reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Asymetria niemowlaka

glandula

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Kwiecień 2018
Postów
22
Miasto
Tarnów
witajcie, może któraś z Was ma podobny problem: moja Iga ma 2 miesiące i jak leży jest bardzo wykrzywiona na prawo. Widać to jak leży na wznak a najbardziej jak na brzuszku, wtedy cała jej prawa strona jest pomarszczona łącznie z barkiem i na ta stronę się przechyla odrywając od podłoża lewa nóżkę i całkowicie ucieka na bok. Czy któraś z was miała taki problem? Naczytałam się o asymetrii przez ułożenie w brzuchu ale mam wrażenie ze to jest coraz wyraźniejsze. Idziemy do lekarza specjalisty rehabilitacji i ciekawa jestem co zaleci, Tymbardziej ze niestety nosimy tez poduszkę frejki ze względu na dysplazje.
 
reklama
witajcie, może któraś z Was ma podobny problem: moja Iga ma 2 miesiące i jak leży jest bardzo wykrzywiona na prawo. Widać to jak leży na wznak a najbardziej jak na brzuszku, wtedy cała jej prawa strona jest pomarszczona łącznie z barkiem i na ta stronę się przechyla odrywając od podłoża lewa nóżkę i całkowicie ucieka na bok. Czy któraś z was miała taki problem? Naczytałam się o asymetrii przez ułożenie w brzuchu ale mam wrażenie ze to jest coraz wyraźniejsze. Idziemy do lekarza specjalisty rehabilitacji i ciekawa jestem co zaleci, Tymbardziej ze niestety nosimy tez poduszkę frejki ze względu na dysplazje.
Hej ... Ja u swojego synka zauważyłam coś podobnego w drugim mc . Leżąc na brzuszku podnosił się tylko jedną stroną . Na rehabilitację mielismy czekać 2mc więc wziełam 3 wizyty prywatnie. Rehabilitantka troszkę go porozlużniała i pokazała mi ćwiczenia jakie mam z nim wykonywać oraz własciwą technikę noszenia , podnoszenia żeby nie pogłębiać wady .Teraz jeżdzimy co tydzień na zabiegi na NFZ a kończy 6mc .
Bardzo dużo ćwiczyłam z nim w domu na macie. Obroty , rozluźnianie , masaż po każdej kąpieli . Dodatkowo wyciszanie muzyką , obtulanie itp . Uszyłam specjalnego węża do ćwiczeń i podkładam mu pod paszki . Po 4 mc ćwiczeń lezy już ładnie na brzuszku , obraca się ale nadal ma napięte barki.
 
Do góry