reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja

reklama
Tyle ile nie czujesz się na siłach żeby wykonywać wszystkie czynności . Ja od lekarza miałam przykaz leżeć 3 dni , tydzień bez seksu i tydzień bez żadnego podnoszenia . I powiedział że jeśli później będę się czuła dobrze to powoli robić wszystko .
 
Właśnie wróciłam do domu, miałam mieć dzisiaj amniopunkcje i niestety pocalowalam klamkę.. Nie dosłownie - po miłej rozmowie z lekarzem zaprosił mnie na USG i na tym wszystko się skończyło. Po długim badaniu i nawet przygotowaniu pola zdecydował, że nie podejmie się pobrania płynu ze wzgledu na niekorzystne ulozenie dziecka i bardzo staral się ominąć lozysko, które znajduje się na przedniej ścianie - pierwszy raz to dziś usłyszałam. Czytałam już, że dziewczyny miały pobierany płyn przez lozysko, co może spowodować nie zbadaniem płynu z powodu zanieczyszczenia krwia... ale rzeczywiście na USG widzialam też, że nie miał za bardzo wolnej przestrzeni. Coś jeszcze wspomniał o mojej wadze.. nie jestem otyla, tylko mam jakaś oponke na brzuchu no i to wszystko spowodowalo odesłaniem do domu. Wziął nr telefonu i ma zadzwonić za kilka dni...

A miałam mieć jeszcze wynik z FISHa a tak to nie mam nic :(
 
Właśnie wróciłam do domu, miałam mieć dzisiaj amniopunkcje i niestety pocalowalam klamkę.. Nie dosłownie - po miłej rozmowie z lekarzem zaprosił mnie na USG i na tym wszystko się skończyło. Po długim badaniu i nawet przygotowaniu pola zdecydował, że nie podejmie się pobrania płynu ze wzgledu na niekorzystne ulozenie dziecka i bardzo staral się ominąć lozysko, które znajduje się na przedniej ścianie - pierwszy raz to dziś usłyszałam. Czytałam już, że dziewczyny miały pobierany płyn przez lozysko, co może spowodować nie zbadaniem płynu z powodu zanieczyszczenia krwia... ale rzeczywiście na USG widzialam też, że nie miał za bardzo wolnej przestrzeni. Coś jeszcze wspomniał o mojej wadze.. nie jestem otyla, tylko mam jakaś oponke na brzuchu no i to wszystko spowodowalo odesłaniem do domu. Wziął nr telefonu i ma zadzwonić za kilka dni...

A miałam mieć jeszcze wynik z FISHa a tak to nie mam nic :(
A tą amniopunkcje z jakiego powodu miałas mieć ? Ja mam podejrzenie toksoplazmozy i boje się o dzidzie przyjmuje antybiotyk ale i tak się strasznie boje ...
 
Trisomia 13 ryzyko 1:234. Niby nie duże, ale skoro taka liczba jest wskazaniem to chciałam się upewnić.
 
W USG wszystko dobrze, tylko troszkę tętno wyższe to pewnie później echo serca. NT 1,1 tylko pappa nizsze wyszlo - 0,4. Na pierwszym prenatalnym mam stwierdzone, że wszystkie narządy są prawidłowe. Kolejne za 2 tyg.
 
reklama
dobrze dziękuję bardzo
Tyle ile nie czujesz się na siłach żeby wykonywać wszystkie czynności . Ja od lekarza miałam przykaz leżeć 3 dni , tydzień bez seksu i tydzień bez żadnego podnoszenia . I powiedział że jeśli później będę się czuła dobrze to powoli robić wszystko .
tak strasznie się boje ale wierzę że będzie ok wszystko a ile płaciłas za to badnie?
 
Do góry