reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja w uk

D

dorcia

Gość
Niewiem czy ten watek kogos zainteresuje jezeli nie to trudno.
Mam do was forumowiczki prosbe o podzielenie sie ze mna informacja na temat implantow antykoncepcyjnych i spirali.W przyszlym tygodniu wybieram sie na zalozenie jednego badz drugiego i naprawde niewiem na co sie zdecydowac.Jesli ktoras wyprobowala lub wie cos na ich temat to prosze o opinie.Dodam ze interesuja mnie te metody gdyz niezamiezam miec wiecej dzieci(no chyba ze juz cos w brzuszku zaowocowalo hihi):laugh2:
 
reklama
Dorcia ja nie stosowłąm ani jednego ani drugiego:no:
zdoktorkiem rozmwiałam.
osobiście implant wydaje mi się mniej inwazyjny, ale to tylko takie moje odczucie po rozmowie z doktorkiem.
Różnica jest też taka,że implant wystarcza na krócej niż spirala.:dry:
 
Dorcia ja tez wybieram sie do GP w tej sprawie ale jestem zdecydowana na spiralke.

Nie wiem czy bralas kiedys pigulki i jak Twoj organizm toleruje hormony.Bo implanty to nic innego jak hormony wstrzykniete pod skore i tym sie roznia od pigulek ze nie muissz pamietac zeby codziennie brac.
Ja przez dlugi czas bylam na pigulkach. Towarzyszyly temu skutki uboczne typu migrenu i co najwazniejsze brak ochoty na seks.Nawet teraz swiezo po porodzie bralam mini pigulki ale hormonom mowie dosc.
Moje zycie erotyczne powoli wraca do normy chociaz teraz dopadla mnie ciazofobia. No i odstawienie hormonow tez jest odczuwalne. Po prostu wariuje. Mam nadzieje ze to sie niedlugo zmieni . Czekam na powrot @ i zakladam spirale. I to nawet nie mirene tylko najzwyklejsza bez zadnych hormonow. Mozna ja nosic do 8 lat.
Chociaz podobno mirena jest nezla i w skutkach ubocznych nie podaja spadku libido. I podobno najlepiej ja stosowac jak sie uz nie planuje dzieci.
Podam Ci link jakbys chciala cos wiecej poczytac.

Choosing a contraceptive method
 
kasiulka0901-mnie doktorek wlasnie namawia na implant ,ale ja nie dokonca jestem przekonana:baffled:

maja_1980-przez dluzszy czas bralam diane i skutkow ubocznych nie bylo,z @ tez nigdy nie mialam problemu, dlatego teraz trudno mi sie na cos zdecydowac.Przy jednej i przy drugiej metodzie trzy pierwsze miesiace moga byc nieciekawe tak poinformowal mnie lekarz.Boje sie nieregularnych okresow i obfitej @ ktora w wiekszosci przypadkow wystepuje przy spirali.Niemniej jednak spirala bardziej do mnie przemawia,chociaz na mysl ze bede w sobie cos miec dostaje gesiej skorki:szok: A moze juz jestem w ciazy bo @ sie spoznia:-p i byloby po problemie:laugh2: :szok::szok::szok:ooooooooj lepiej niech to pozostanie zartem;-)

Moze odezwa sie dziewczyny ktore juz sprobowaly i powiedza czy sa zadowolone czy nie.Jakie maja skutki uboczne i wogole...,kazdy organizm inaczej reaguje ale takie wasze opinie napewno sie przydadza:tak:
 
maja_1980- A moze juz jestem w ciazy bo @ sie spoznia:-p i byloby po problemie:laugh2: :szok::szok::szok:ooooooooj lepiej niech to pozostanie zartem;-)

Najlepse rozwiazanie:-)

Mojej znajomej kumpela niedawno sobie wlozyla spirale i mowi ze jet zadowolona. Ale skoro nie mialas zadnych skutkow ubocznych po hormonach to moze rzeczywiscie implant bedzie dobry.
A jak dlugo bralas ... moze zbyt krotko zeby wystapily skutki uboczne. U mnie to po jakichs dwoch latach sie zaczelo. A na mini pigulkach praktycznie od razu. A moze to szok poporodowy ... juz sama nie wiem. Ale wiem ze jestem w 100% zdecydowana na spirale.
 
maja-hormony bralam dlugo bo jakies 6lat i jedyny skutek uboczny to cellulit:wściekła/y:,ale za to buzke mialam cudna:-).
Oj chyba jednak tez na spirale sie zdecyduje jak juz wreszcie malpa zawita:baffled::eek: przy niej moze nie przytyje:confused::dry::dry::dry:

dziekuje ze wogole tu zajrzalas:tak:
 
maju dorcia to "stara" mama z UK :tak:
ona juz tam jest od dawna ;-)

a mi sie strasznie podoba ten wątek
przedwczoraj wzięłam pierwsza tabletkę mini, bo karmię....

mam tego na 3 miechy :dry: więc akurat do czasu kiedy zamierzam skończyć z karmieniem

a potem będę musiała coś wybrac
i wolę już być zdecydowana co chce sobie zaaplikować, żeby sie nie denerwować przed dzwonkiem jak Ty dorciu ;-)


pierwszo słysze o czymś takim jak implanty :eek:
a ja mam stracha przed spiralą, bo moja znajoma zaszła w ciąze a przy usunięciu spirali niestety poroniła :-(

i jakos mam taki uraz.....
kurcze ja chce coś co mi da 100 % pewność bezpieczeństwa, bo też mam aktualnie ciążofobie :baffled:

ale nie wykluczam dziecka np za 10 lat :eek:
nie wiem....
 
Melanie 100%srodek antykoncepcyjny to niestety tylko wstrzemiezliwosc. Nawet tabletki nie daja pewnosci.

Dorciu przepraszam ...gapa ze mnie. Przeciez Ty wcale nowa nie jestes
 
reklama
maja_1980-nie masz za co przepraszac:-)

melanie-wzasadzie przy kazdej antykoncepcji mozna zajsc w ciaze,mnie spirala tez przeraza,a implant wydaje sie jakis taki kosmiczny:happy:
Twoja znajoma naprawde miala pecha:no:

a ja nadal czekamn na @:baffled::baffled::baffled:
 
Do góry