reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Azoospermia czy to wyrok !?

Dołączył(a)
3 Sierpień 2018
Postów
1
Cześć dziewczyny,
u mojego męża zdiagnozowano azoospermie. Lekarz zlecił nam badania hormonalne i genetyczne. Wyniki badań hormonalnych są w normie, ale wynik FSH 12,3 przy normie 12,4 jednak mnie martwi. Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba. Młode małżeństwo, oboje mamy liczne rodzeństwo, zdrowo się odżywiamy, uprawiamy sporty a tu taka wiadomość... Nie możemy się pogodzić, że osoby, które nie dbają o swój stan zdrowia mogą mieć dzieci.. Czekamy jeszcze na wyniki badań genetycznych i we wrześniu jedziemy na kolejną konsultacje. Dopiero jak zderzyliśmy się z tym problemem dostrzegliśmy, że jest dużo takich par jak my. Dziewczyny jak radzicie sobie z tym problemem ? :( Ja ciągle wierzę, że zajdę w ciąże naturalnie, choć już pomału oswajam się z myślą, że tylko za pomocą in vitro możemy się doczekać upragnionego maluszka.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
u mojego męża zdiagnozowano azoospermie. Lekarz zlecił nam badania hormonalne i genetyczne. Wyniki badań hormonalnych są w normie, ale wynik FSH 12,3 przy normie 12,4 jednak mnie martwi. Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba. Młode małżeństwo, oboje mamy liczne rodzeństwo, zdrowo się odżywiamy, uprawiamy sporty a tu taka wiadomość... Nie możemy się pogodzić, że osoby, które nie dbają o swój stan zdrowia mogą mieć dzieci.. Czekamy jeszcze na wyniki badań genetycznych i we wrześniu jedziemy na kolejną konsultacje. Dopiero jak zderzyliśmy się z tym problemem dostrzegliśmy, że jest dużo takich par jak my. Dziewczyny jak radzicie sobie z tym problemem ? :( Ja ciągle wierzę, że zajdę w ciąże naturalnie, choć już pomału oswajam się z myślą, że tylko za pomocą in vitro możemy się doczekać upragnionego maluszka.
Postępowanie z pacjentem z azoospermią obejmuje: dokładny wywiad, w którym pyta się o choroby przebyte w przeszłości (np. świnka), badanie ogólne oraz szczegółowe badanie andrologiczne, badania hormonalne oraz indywidualnie dobierane badania dodatkowe.
W tych przypadkach, w których wykonane badania określą istotne prawdopodobieństwo zachowanej produkcji plemników, rozważa się możliwość wykonania biopsji diagnostycznej jader. Jeżeli w pobranym materiale uzyska się plemniki, to po wstępnej ocenie, zamraża się je. W kolejnym etapie parę przygotowuje się do leczenia metodą in vitro

Link do: Azoospermia: przyczyny, leczenie
 
Cześć dziewczyny,
u mojego męża zdiagnozowano azoospermie. Lekarz zlecił nam badania hormonalne i genetyczne. Wyniki badań hormonalnych są w normie, ale wynik FSH 12,3 przy normie 12,4 jednak mnie martwi. Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba. Młode małżeństwo, oboje mamy liczne rodzeństwo, zdrowo się odżywiamy, uprawiamy sporty a tu taka wiadomość... Nie możemy się pogodzić, że osoby, które nie dbają o swój stan zdrowia mogą mieć dzieci.. Czekamy jeszcze na wyniki badań genetycznych i we wrześniu jedziemy na kolejną konsultacje. Dopiero jak zderzyliśmy się z tym problemem dostrzegliśmy, że jest dużo takich par jak my. Dziewczyny jak radzicie sobie z tym problemem ? :( Ja ciągle wierzę, że zajdę w ciąże naturalnie, choć już pomału oswajam się z myślą, że tylko za pomocą in vitro możemy się doczekać upragnionego maluszka.

Witam borykamy się z tym samym problemem z mężem jakbyś miała ochotę porozmawiać odezwij się.
 
Witam, mamy ten sam problem z mezem azoospermia gdzie sie leczycie.
Cześć
Szukałam odpowiedniego watkui chyba znalazłam. Robiliśmy badanie początkiem roku. Wynik 0. Za miesiąc kolejne -wynik 0. W PRYWATNEJ KLINICE. Z różnych przyczyn nie diagnozowalismy, nie leczyliśmy. Minęło 8 miesięcy, tydzień temu dowiedziałam się że jestem w ciąży Narazie nie potrafię się cieszyć, milion wątpliwości i pytan, ponieważ to dopiero 4 tc i gin stwierdził że taka ciąża jest nierealna a jeśli już się zdarzyła to prawdopodobnie i tak poronie Ktoś zna taki przypadek ??? W sensie CUD ????
 
Witaj, czy twoj maz mial stwierdzona azoospermie?bral jakies leki?dlaczego lekarz stwierdzil, ze prawdobodobnie nie uda ci sie utrzymac ciazy?
 
Witaj, czy twoj maz mial stwierdzona azoospermie?bral jakies leki?dlaczego lekarz stwierdzil, ze prawdobodobnie nie uda ci sie utrzymac ciazy?
Zdiagnozowanej nie mial...zrobiliśmy tylko badania, z których wynikało że w ejakulaciejest całkowity brak plemników. Co do lekarza to nie potrafił mi wytłumaczyć jak to możliwe że przy takich wynikach badan zaszłam w ciaze, ale z gory założył że zarodek moze sie nie rozwinąć. I kazal czekać do 7 tygodnia zeby mogl powiedzieć coś wiecej. A mnie dobija ta niepewność
 
reklama
Zdiagnozowanej nie mial...zrobiliśmy tylko badania, z których wynikało że w ejakulaciejest całkowity brak plemników. Co do lekarza to nie potrafił mi wytłumaczyć jak to możliwe że przy takich wynikach badan zaszłam w ciaze, ale z gory założył że zarodek moze sie nie rozwinąć. I kazal czekać do 7 tygodnia zeby mogl powiedzieć coś wiecej. A mnie dobija ta niepewność
Po badaniach odpuściliśmy. Nie diagnozowalismy, nie leczył się. Na chwile odpuściliśmy bknoboje zmieniliśmy prace, doszły nam nowe , większe obowiązki więc skupiliśmy się na tym
 
Do góry