mały doatal jakies lekarstwa? jelsi tak to jakie??

bo jak rozumiem od Iwanowej dostałas ketotifen i cropoz tak? czy tego jej mąz ci nie przepisał?? jesli tak to jak po nich sie zachowywał?
kurcz bo moja mała taka nadpobudliwa jest i zastanawiam sie czy to nie od tych leków a dokładnie ketotifenu?????????????????????
 
my dostalismy tylko cropoz, ale znasm ketotifen. Zapisała nam go ta lekarka z centrum allergologii, ale ja go nie podaje, bo sie naczytałam negatywnych opinii.
A po co małej dajesz dwa leki o praktycznie tym samym działaniu? Oba są na alergie.
Wydaje mi sie ze cropoz jest ok :tak:

A tak poza ketotifenem Kuba nie dostał w tym centrum żadnych innych leków na allergie tylko jeden syrop, ale to na drożdzyce. Ale teraz juz tez tego nie dostaje. Jestemy w trakcie robienia badan.

Jakby co to pisz i pytaj.
 
Ostatnia edycja:
podaje te leki bo Iwanowa kazała:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
a ketotifen jest na łaknienie jeszcz ebo mała mi jesc nie chciała

a widzisz róznice po tych lekach?
 
ketotifen podałam 2 razy bo Kuba po nim był mega apatyczny, ale może na inne dzieci działa inaczej :confused: Je bez tego, także sobie odpusciłam. A cropoz podaje profilaktycznie. ?nie wiem czy sa po nim jakieś zmiany... na pewno ma już idealne poliki, ale to chy6ba raczej zasługa tego, ze nie je potraw, które moga go uczulać.
 
Hej Dziewczyny Poznanianki;-)
dawno mnie tu nie było, widzę, ze macie wątek o alergii-super-na bank skorzystam. więc u nas jakby wszystkie zmiany ustąpiły-gotuję małemu normalne obiadki--- oczywiscie, jak tylko normalne z jego alergią mogą one być.
Pinka bodajze ty odradzałas ryz przy skazie białkowej, u nas przechodzi bez echa i bardzo się z tego cieszę, bo to wlasciwie ostatnio jego ulubiony obiadek(ryz z warzywami i jagnięcinką, no czasami z indykiem). jedyny problem jest w tym, ze mały odmawia Nutramigenu, zresztą nigdy nie pil go w czystej postaci, zawsze przemycalam mu je w kaszkach, ale ostatnio kategorycznie go odmawia. przerzucilismy sie więc na mleko kozie, wiem, ze to dosc ryzykowne i wlasciwie przez wiekszosc lekarzy odradzane, ale pije je juz 2 tygodnie(mieszam je troszkę z Nutramigenem) i jak na razie jest ok. no bo co nam pozostało???lepsze takie mleko niz zadne, skoro nic innego oprocz Nutramigenu nie moze pic. pocieszam się tylko faktem, ze chętnie wcina mięsko, warzywka i owoce-więc nie obawiam się az tak o brak odpowiedniej ilosci wlasciwego mleka w diecie.ah te dzieci.....
W Polsce odwiedzilismy dobrego pediatrę ktora stwierdzila, ze skora jest w porządku i nie ma sensu biegac z malym po alergologach itd. wiec sobie odpuscilismy i odpukac faktycznie jest juz super, kupka w normie, skora gładziutka, apetyt dopisuje(choc kilka dni bylo kiepsko, pewnie ze wzgledu na ząbki), choc nie osmielę się jeszcze na probę z mlekiem, liczymy, ze przejdzie nam wszystko do 2-3 roku zycia i bedziemy bezpiecznie wcinac wszystko ;-)
Mam takie pytanie odnośnie drożdzycy, widzę, ze Kuba ma biały nalot na języku( nie mowie tu o plesniawkach) co dokladnie za syrop dostalyscie na to paskudztwo? czy pomoglo? slyszałam gdzies o Citrosepcie, ale z tego co wiem nie podaje się go dzieciom, a jesli juz to w baaaaardzo duzym rozienczeniu, tylko, ze jest to wyciąg z pestek grejpfruta i nie kazdy przy alergii moze
 
reklama
natka K- hmmmm to ze mały teraz pije mleko kozie i nic mu nie jest to nie znaczy ze nie bedzie człowiek na poszczegulne pokarmy uczula sie z czasem i moze sie okazac ze bedzie pił mleka przez 2 m-c i naglw wyjdzie mu uczulenie a ty bedziesz sie zastanawiała od czego nie bedziesz brała pod uwage mleka bo przeciez mleko pił tak dlugo i nic mu nie było.....:confused::confused:

z drugiej strony skoro podajesz mu ryz mleko kozie to zastanawiam sie czy to na pewno alergia na białko?????
moze poprostu wylkuczylas jakis produkt z jego menu który uczulał go juz najbardziej:confused::confused:

byc w polsce i sie skorzystac z okazji by odwiedzic alergologa:confused::confused: dla mnie dziwne i nie zrozumiałe:rofl2::rofl2::rofl2: odwarzna jestes;-);-)

no ale to twoje dziecko i ty wiesz co dla niego dobre zycze powodzenia i wytrwałosci:tak::tak::tak:
pozdrawiam
 
Do góry