reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia od A do Z.....

Pinka25ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, ze mleko kozie do niedawna zalecane przy alergii, teraz jest odradzane, bo moze wywołac taką samą reakcję alergiczną jak mleko krowie, troche na ten temat czytałam zanim mu je dałam-byl to w pełni świadomy krok, bo juz nie wiedzieliśmy jak mu zastąpić ten paskudny Nutramigen, ktorego nie chce spozywac-nie ma poza Nutramigenem innego mleka, ktore młody móglby pic niestety, wiec jak na razie jest mleko kozie z puszki-specjalne dla dzieci.
co do alergologa, to naprawdę nie wydaje mi się, aby ta wizyta była nam potrzebna, wiem czego unikać, a co nam wolno jeść i nie sądzę, by lekarz wniósl cos nowego do mojej wiedzy, ktora zresztą po części czerpana jest z tego oto forum i z waszych doświadczen. Kuba ma zdecydowanie alergię na białko mleka krowiego i kilka innych produktow, probowałam raz z małym serkiem dla dzieci i drugi raz z czystym jogurtem naturalnym-wysypany...
Wiem tez jedno, ze mimo iz nasze dzieci cierpią na alergię, to ich tolerancja na rozne produkty jest bardzo rozna, pisałas bodajze o agreście( choc nie jestem pewna czy to ty), niektore maluchy mogą go smialo wcinać-my niestety nie, podobnie jest z niby bezpieczną morelą, a brzoskwinia jest ok. dziwne to wszystko, no ale tak juz jest-co dziecko to inne reakcje i sami musimy probować i testować na małych "króliczkach"
bylam ostatnio u dobrej lekarki polki, pediatry alergolog tu w Irlandii, kobieta o dosc sporej wiedzy, pytałam o ryz, indyka, wieprzowinę i jagnięcinę-powiedziała mi to co juz wiem, ze jesli dzieko dobrze znosi te produkty, to jest oki.gdyby miały go one uczulac, widziałabym to od razu. co do ryzu zas stwierdzila, ze struktura białka w jego nasionach jest zupełnie inna niz struktura białka w produktach odzwierzęcych, wiec nie powinien uczulac, choc wiadomo zdarzaja się wyjatki od tejze reguły.
jak na razie trzymam sie tego co wiem i wierzę, ze kiedys z tego wyjdziemy;-)
 
reklama
Pinkanaprawdę nie wiem dlaczego tak ironicznie reagujesz :confused: przeciez szanuję to co mi napisałas, ale to nie znaczy, ze moj maluszek będzie chetnie jadl te wszystkie tapioki, Quinoa, kaszę jaglaną itp.itd-wierz mi probowałam...
tak jak napisałam kazde dziecko jest inne...
a co do Quinoa-ta pani doktor nam ją odradzała, poniewaz zawiera ona cus tam( dokładnie saponiny), ktore rozrzedzają krew i sa niewskazane dla dzieci i niemowląt, co prawda gdy jest dobrze spreparowana to tej saponiny ma mniej, ale skąd mogę byc tego pewna??? serdecznie pozdrawiam ;-)
 
Natka K-bron boze to nie mialo zabrzmiec ironicznie poprostu juz wychodziłam z mała do miasta i nie miałam czasu pisac ale to prawda Wiara to nam tylko zostalo :tak:wierzyc ze nasze dzieci kiedy beda mogły jesc wszystko:-D:-D


kurcze a jesli mówisz ze te platki sa zle to moze je przestane dawac?????????bo maala jak je zje to załatwia sie samymi platkami:-:)-(i nie wiem czy to dobrze..........brrrrrr zwariowac mozna od tego wszystkiego:rofl2::rofl2::rofl2:
 
PInkazgadzam się absolutnie, zwariowac mozna...co dziecko to inna reakcja i co lekarz to inne zalecenia-pozostaje cierpliwie czekac i niestety probowac na tych biednyh biedronach;-)
 
dokładnie ja tez testuje-ze tak brzydko powiem i jak narazie jest ok moze dlatego ze mala 7 miesiace na diecie była i organiz jej sie zregenerował a jelitka odbudowały narazie jemy troszku bananka i zobaczymy 2 razy juz jadla i nic nie było wiec moze bedzie ok


a twoj maluszek ma juz zebolki?
 
Pinkawidzę, ze Wiki konczy dzis 10 miesięcy-ulalala to mała rocznica-wszystkiego naj...dla kruszynki
mamy juz 7 ząbków na bank, co do 8 nie jestem pewna, a jak u was?
to jak teraz wygląda dieta córeczki? co juz moze wcinać? jakie mięsko jej gotujesz? bo u nas z mięskiem to krucho, pozostaje jagnięcinka, indyk i wieprzowina, bo krolika brak w Irlandii
niestety ;-)
 
Natka K tak moja mycha wczoraj miala 10 miesiecy kurcze ten czas tak szybko ucieka ze nie wiem:-D:tak:
my zebów mamy 11:-D:-D:-D pytm o te zeby bo ja kupuje małej taki malusie kolby kukurydzy i gotuje jej ona sobie chrupie moze tez spróbuj???????????
no moja mala nadal ta sama diete bezglutynowa i bezjajeczna powolutu podaje jej marchew jogurciki i czekam na reakcje???ale u nas chyba bialko odpada.......bo tyle sie najadla tego nabiału juz i nic jej nie bylo wiec moze jest ok
 
Pinkajaki nabiał dajesz malutkiej? skoro juz tyle go najadła, to moze faktycznie to tylko alergia na wybrane produkty, ja ponowie próbe z jogurtem za jakis czas i zobaczymy, co do kukurydzy, to musze sprobowac, choc ja jej nie cierpię juz na sam zapach robi mi sie niedobrze:-p ale moze malemu przypasi
Tak czekam na Kubalę, bo chyba ona miała jakis syrop na drożdżycę, wiem, ze przez to paskudztwo alergia jest trudna do wyleczenia, wiec chyba od tego powinnismy zacząc ...
U nas jak na razie ok.skora w porzadku, nadal dodaję Nutramigenu do koziego, ale wczoraj zwiększyłam dawkę i młody wyczul ten gorzki smak i kolacji nie zjadl;-)
A to duzo ząbkow ma Wiktoria jak na swoje 10 miesięcy:tak: juz ma czym ciamciać maluda :-D
 
reklama
wiesz co ja podaje jej danonki nie raz twarogu troszke zjadła i nic odpukac nie wyszło bo jak dobrze sie orientuje to alergia na białko objawia sie wysypką tak???????????:tak::tak::tak:

wiesz co te małe kukurydzki wogole prawie nie smierdza jak te duze no i moja mala pije to mleko kupuje je w tesco moze to malemu podawaj bo moja tez Neocate nie chce:-):-):-)a babka lekarka powiedziała ze to mleko mozna dawac:-):-)

dam ci focie

to mleko jest bez glutenu bez laktozy i z malutka iloscia białka smak lekko waniliowy
 

Załączniki

  • mleko.jpg
    mleko.jpg
    119,5 KB · Wyświetleń: 83
Do góry