reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

astma u 16 mies. dziecka jaki dokumenty aby potwierdzic i dostac dodatek pielegnacyj

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam pediatra stwierdził u mojej coreczki astme oskrzelowa
dał skierowanie do pulmunologa dzieciecego

i stad moje pytanie

jak potwierdzic astme u tak małego dziecka
confused.gif

mała ma przepisane inhalacje

ma przepisany Flixotide, Berodual,
recepta dla chorych przewlekle "P"

stad moje pytanie jak sie starac o dodatek pielegnacyjny ??
słyszałam zeby go dostac to trzeba najpierw miec udokumentowana astme

i czy np za zakup inhalatora -nebulizatora rowniez mozna odzyskac pieniazki ??

dziecko dodatkowo ma skaze białkowa od 4 miesiac zycia jest na diecie bezmlecznej i mleczku bebilon pepti i rowniez dostje recepte "p "
 
reklama
jeżeli pulmonolog potwierdzi astmę to zapewne wyda stosowne zaświadczenie... i na pewno powie, czy na astme można dostać zasiłek pielęgnacyjny i co trzeba zrobić...
 
Pchelko ;-)

u nas jest tak: pediatra twierdzi ze Monia i jasiek maja astme a pulmunolog twierdzi ze to doppiero podejrzenie astmy i zeby ja stwierdzic potrzebne sa badania - np. spirometria a ma to ponoc moje dziecki za male...
tak czy siak na singulairze i sterydach lecimy....
 
rubi, niemal 6-sciolatek jest jeszcze za mały na spirometrię? nie do wiary... fakt, ze trzeba umieć dmuchać nieźle, ale myslę, ze Twój synek by sobie już poradził... no nic, nie będę dyskutować z lekarzami....
 
kora ;-) ja jestem pewna ze mlody dalby rade... Mala dmucha w gwizdek jak oszalala wiec sprobowac by mozna...
mi nie przyszlo do glowy starac sie o jakis dodadek z tylulu astmy bo skoro kupuje leki za grosze (doslownie) to dla mnie jest to wystarczajaca pomoc...
ale skoro Pchelka poruszyla temat to przyszlo mi do glowy ze moze jakis dodatek sie nalezy i dlatego lekarz nie chche dac jednoznacznej diagnozy...

kto ich tam wie...

aha...Pchelko - ja mam prosbe do Ciebie...popros moderatora jakiegos zeby pousuwal Twoje tematy....wrzucilas taki sam temat w rozne dzialy i sie odnalezc nie moge....juz myslalam ze moje posty znikaja a ja po prostu wlazlam na taki sam temat ale w innym, dziale :-(
jak zostanie jeden to wystarczy a ja sierota nie bede sie czula taka zagubiona :-)
 
rubi słonko wiem moje wina pomylilam sie i 3 razy napisałam posta a teraz nie wiem jak pousuwac :baffled:
pani pulmonolog twierdzi ze mała nie ma astmy ale zleciła dalej inhalacje i 5 maja na testy wziewne :szok:
czy moja mała nie jest za mała na takie testy ????? ma dipiero 16 miesiecy
 
pchelka my chodzimy do pulmonologa i nasza Pani dr twierdzi, że testy u dzieci to dopiero od 3 lat i mamy czekać. Ale pewnie co lekarz to inna opinia.
 
emilko
ja tez słyszałam ze dopiero po 3 roku zycia sie robi testy
ale wiem tez ze nawet 9 misiecznym szkrabom robio

nie wiem jaki to sens ale racja co lekatrz to inna opinia

moj pediatra twierdzi ze mała ma na bank astme za to pulmonolog ze nie ma

i wes tu badz madry
 
a chciałabym aby to ktos albo potwierdził albo wykluczył ale nie na dobre "oko"
to dziecko nie zabawa

a jednak bierze sterydy i zeby jej podac tez jest koszmar

wiec wole miec pewnosc

i nie podawac niepotrzebnie sterydow
 
reklama
rubi



ja sie dowiedziałam w necie ze jezeli dziecko ma np astme stwierdzona to mozna sie starac o dodatek pielegnacyjny

nie duzy ale na leki w sam raz ok 153 zł

trzeba isc do pediatry i alergologa i zapytac oni powinni dac odpowiednie dokumenty i pokierowac dalej
 
Do góry