reklama
  1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

Zamknij powiadomienie

Asymetria niemowlaka

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez glandula, 16 Październik 2018.

1. glandula

glandula Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    witajcie, może któraś z Was ma podobny problem: moja Iga ma 2 miesiące i jak leży jest bardzo wykrzywiona na prawo. Widać to jak leży na wznak a najbardziej jak na brzuszku, wtedy cała jej prawa strona jest pomarszczona łącznie z barkiem i na ta stronę się przechyla odrywając od podłoża lewa nóżkę i całkowicie ucieka na bok. Czy któraś z was miała taki problem? Naczytałam się o asymetrii przez ułożenie w brzuchu ale mam wrażenie ze to jest coraz wyraźniejsze. Idziemy do lekarza specjalisty rehabilitacji i ciekawa jestem co zaleci, Tymbardziej ze niestety nosimy tez poduszkę frejki ze względu na dysplazje.

2. reklama
  3. agrekaa

agrekaa Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej ... Ja u swojego synka zauważyłam coś podobnego w drugim mc . Leżąc na brzuszku podnosił się tylko jedną stroną . Na rehabilitację mielismy czekać 2mc więc wziełam 3 wizyty prywatnie. Rehabilitantka troszkę go porozlużniała i pokazała mi ćwiczenia jakie mam z nim wykonywać oraz własciwą technikę noszenia , podnoszenia żeby nie pogłębiać wady .Teraz jeżdzimy co tydzień na zabiegi na NFZ a kończy 6mc .
    Bardzo dużo ćwiczyłam z nim w domu na macie. Obroty , rozluźnianie , masaż po każdej kąpieli . Dodatkowo wyciszanie muzyką , obtulanie itp . Uszyłam specjalnego węża do ćwiczeń i podkładam mu pod paszki . Po 4 mc ćwiczeń lezy już ładnie na brzuszku , obraca się ale nadal ma napięte barki.

Poleć forum