reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Alergia?

Rozwiązania
0
Witam was! Moje pytanie brzmi, czy skaza białkowa może występować tylko na policzkach? Mój syn 19.02.2020, 10 dni karmiony piersią - (dokarmiany nan h.a w szpitalu, po szpitalu nan optipro plus (zaparcia) potem bebilon z zalecenia położnej i się zaczęło. Początkowo stwierdzony trądzik - smarowanie latopiciem. Potem wysypka zaczęła się pogłębiać, lekarz na podstawie zdjęć (wizyta oczywiście niemożliwa) stwierdził skazę i przejście na nutramigen. 4 tygodnie, wysypka nadal, lecz jakby mniej - lekarz zalecił przechodzenie na zwykłe mleko, więc od tygodnia schodzimy z nutramigenu dodając hipp combiotic. Wysypka wraca - oczywiście tylko policzki. Dołączam zdjęcia i proszę o opinie, może któraś mama tak miała?

Załączniki

reklama

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Mój syn miał na całym ciele. Uczulalo nie tylko mleko. U nas niestety nawet nutramigen i neocate się nie sprawdził. Karmiłam piersią z dużymi obostrzeniami w diecie.

Rozwiązania
0
Mój syn miał na całym ciele. Uczulalo nie tylko mleko. U nas niestety nawet nutramigen i neocate się nie sprawdził. Karmiłam piersią z dużymi obostrzeniami w diecie.
U nas właśnie tylko policzki, reszta czyściutka, żadnej plamki, krosteczki. Już nie wiem co mam myśleć...

Jadwiga orłowska

Miasto
P
Rozwiązania
3
Spróbuj ponownie wrócić tylko na nutramigen i zobaczysz czy sie polepszy. Mozliwe ze trzeba bedzie przejść na neocate.

Jadwiga orłowska

Miasto
P
Rozwiązania
3
Moja wysypkę miała tylko na policzkach. Na ciele, pod pachami w łokciach miała czerwone kreski, odparzenia, i pękały jej uszka
Tylko karmiłam piersią i wyszło ze jest rownież uczulona np na kukurydze.

Fado123

Rozwiązania
3
Jakbym moja Zuzie widziała, nawet ten sam smoczek ha ha , moja miała na policzkach i i na czole ,pediatra tak samo jak twój skaza ,przeszliśmy na bebilon. Zero poprawy ,mała ulewala i nie chciała jeść, pojechaliśmy do Pani dermatolog, powiedziała że to atopowka, przepisala antybiotyk w maści, i po problemie ,wróciliśmy do normalnego mleka , oczywiście czasem się chrostki pojawia ,ale nie z takim nasieniem i tylko w jednym miejscu, może warto do alergologa się udać, żeby tak nie męczyć dziecka ciągła zmiana mleka

Rozwiązania
0
Jakbym moja Zuzie widziała, nawet ten sam smoczek ha ha , moja miała na policzkach i i na czole ,pediatra tak samo jak twój skaza ,przeszliśmy na bebilon. Zero poprawy ,mała ulewala i nie chciała jeść, pojechaliśmy do Pani dermatolog, powiedziała że to atopowka, przepisala antybiotyk w maści, i po problemie ,wróciliśmy do normalnego mleka , oczywiście czasem się chrostki pojawia ,ale nie z takim nasieniem i tylko w jednym miejscu, może warto do alergologa się udać, żeby tak nie męczyć dziecka ciągła zmiana mleka
Właśnie pojawił się problem, bo zapomniałam dodać, że mały przy mieszaniu mleka strasznie płakał tak pół godziny od zjedzenia, tak jak już się uśmiechał to od kilku dni było apogeum płaczu, dodatkowo zwymiotował samym mlekiem hipp - wiem, że tym, bo nutramigen czułabym w drugim pokoju :( od nocy sam nutramigen i od razu inne dziecko od rana.. a co do smoka, Avent rządzi! :) pozdrawiam Ciebie i córeczkę cieplutko 😘

reklama

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Właśnie pojawił się problem, bo zapomniałam dodać, że mały przy mieszaniu mleka strasznie płakał tak pół godziny od zjedzenia, tak jak już się uśmiechał to od kilku dni było apogeum płaczu, dodatkowo zwymiotował samym mlekiem hipp - wiem, że tym, bo nutramigen czułabym w drugim pokoju :( od nocy sam nutramigen i od razu inne dziecko od rana.. a co do smoka, Avent rządzi! :) pozdrawiam Ciebie i córeczkę cieplutko
U mojego żadne sztuczne mleko się nie sprawdziło. Wszystkim wymiotował aż przez nos szło. Usłyszałam w szpitalu, że na zmiany skórne mają maści. A czym smarują jelita? Przecież to skóra w środku. Moje dziecko miało do tego biegunki i tak źle się czuło, że przestawało jeść.
Jak nutramigen działa, to się go trzymaj

Rozwiązania
0
U mojego żadne sztuczne mleko się nie sprawdziło. Wszystkim wymiotował aż przez nos szło. Usłyszałam w szpitalu, że na zmiany skórne mają maści. A czym smarują jelita? Przecież to skóra w środku. Moje dziecko miało do tego biegunki i tak źle się czuło, że przestawało jeść.
Jak nutramigen działa, to się go trzymaj
Tak właśnie, zostajemy na nutramigenie. Wczoraj cały dzień i przedwczoraj od wieczora - wysypka zaczyna ustępować i wszystkie inne dolegliwości, także teraz i Ja i Pediatra mamy pewność, że tak szybko się z nim nie pożegnamy :D całe szczęście, że mój Wiktor od początku chcę je pić, bo z tego co czytam, to co druga mama radzi się jak to zrobić aby dziecko chciało to pić :D pozdrawiam was i dziękuję za odpowiedź :)

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Alergia pokarmowa co moze uczulać? Potrzebuję porady 10
89karola80 Alergia pokarmowa u maluszka Potrzebuję porady 5
Majaaa1102 Kupka niemowlęcia Potrzebuję porady 3
Sara020603 Wysypka u miesięcznego niemowlaka Potrzebuję porady 2
Magdalena41 Alergia na psa Potrzebuję porady 4
N Alergia na laktoze jak to u Was było? Potrzebuję porady 1
M Czy to alergia pokarmowa? Potrzebuję porady 9
R Alergia jedynie w okresie letnim Potrzebuję porady 16
Danielo1234567 Alergia czy potòwki Niemowlaki 5
Biedroneczka83 Alergia na buty i trawę Rozwój i zabawy 3