reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Asymetria ułożeniowa

Dołączył(a)
3 Styczeń 2014
Postów
4
Zakładam nowy wątek, bo nie mogę znaleźć nic osobnego na forum na ten temat. Jeśli przeoczyłam, proszę przekierujcie mnie...
W tym roku Mikołaj obdarzył mnie wyjątkowym prezentem – 12 grudnia urodził się mój synek – też Mikołaj :) Dopiero uczymy się rodzicielstwa, ale pojawiła się pewna wątpliwość – zastanawiam się, czy Mikołaj nie cierpi na asymetrię ułożeniową. Trochę czytałam na ten temat i wszystko się zgadza, nie wiem natomiast czy można to zdiagnozować u niespełna miesięcznego dziecka... Może moje obawy są przesadzone? Myślicie, że powinnam iść do lekarza czy wstrzymać się jeszcze? Skontaktować się z pediatrą czy innym specjalistą? Czy są tu mamy, których dzieci cierpiały na asymetrię? Kiedy i na jakiej podstawie się zorientowałyście, czy i że to asymetria?
 
reklama
u dziecka mojej znajomej asymetrię wykryto jeszcze w szpitalu i tam od razu była opieka rehabilitanta, po prostu udaj się do zaufanego lekarza pierwszego kontaktu i powiedz o swoich obawach, jeżeli sam nie będzie w stanie stwierdzić czy to asymetria, niech da ci skierowanie do lekarza specjalisty ... na wszelki wypadek zawsze lepiej udać się do lekarza ;-)
 
Hej zuzano - mój mały miał asymetrię lewostroną . Nasza pediatra stwierdziła ze do 3 miesiąca samo powinno przejść,jak miał 2,5 nasza pediatra stwierdziła ze asymetria jest jeszcze zbyt duża - w zawiązku z tym dostalismy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej i dokładnie jak miał 3 miesiące zaczęliśmy ćwiczyć, w wieku 7 miesięcy orzekli w poradni ze nie możemy mówić do małego krzywulec :) bo już jest prostakiem !
Czyli zalecam poczekać przynajmniej do 2 miesiąca bo teraz maluszek dopiero rozprostowuje się po pobycie w brzuszku
 
Dziękuję za dobre rady. Wiem, że to jeszcze wcześnie, ale mam pytanie: czy jest jakaś szansa, żeby już teraz zaczeła robić z Mikim jakieś ćwiczenia? Coś co ewentualnie trochę pomoże?

Zastanawiałam się też nad kupnem takiej poduszki stabilizacyjnej dla dzieci, ale w sumie nie wiem, od kiedy można ją stosować i czy to rzeczywiście coś daje? Używałyście takich wynalazków?Pieniądze nieduże, może warto zainwestować? Miałam już z tej firmy poduszkę dla ciężarnej i jestem zadowolona, ale nie wiem, czy ta na asymetrię to nie jest trochę przesadzona...

Znacie takie rzeczy? Używałyście? Chodzi mi o takie coś: http://poofi.pl/shop/#/shop/products/poduszka-stabilizacyjna/
 
hej
tez zastanawiałam się nad kupnem czegoś takiego ale w końcu się nie zdecydowałam i używałam zrolowanego koca i wystarczyło. Na ćwiczenia jest jeszcze za wcześnie. Ale możesz:
1. Ustawić tak łóżeczko aby podchodzić do niego ze ze strony przeciwnej do wygięcia. Tzn mój był cały czas wygięty w literę C w stronę lewą więc do łóżeczka podchodziliśmy od prawej strony
2. Nie wiem jak u was jest z główka ale naszemy przy okazji też leciała w lewą stronę więc układałam go na pleckach i odciągałam główkę w prawą stronę i podkładałam kocyk pod lewą stronę.
3. Noszenie na rękach - należy trzymać go aby główkę miał skręconą w inną stronę niż lubi (czyli niż jest krzywy)
I jak asymetria nie jest duża to powinno wystarczyć i naprawdę nie powinno się zaczynać wcześniej ćwiczyć .. obserwując młodego jak się rozwijał przez pierwsze miesiące to -- z dużego C wyprostował się do przechylonego I. Poztym asymetria to nic strasznego .. dzięki ćwiczeniom młody nam się pięknie rozwinął jest silniejszy niż dzieci w jego wieku. Więc wiem jak ciężko się czeka .. ale w tym przypadku należy poczekać .
Poztym uważaj z czytaniem w internecie opisów chorób .. bo będzie się wydało Ci , ze twoje dziecko ma wszystkie
 
