reklama

antybiotyki a krwiawiace dziasla u 14 m babla

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez kachaa28, 11 Grudzień 2012.

1. kachaa28

kachaa28 Fanka BB :)

witam,mam pytanko.moj babel ma 14 miesiecy.jest teraz chory i przyjmuje antybiotyki(10 dniowa kuracja).ostatnio jak mylismy zabki zauwazylam ze szczoteczka jest z krwi.procz choroby zaczely mu wychodzic tez zeby.myslalam ze juz przebilo sie wszystko co mialo sie przebic ale nie jestem pewna.rano jak wstaje to ma do okola ust troszke zaschnietej slinki z krewka.czy taka dluga kuracja antybiotykami moze spowodowac krwawienie dziaselek??troche sie martwie bo jak zaczela mu sie ta cala choroba to puscila mu sie juz krew z buzi.bylismy u lekarza oczywiscie ktory powiedzial ze jezeli to tylko raz to nie ma co panikowac.do teraz w sumie nie wiemy od czego to bylo bo lekarz podal kilka powodow.albo z dziasel,albo sie ugryzl badz tez przez ta infekcje.dziekuje za pomoc

2. Witaj
    Koniecznie napisz jaki antybiotyk dostaje malenstwo to bede omogla wiecej powiedziec o jego wplywie na dziąsła/ krwawienie. Każdy antybiotyk wywoluje inne skutki uboczne.
    Pozdrawiam
    Katarzyna Buss-Maleszka

3. reklama
  4. kachaa28

ten antybiotyk nosi nazwe ,,Cefpodoxim,, tylko ze aktualnie jestesmy w niemczech i nie wiem czy w polsce tez jest ten lek.pozdrawiamy

5. Witaj
    Ten antyniootyk nie ma w swoim działaniu niepożądanych możliwości wystąpienia krwawień, najpewniej nie od jest przyczyna takiej sytuacji u Twojego dziecka. Jesliz tego co piszesz sytuacja się powtórzyła koniecznie skonsultowała bym się z lekarzem prowadzącym.
    Pozdrawiam
    Katarzyna Buss-Maleszka

6. kachaa28

witam,juz bylam u lekarza z tymi dziaslami.zajrzal mu do buzi i powiedzial ze wszystko ok.najprawdopodobniej to z zabkow.teraz mu wyszly 3 i 5 i to wszystkie na raz.pozdrawiamy

7. kusmir

kusmir Fanka BB :)

takie krwawienie występowało tez u mojego synka, ale faktycznie to dosyć normalne i lekarz powiedział, ze nie ma się co przejmować, ale ja zawsze panikowałam, ząbkowanie to było dla mnie również trudne przeżycie jak dla niego, ale na szczęście to już mamy za sobą, pozdrawiam ;)

Poleć forum