reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja w uk

buziaczku...

Widzę że twój syncio ma już ponad dwa miesiące, a Ja znalazłam w necie coś takiego apropo's micronor'u:

If you are starting this pill after giving birth, you are protected against pregnancy immediately and do not need to use extra contraception if you start taking it on day 21 after giving birth. (You can start before day 21, but this increases the risk of breakthrough bleeding and is unnecessary.) If you start taking it later than 21 days after giving birth, you should use extra contraception for the first two days.

i jeszcze
The progesterone only pill can often cause menstrual irregularities, such as irregular bleeding or missed periods. These can be annoying, but tend to settle down after a while. If you have continued problems with irregular bleeding you should talk to your doctor. If you are worried that you could be pregnant because you have not had a period, you should ask your doctor or nurse for advice or do a pregnancy test. However, if you took all your pills correctly and you didn't have an upset stomach or take any other medicines which might affect the POP (see end of factsheet), then it is unlikely you are pregnant.

czyli to, co Ci powiedział GP, to raczej nieprawda
 
reklama
wlasnie przeczytalam tez na ulotce ze jakby byly jakies krwawienia to do lekarza no i jutro ide:/ dzieki za info!
 
Hey
Ja 3 msc po porodzie załozyłam sobie wkładkę Mirenę- z hormonem. Na 5 lat.
Nie utyłam, miesiaczek nie mam wogóle.
Przyjeła sie super.Polecam!
 
Witam, ja mam implant od niecalych 7 miesiecy, zalozylam go 6tyg. po porodzie. Na poczatku troche moj organizm zle reagowal (plamienia, sennosc) ,ale po 2 miesiacach wszystko sie unormowalo.Jestem bardzo zadowolona (okresu brak), choc na poczatku nie wierzylam ze bedzie on mi sluzyl ,gdyz moj organizm ogolnie zle reagowal na antykoncepcje hormonalna.Polecam.
 
Witam,czy mialyscie jakies doswiadczenia z Mirena ?

Mirene zalozylam 29/09/2013 .
Na kontroli bylam dopiero 04/12/2013 - pare dni po pierwszych mdlosciach, mialam bladziutka 2 kreseczke na TC . 07/12/2013 dostalam niewielkiego plamienia ( tylko podczas " podcierania na papierze") ktore trwalo ok 7dni . Oczywiscie umowilam sie do Lekarza "GP", pokazalam pielegniarce kilka pozytywnych testow jednak jej test wyszedl negatywny ... skutek- nie zrobilii USG, bhcg poziom tylko 2 . Dzis mamy 30/12/2013 a ja mam dalej pozytywne testy ( dalej tylko bardzo jasniutka kreseczka ) koleja wiizyta w szpitalu = slowa pielegniarki 25/12/2013 -"Po "doslownym tlumaczeniu " : boli cie brzuch bo masz tam duzo rzeczy w srodku" .

W ciagu 2 tygodni spodnie ktore mi spadaly przylegaja idealnie do brzucha,przybralam 2 kg, mam bialy gesty sluz tak jak przy wczesniejszych 2 ciazach .Jem normalnie momo to brzuszek rosnie tak "od dolu" gdyby nie mirena nie miala bym watpliwosci = ciaza ...

Maz i znajomi nie moaga mnie juz sluchac, ja tylko czytam i szukam w necie ... Straszne ...


Kolejne 2 testy z 01/01/2014 pozytywne a 4 z 02/01/2014 negatywne ............. USG prywatne mam umowione na 08/01/204
 
Ostatnia edycja:
Ja tez mam implant, zalozylam ok listopada 2011. Pierwszy rok super, okresu brak, dobre samopoczucie. Teraz troszke gorzej, co chwile jakies plamienia, tradzik, jedyne co nie utylam, a schudlam:)
 
Do góry