reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antybiotyk Zinnat pilne!

Katga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Styczeń 2015
Postów
155
Dziewczyny bylam z Mlodym u lekarza, bo znowu chory, mial najpierw miec infekcje wirusowa bo tylko gardlo go bolalo, stany podgoraczkowe dostal Neosine, po 5 dniach wyladowalam z nim znowu u lekarza, bo temperatura powyzej 38 i bardzo brzydki kaszel. Dostal wlasnie Zinnat, ale sie martwie czy nie za mala dawka, dostal 2x4ml. Jak obliczalam to wychodzilo cos ponad 4 na jego wage (21kg) ale z tego co czytalam na forach to lekarze przepisuja zazwyczaj wieksze a nie mniejsze dawki. Pierwsza dawke dalam mu 4ml, ale druga zastanawiam sie czy nie dac wiekszej. Mam pytanie jak to jest z tym dawkowaniem? Na ulotce.jest napisane, ze od 10 do 15mg na kg masy ciala, a w internecie wszedzie widze, ze od 20-40mg na kg masy ciala.
 
reklama
No i coś ponad 4, to niewiele mówi. I tak nie wierzę, że podasz dokładnie 4ml czy też 4,1ml.
To lekarz dobiera dawkowanie, adekwatnie do choroby. Postępuj zgodnie z jego zaleceniami,
 
Mój syn miał w grudniu zapalenie płuc i dostał zinnat 250 2x7ml na 10 dni waga 21kg

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Moj rzekomo osluchowo ma czysto, ale nie wierze juz za bardzo tej lekarce, bo ostatnio tez mial miec czysto, wyladowalismy w koncu na NPL i sie okazalo, ze zapalenie oskrzeli. Na forach wlasnie ludzie pisza, ze i przy wadze 20kg dzieci dostawaly 5ml. Nam dokladnoe wychodzi 4,25 i dla mnie to nie problem tyle dawac, bo mam strzykawke z taka podzialka. Na NPLu to by zepewne 4,5 kazali dawac. Mne dziwia te rozbieznosci, ze w ulotce naposane od 10-15mg na kg/mc a w internecie 20mg na kg/mc. Mlody ma niedomykalnosc zastawki, mamy zawsze szybko reagowac zeby nie dopuscic do zapalenia pluc i dlatego chce zeby antybiotyk dobrze zadzialal
 
Tylko jeśli to infekcja wirusowa, to antybiotyk niewiele pomoże. Lekarze przypisują antybiotyk małym dzieciom - by nie doszło do wtórnych zakażeń bakteryjnych. Ja też jestem zdania, że jak już podawać, to maksymalne dawki.
A czym leczycie brzydki kaszel? Może warto zmienić lekarza skoro nie masz do niego zaufania?
 
Tylko jeśli to infekcja wirusowa, to antybiotyk niewiele pomoże. Lekarze przypisują antybiotyk małym dzieciom - by nie doszło do wtórnych zakażeń bakteryjnych. Ja też jestem zdania, że jak już podawać, to maksymalne dawki.
A czym leczycie brzydki kaszel? Może warto zmienić lekarza skoro nie masz do niego zaufania?
U nas niestety w kolko zapalenia oskrzeli. Syn jest alergikiem, mielismy wlasnie dzisiaj miec wizyte u pulmonologa to musialam przelozyc. Nie wiem czy teraz to na pewno wirusowa infekcja czy juz doszlo do nadkazenia bakteryjnego. Po 5 dniach brania Neosine sie pogorszylo. Dam mu te 4,25ml chociaz pewnoe wiekszej roznicy nie zrobi od tych 4ml, ale rzynajmnoej bedzie mial co do wagi.
 
reklama
Do góry