reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 3 kwietnia widzimy się o 14:00 z fizjoterapeutą, a o 21:00 zapraszam na rozmowy o emocjach.

Wskakuj na YT BB. Sprawdź najnowsze spotkania .

UWAGA. Link do gotowych nagrań ze specjalistami!

Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Azoospermia czy to wyrok !?

Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny,
u mojego męża zdiagnozowano azoospermie. Lekarz zlecił nam badania hormonalne i genetyczne. Wyniki badań hormonalnych są w normie, ale wynik FSH 12,3 przy normie 12,4 jednak mnie martwi. Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba. Młode małżeństwo, oboje mamy liczne rodzeństwo, zdrowo się odżywiamy, uprawiamy sporty a tu taka wiadomość... Nie możemy się pogodzić, że osoby, które nie dbają o swój stan zdrowia mogą mieć dzieci.. Czekamy jeszcze na wyniki badań genetycznych i we wrześniu jedziemy na kolejną konsultacje. Dopiero jak zderzyliśmy się z tym problemem dostrzegliśmy, że jest dużo takich par jak my. Dziewczyny jak radzicie sobie z tym problemem ? :( Ja ciągle wierzę, że zajdę w ciąże naturalnie, choć już pomału oswajam się z myślą, że tylko za pomocą in vitro możemy się doczekać upragnionego maluszka.

reklama

sunrisea

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny,
u mojego męża zdiagnozowano azoospermie. Lekarz zlecił nam badania hormonalne i genetyczne. Wyniki badań hormonalnych są w normie, ale wynik FSH 12,3 przy normie 12,4 jednak mnie martwi. Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba. Młode małżeństwo, oboje mamy liczne rodzeństwo, zdrowo się odżywiamy, uprawiamy sporty a tu taka wiadomość... Nie możemy się pogodzić, że osoby, które nie dbają o swój stan zdrowia mogą mieć dzieci.. Czekamy jeszcze na wyniki badań genetycznych i we wrześniu jedziemy na kolejną konsultacje. Dopiero jak zderzyliśmy się z tym problemem dostrzegliśmy, że jest dużo takich par jak my. Dziewczyny jak radzicie sobie z tym problemem ? :( Ja ciągle wierzę, że zajdę w ciąże naturalnie, choć już pomału oswajam się z myślą, że tylko za pomocą in vitro możemy się doczekać upragnionego maluszka.
Postępowanie z pacjentem z azoospermią obejmuje: dokładny wywiad, w którym pyta się o choroby przebyte w przeszłości (np. świnka), badanie ogólne oraz szczegółowe badanie andrologiczne, badania hormonalne oraz indywidualnie dobierane badania dodatkowe.
W tych przypadkach, w których wykonane badania określą istotne prawdopodobieństwo zachowanej produkcji plemników, rozważa się możliwość wykonania biopsji diagnostycznej jader. Jeżeli w pobranym materiale uzyska się plemniki, to po wstępnej ocenie, zamraża się je. W kolejnym etapie parę przygotowuje się do leczenia metodą in vitro

Link do: Azoospermia: przyczyny, leczenie

Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny,
Witam borykamy się z tym samym problemem z mężem jakbyś miała ochotę porozmawiać odezwij się.

Ewe24245

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witam, mamy ten sam problem z mezem azoospermia gdzie sie leczycie.
Cześć
Szukałam odpowiedniego watkui chyba znalazłam. Robiliśmy badanie początkiem roku. Wynik 0. Za miesiąc kolejne -wynik 0. W PRYWATNEJ KLINICE. Z różnych przyczyn nie diagnozowalismy, nie leczyliśmy. Minęło 8 miesięcy, tydzień temu dowiedziałam się że jestem w ciąży Narazie nie potrafię się cieszyć, milion wątpliwości i pytan, ponieważ to dopiero 4 tc i gin stwierdził że taka ciąża jest nierealna a jeśli już się zdarzyła to prawdopodobnie i tak poronie Ktoś zna taki przypadek ??? W sensie CUD ????

Rozwiązania
0
Witaj, czy twoj maz mial stwierdzona azoospermie?bral jakies leki?dlaczego lekarz stwierdzil, ze prawdobodobnie nie uda ci sie utrzymac ciazy?

Ewe24245

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witaj, czy twoj maz mial stwierdzona azoospermie?bral jakies leki?dlaczego lekarz stwierdzil, ze prawdobodobnie nie uda ci sie utrzymac ciazy?
Zdiagnozowanej nie mial...zrobiliśmy tylko badania, z których wynikało że w ejakulaciejest całkowity brak plemników. Co do lekarza to nie potrafił mi wytłumaczyć jak to możliwe że przy takich wynikach badan zaszłam w ciaze, ale z gory założył że zarodek moze sie nie rozwinąć. I kazal czekać do 7 tygodnia zeby mogl powiedzieć coś wiecej. A mnie dobija ta niepewność

reklama

Ewe24245

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Zdiagnozowanej nie mial...zrobiliśmy tylko badania, z których wynikało że w ejakulaciejest całkowity brak plemników. Co do lekarza to nie potrafił mi wytłumaczyć jak to możliwe że przy takich wynikach badan zaszłam w ciaze, ale z gory założył że zarodek moze sie nie rozwinąć. I kazal czekać do 7 tygodnia zeby mogl powiedzieć coś wiecej. A mnie dobija ta niepewność
Po badaniach odpuściliśmy. Nie diagnozowalismy, nie leczył się. Na chwile odpuściliśmy bknoboje zmieniliśmy prace, doszły nam nowe , większe obowiązki więc skupiliśmy się na tym

Do góry