reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Baaaaaaardzo ważne-czy to ciąża????

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Cześć dziewczyny.Słuchajcie wczoraj robiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny.Byłam u ginekologa.i powiedziała babka,że to jest za wcześnie by stwierdzić bo byłaby to ciąża 2 tygodniowa.Hmm i jest problem,bo zrobił mi się mały torbiel na jajniku(powiedziała,że przy okresie jest to norma i po nim zniknie),więc przez to mógł mi wyjść test pozytywny(przez torbiel-jest malutki)...Powiedziała,że mam opuchniętą macicę,ale wygląda to jak na wczesną ciążę i równie dobrze okres...Pytała nawet czy pasek na teście był bardzo wyraźny?(naprawdę intensywność paska ma znaczenie?)...I teraz strasznie się denerwuję,bo już sama nie wiem.W kwietniu poroniłam i teraz wreszcie udało się nam,a tu okazuje,się,że wcale pewności nie ma.A przecież na teście pisze,że wykrywa ciążę już po 6 dniach...
 
reklama
Załóż jeszcze kilka razy ten sam wątek, bo 4 to zdecydowanie za mało.



W odpowiedzi na pytanie - o ciąży dowiedziałam się równo w 4tc, na pierwsze USG poszłam w 5tc i też mi ginka powiedziała, że nie ma ciąży, za to jest torbiel.
No i ta "torbiel" lada moment się urodzi.



Polecam iść na betę.
 
Intensywność kreski zależy od stężenia hormonu HCG (a ten zależy od wieku ciąży). Testy mają też różne czułości. Jeśli masz możliwość kup test o czułości 10mlU/ml i KONIECZNIE zrób z porannego moczu.

W moim przypadku do 6tc kreska była blada. A już cień kreski w terminie miesiączki, kończył się ciążą.

A torbiele miałam przy okazji każdej ciąży. Mój gin mówił o nich, że są to torbiele funkcyjne. Obecnie nie mam po nich śladu.
 
Jak sie ma problem z jajnikami to test może wyjść pozytywny mimo ze ciazy nie ma... ale ja na Twoim miejscu bym zrobila betę .. kosztuje 35zl bedziesz pewna.
 
Do góry