elak23 dobrze radzi! Tak naprawdę większość ćwiczeń możesz wykonywać nawet ze "zdrowym" Maluchem - będzie się świetnie bawił i na pewno pozytywnie wpłynie to na jego rozwój :) Ja mam taką poduszeczkę w Poofi - kosztuję naprawdę niewiele jak na swoje zalety. Można jej używać naprawdę długo - noworodka kładziesz w taki gniazdku i nie martwisz się, że przewróci się w nocy na bruszek, jeśli Maluchowi się ulewa, to robisz podpórkę pod plecki, a potem przyda się przy raczkowaniu. Sądzę, że warto zainwestować;)
 
Asymetrię z tego, co wiem można zidentyfikować dość wcześnie. Według mnie nigdy nie zaszkodzi spytać pediatry, bądź rehabilitanta ( w końcu chodzi o naszą pociechę). A co do ćwiczeń wykonywanych w domu to jak najbardziej mogą się one przydać, tutaj sprawdzą się patenty podane powyżej. Swoją drogą na forum masz dział Pytania do rehabilitanta- może tam warto się udać po pomoc :)
 
Ostatnia edycja:
Odświeżam. Synek m 3 miesiące i asymetrię ułożeniową na lewo. Byliśmy u lekarza i jesteśmy zapisani na rehabilitację ale nie wiadomo na kiedy (!), terminy są odległe i mają dzwonić jak będzie miejsce. Obawiam się jednak czekać by nie pogłębił się stan młodego. Czy któraś z mam mogłaby opisać 2 lub 3 ćwiczenia jakie wykonywały z dzieckiem? O układaniu na drugim, nieużywanym boczku wiem, tak samo o noszeniu na przemian na rękach i do odbicia układać wysoko by obie rączki były przełożone przez ramię. Robię też z niego taką kołyskę (rączki na kolanka kładę, nóżki zgięte i na boczki przekręcać) i na brzuszek kłaść, na plecki i podciągać (słabo dźwiga główkę).
 
Caro moja corcia miala asymetrie ale prawostronna. Cwiczebia nie tak latwo opisac bo kazda z nas rozumie inaczej. Jak Zuzia miala ppltora mirsiaca to poszlam prywatnie na rehabilitacje bo nie chcialam zwlekac pol roku wiec jak masz mozliwosc to tez idz prywatnie. No i opoznienie szczepien duzo dalo bo zawsze 4 tyg pozniej szczepilam no i tymi oczyszczonymi bo po zwyklej miala powrot i cwiczrnia szly na marne jak znajde gdzies kartke z cwiczeniami to postaram sie wrzucic
 
reklama
Jeśli nadal macie problemy z asymetrią to mogę polecić świetną rehabilitantkę! Ma swój gabinet w Lubinie ale wiem też, że można się z nią umawiać na domowe wizyty w okolicach Lubina i we Wrocławiu. Nazywa się Milena Lindmajer, tutaj macie jej stronę internetową: Fizjobaby.com Rehabilitacja dzieci i niemowląt Milena Lindmajer | Kontakt Naszej córeczce ułożyła świetny plan ćwiczeń (również do wykonywania w domu) i dają naprawdę widoczne efekty. Poza tym ma bardzo dobry kontakt z dziećmi :)
 
Do góry