reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Jedna z naszych dziewczyn szuka pomocy dla malutkiego bratanka. Całą historię zamieściła na forum, więc możesz jej zadać pytania. Pomożesz?

reklama

Antykoncepcja po ciąży - Ginoring czy Evra?

Olafasola1990

Fanka BB :)
Cześć! Jaka antykoncepcja jest lepsza po ciąży? Plastry czy krążki? Totalnie nie wiem co wybrać a nie chciałabym dowalić sobie w organizm w cholerę hormonów. Co ma więcej hormonów lub co jest bardziej szkodliwe? Lekarka polecała mi te dwie rzeczy bo tabletek nie chce. Co sądzicie?

reklama

Tinulka

Ja miałam wkładkę hormonalną levosert, niewielka ilość hormonu uwalniana bezpośrednio w macicy. Miałam ją trzy lata i nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych

daria8809

Ja kilka lat uzywalam Evre, plus taki ze watroby nie obciazaja i sa wygodne w stosowaniu. Ale po kilku latach lekarka kazala odstawic, poniewaz zaczelam
miec od nich krawienia miedzy miesiaczkami ( jednak obstawiam, ze mialam po prostu pecha i ze nie jest to czeste). Tylko pierwsze kilka dni bylo koszmarne - organizm zareagowal tak, ze czulam sie jakbym w ciazy byla🙂
Ja po ciazy planuje spirale

pietraczkaa

Ja przed ciążą stosowałam prawie 5 lat ginoring albo nouvaring (takie samo zastosowanie) dla mnie najlepsza opcja. Żadnych problemów, po ciąży na pewno wrócę do krążków, dla mnie najwygodniejsze, cena stosunkowo w porządku 😉

Olafasola1990

Ja przed ciążą stosowałam prawie 5 lat ginoring albo nouvaring (takie samo zastosowanie) dla mnie najlepsza opcja. Żadnych problemów, po ciąży na pewno wrócę do krążków, dla mnie najwygodniejsze, cena stosunkowo w porządku 😉
A jak to wyglada z aplikacja a później wyciąganiem? Ja po porodzie mam jakiś lęk, ze będę musiala tam grzebac głęboko 🫢

pietraczkaa

A jak to wyglada z aplikacja a później wyciąganiem? Ja po porodzie mam jakiś lęk, ze będę musiala tam grzebac głęboko 🫢
Nie wiem jak po porodzie 😂 ale przed nie trzeba było głęboko sięgać. Ja nie miałam żadnych problemów, a noszę długie paznokcie 😉 nie przeszkadzał ring w niczym u nas, wyjmowanie chwilo moment, wyciągnięcie po 21 dniach też szybko, wystarczyło zahaczyć palcem i lekko pociągnąć. Moim zdaniem bardziej wyczuwalne jest wyciąganie tampona 🙈
Zdecydowałam się na ring z dwóch powodów po pierwsze o tabletach bałam się że będą zapominać a po drugie nie trzeba obciążać wątroby i zakładka, hormon uwalnia się bez układu pokarmowego

Olafasola1990

Nie wiem jak po porodzie 😂 ale przed nie trzeba było głęboko sięgać. Ja nie miałam żadnych problemów, a noszę długie paznokcie 😉 nie przeszkadzał ring w niczym u nas, wyjmowanie chwilo moment, wyciągnięcie po 21 dniach też szybko, wystarczyło zahaczyć palcem i lekko pociągnąć. Moim zdaniem bardziej wyczuwalne jest wyciąganie tampona 🙈
Zdecydowałam się na ring z dwóch powodów po pierwsze o tabletach bałam się że będą zapominać a po drugie nie trzeba obciążać wątroby i zakładka, hormon uwalnia się bez układu pokarmowego
No mi koleżanka powiedziała, ze jak będę chciała wyciągnąć to wsadzę palca i od razu go wyczuje bo on nie okala całej szyjki ani nie jest przy samym końcu (ja sobie to od razu skojarzyłam jak sprawdzają rozwarcie przy porodzie) 🤦🏼‍♀️

Myślicie, ze mogę odkleić plaster nie kończąc cyklu? Przykleilam 2 i nie czuje się po nich super plus mam lekkie zawroty głowy 🙄

pietraczkaa

No mi koleżanka powiedziała, ze jak będę chciała wyciągnąć to wsadzę palca i od razu go wyczuje bo on nie okala całej szyjki ani nie jest przy samym końcu (ja sobie to od razu skojarzyłam jak sprawdzają rozwarcie przy porodzie) 🤦🏼‍♀️

Myślicie, ze mogę odkleić plaster nie kończąc cyklu? Przykleilam 2 i nie czuje się po nich super plus mam lekkie zawroty głowy 🙄
Może tak być 🙂
Ja przez niemal 5 lat nie miałam w ogóle problemów, kilka razy założyłam jeden po drugim bez przerwy na krwawienie. Nie miałam żadnych skutków ubocznych. W międzyczasie też byłam na diecie i bez problemu schudłam około 12 kg, stąd moja chęć do ponownego stosowania.

Co do odklejenia plastra to trzeba przeczytać ulotkę, albo skonsultować się z lekarzem. Nie przegrywałam nigdy antykoncepcji przed czasem, więc się nie wypowiem 😉

daria8809

Ja sie zle od nich czulam, ale przemeczylam
sie i minelo, a czulam sie tak zle ze plakalam. Nie odklejalabym sama bez konsultacji z ginekologiem.

reklama
Do góry