reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja a okres

Dominika 20102018

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Grudzień 2019
Postów
34
Część dziewczyny
Mam pytanie od 26.02 biorę opakowanie drugie tabletek antykoncepcyjnych. Niestety w natłoku zajęć, zmęczenia i wgl zapomniałam o dwóch tabletkach 6.03 oraz 7.03 w tych dniach doszło do współżycia teoretycznie dni płodne były . Tabletki przepisala mi Pani ginekolog leczeniu niepłodności ponieważ nie pękają mi pęcherzyki i leczymy niepłodnośc. Od poniedziałku dalej kontynuje branie tabletek. Natomiast dzisiaj dostałam plamienie albo okres organizm czuję na okres natomiast od rana mam plamemienie .
Czy ktoś miał podobnie o co moze chodzić czy to wina pominięcia tabletek ??
 
reklama
Tak - to na pewno wina tabletek.
Z racji tego, że to dopiero początek brania tabletek przez Ciebie, nie można wykluczyć w tym przypadku ciąży. Ja bym skonsultowała to z ginekologiem.
 
Dziękuję za informację.
Jak by tutaj nie widzę problemu ciąży bo bym się cieszyła natomiast dziwi mnie własnej ten fakt wcześniejszego okresu o dwa tygodnie
 
Tylko że jak bierzesz dalej tabletki, to możesz ewentualną ciążę "uszkodzić". Ja bym rozważała odstawienie tabletek do najbliższej @ (ale min. 14 dni od stosunku + wówczas test ciążowy/beta) i dopiero zaczęła brać je od nowa.

@M@lly Na betę jeszcze za wcześnie....
 
Tylko że jak bierzesz dalej tabletki, to możesz ewentualną ciążę "uszkodzić". Ja bym rozważała odstawienie tabletek do najbliższej @ (ale min. 14 dni od stosunku + wówczas test ciążowy/beta) i dopiero zaczęła brać je od nowa.

@M@lly Na betę jeszcze za wcześnie....
Źle popatrzyłam na daty. Masz rację odstawiłaby tabsy. I jeśli nie będzie ciąży to wróciłbym do nich po okresie
 
Takie plamienie jest normalne, miałam identycznie, kiedy zaczęłam brać tabletki, które mi "nie podchodziły" - po pierwszym tygodniu dostałam okresu, mimo regularnego przyjmowania tabsów.
Zdecydowanie polecałabym konsultację z lekarzem, bo najpierw brałaś regularnie, później o dwóch zapomniałaś (a to już spore ryzyko ciąży), ale po tych dwóch dniach znowu zaczęłaś je brać - mogłaś sobie rozchwiać hormony i teraz będzie Ci organizm wariował.
 
Takie plamienie jest normalne, miałam identycznie, kiedy zaczęłam brać tabletki, które mi "nie podchodziły" - po pierwszym tygodniu dostałam okresu, mimo regularnego przyjmowania tabsów.
Zdecydowanie polecałabym konsultację z lekarzem, bo najpierw brałaś regularnie, później o dwóch zapomniałaś (a to już spore ryzyko ciąży), ale po tych dwóch dniach znowu zaczęłaś je brać - mogłaś sobie rozchwiać hormony i teraz będzie Ci organizm wariował.
Tylko że w tamtym miesiącu również brałam i nic takiego nie miało miejsca wszystko było prawidłowo. Teraz zaczęłam brać po 7 dniach przerwy no i zapomniałam tych dwóch .
 
reklama
Tylko że jak bierzesz dalej tabletki, to możesz ewentualną ciążę "uszkodzić". Ja bym rozważała odstawienie tabletek do najbliższej @ (ale min. 14 dni od stosunku + wówczas test ciążowy/beta) i dopiero zaczęła brać je od nowa.

@M@lly Na betę jeszcze za wcześnie....
Czyli teraz powinnam odstawić tabletki i po okresie zrobić test ?
 
Do góry