reklama

Antywirus dla ucznia

Od
25 Luty 2017
Postów
61
Odpowiedzi
1
#1
Dziewczyny mam takie pytanie, teraz w szkole nie da się nawet odrobić lekcji bez komputera. Ale nie chcę, żeby mój synek miał dostęp do wszystkich danych i stron. I tak chcę kupić jakiś porządny antywirus, więc od razu przydałby się taki, żebym mogła kontrolować co może a czego nie może przeglądać. Co polecacie?
 
reklama

biksbit

Początkująca w BB
Od
25 Wrzesień 2017
Postów
20
Odpowiedzi
0
#2
pakiet telefon i laptop do dobra opcja, w necie nie ma tygodnai bez newsów o hakowaniu androida i fałszywych aplikacjach, parę dni temu było głośno o tym że ccleaner byl zhakowany i do tego rozsylany z serwerów avasta
 
Od
26 Wrzesień 2017
Postów
3
Odpowiedzi
0
#3
A jaki masz sprzęt, bo mam starszego laptopa i ten niestety nie radzi sobie ze wszystkimi antywirusami? Po prostu przestaje działać. Niby coś tam robi, ale kiepsko to wygląda, trzeba poczekać, aż znowu zacznie funkcjonować. Czy z gdata nadaje się na starszy sprzęt?
 

gabigold

Zaciekawiona BB
Od
6 Październik 2017
Postów
31
Odpowiedzi
0
#4
Ja uważam, że darmowe antywirusy w zupełności wystarczają - AVG chroni przed większością problemów, gdy trzeba płacić to w firmie czy za pomoc techniczną.
 
Od
25 Luty 2017
Postów
61
Odpowiedzi
1
#5
Dzięki za odpowiedzi :) Mamy z mężem firmę, więc płatny antywirus nie będzie problemem, bo sobie odliczymy. A może jednak będzie lepiej chronił komputery. Ostatnio poczytałam na klikajbezpiecznie jakie rzeczy dziecko może ściągnąć na dysk i wolałabym tego uniknąć.
 
Od
26 Wrzesień 2017
Postów
3
Odpowiedzi
0
#6
Fajna stronka. U mnie dziadkowie też mają laptopa, a to jak sie okazuje również bywa problematyczne. Niestety seniorzy również bywają niefrasobliwi, jeżeli chodzi o poruszanie się po internecie, jak dzieci. Chyba tak samo trzeba zabezpieczać komputer.
 

biksbit

Początkująca w BB
Od
25 Wrzesień 2017
Postów
20
Odpowiedzi
0
#7
mi się darmowe zupełnie nie sprawdziły, przepuszczały wirusy, jak sobie raz zrobilam skan po zainstalowaniu g daty to wykryl mi kilka trojanów a przecież cały czas miałam antywrusa zainstalowanego
 
Od
15 Luty 2017
Postów
10
Odpowiedzi
0
#8
niestety darmowe antywirusy często nie mają żadnego wsparcia technicznego, aktualizacje baz wirusów też są słabe i często na te nowsze zagrożenia w ogóle nie reagują albo robią dużo false posivów
 
Od
1 Sierpień 2017
Postów
94
Odpowiedzi
0
#9
Poniekąd jest to racja, natomiast z drugiej strony te darmowe antywirusy, i wersje próbne spokojnie i bez żadnego problemu działają przez 30 dni, więc można na nich bazować.
 
reklama

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/02/2019

Konkurs

Konkurs z marką Humana. Mali odkrywcy ruszają w świat

Zgłoszenia przyjmujemy do 03/03/2019

Nowe pytania

Do góry