reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty na Niemowlę

amdzia93

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Sierpień 2016
Postów
28
Cześć dziewczyny 😊
Jak myślicie, ile mogę wnioskować alimentów na niemowlaka ? Jestem jeszcze w ciąży, ojciec dziecka się nie interesuje, wyprawka jest na mojej głowie i tak się zastanawiam jak maluszek się urodzi o ile mogę wnioskować alimentów od ojca.
Byłabym wdzięczna za pomoc bo sama mam mętlik w głowie
 
reklama
Rozwiązanie
Nie ma żadnego terminu ważności. Jeżeli ktoś chce skomentować to komentuje nawet o po trzech latach. Tylko że jest już nowy temat o alimentach więc może tam się bardziej przyda ponieważ jest "świeży" a w takie starsze tematy przez nie których są poprostu omijane. 😉
Nie wiem nie zwróciłam uwagi, pokazał mi się ten temat na pasku więc weszłam i skomnetowalam... Na bieżąco jestem w innym temacie... 👍
Początkowa kwota alimentów zaczyna się przeważnie od 300 ale wszystko zależy od dochodu ojca. Sąd na podstawie umowy o pracę oraz stosunku majątkowego ocenia wysokość alimentów.
 
Na umowie ma tą kwotę wpisaną tak?
Mieszkanie posiada swoje czy wynajmuje? Samochód? Zobowiązania finansowe ? Itp ? Od kwoty którą zarabia miesięcznie sąd będzie musiał obliczyć ile pozostaje mu " na czysto" i z kwoty która zostanie po opłaceniu wszystkiego będą wyliczać wysokość alimentów.
 
Cześć dziewczyny 😊
Jak myślicie, ile mogę wnioskować alimentów na niemowlaka ? Jestem jeszcze w ciąży, ojciec dziecka się nie interesuje, wyprawka jest na mojej głowie i tak się zastanawiam jak maluszek się urodzi o ile mogę wnioskować alimentów od ojca.
Byłabym wdzięczna za pomoc bo sama mam mętlik w głowie
Ojciec dziecka powinien łożyć pieniądze nie tylko na dziecko ale i Ciebie wspierać finansowo w czasie ciąży przez 3 miesiące do czasu porodu oczywiscie wszystko w sądzie i na Twój wniosek, jeśli nie chce dobrowolnie 😉
A co do kwoty to sąd bada możliwości finansowe ojca biorąc pod uwagę wykształcenie itd. a sądy zasądzają różnie są to kwoty od 100 zł do 2000 zł a nawet wiele więcej 😉 realnie szary człowiek między 500 zł a 1000 zł, lepiej wnioskować o więcej bo ojciec dziecka będzie chciał coś urwać z tej kwoty 😉 podasz 1000 zł a sąd zasądzi 800 zł 😉 wszystko zależy od sędziego
 
Ja na syna mam zasadzone 500zl i teraz podobno przepis wszedl ze odkad sad dostanie twoj wniosek o alimenty to ojciec dziecka ma placic od dnia zalozwnia sprawy. Jesli ma takie dochody mozesz sie starac nawet do 1200zl na was oboje. Pamietaj ze do sadu bedziesz musiala miec faktury na co kupilas maluszkowi i nawrt jak chodzisz do lekarza prywatnie czy nie czy kupujesz leki sobie czy badania robisz to pros o potwierdzenie i wszystko gromadz by sad wIal pod uwage ile wydalas na siebie czy tez dziecku. Na wszystko bierz faktury.
 
reklama
Moja siostra wnioskowała o 500 a ojciec dziecka zarabiał koło 2000 plus coś z drugiej pracy.
Sądziła się z nim przez ponad rok, testy na ojcostwo, odwołania, twierdził ze utrzymuje rodziców, na mega kredyt i gospodarkę na głowie
W rezultacie sąd zszedł do 320
Ale w Twojej sytuacji możesz o więcej bo ojciec więcej zarabia
Przedstaw wszystkie opłaty, rachunki, czynsz, kredyt , miesięczne wydatki na dziecko, uwzględnij ze jak dziecko zachoruje to leki koło 100 jak i nie lepiej, dodatkowo możesz dodać że się nie interesuje,
W zasadzie wszystko co Ci przyjdzie do głowy
Powodzenia i szybkiego ustalenia
 
reklama
Siostra 2 tygodnie miała rozprawę o alimenty na dwójkę dzieciaczków zostało przyznane TYLKO po 250 zł na jedno dziecko gdzie były mąż ma na umowie 4 tys na czysto. Na żonę czyli na moją siostrze nie płaci nic mimo że byli małżeństwem 9 lat (i też wnioskowała o pieniądze na siebie) Więc proszę nie róbcie autorce nadziei i nie wprowadzajcie w błąd że może ubiegać się o kwotę 1200 zł. Wszystko zależy od sądu i od tego jakie dokumenty przedstawi ojciec dziecka. Aaa i nie płaci od miesiąca wpłynięcia wniosku tylko od miesiąca po rozprawie mają wpłynąć pierwsze alimenty ( tak jest w przypadku mojej siostry ). Więc sąd sądowi nie równy i autorka wszystkiego się dowie gdy sąd będzie orzekał wyrok.
 
Do góry