reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Kluliczek

Babka z laską
Miasto
Na rozlewisku pod dębami
Rozwiązania
0
Badania w ciąży:

Przydatne linki:
Uwaga: przy czytaniu artykułów i norm proszę wziąć pod uwagę, że w Internecie czasem mogą być błędne informacje!!! Zawsze należy skonsultować się ze swoim lekarzem!

Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama

Melulu

TP 15.01.2009 r.
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
a mam pytanko, jakie badania macie robione na rutynowej wizycie, bo rozumiem, że na razie Wy też chodzicie co miesiąc do ginekologa, prawda?
Ja miałam przed ciążą aktualne badanie ginekologiczne i cytologię, więc lekarz mnie w ogóle ani razu nie badał na fotelu, żeby nie podrażniać wrażliwego brzucha na początku ciąży. Dopiero ostatnio powiedział, że od 16-stego tygodnia będę już na każdej wizycie badana, bo pojawia się zagrożenie nietrzymającą szyjką macicy i w razie czego trzeba zakładać szew zapobiegawczy.
Za to za każdym razem pytał mnie o wagę i notował. Do tego dwa razy miałam standardowe badania krwi (morfologię) i moczu, a raz na początku komplecik hormonalnych + toksoplazmozę + żółtaczkę + glukozę i już nie pamiętam co jeszcze. No i oczywiście dwa razy beta HCG :)

mamjakty

styczniówka 2009
Miasto
świętokrzyskie
Rozwiązania
0
no to troszkę inaczej niż u mnie. Ja jak pierwszy raz poszłam do ginekologa, byłam w 3/4 tyg ciąży, to lekarz zrobił mi tylko USG żeby potwierdzić, a że było mało co widać, to za dwa tygodnie znowu przyszłam na USG. Przed ciążą daawnoo nie byłam u ginekologa, ostatnio to ponad rok temu, więc nie miałam robionej ani cytologii ani zwykłego badania. Na kolejną wizytę miałam taki zestaw badań: USR (albo OWA, tzw odczyn Wassermana), HBs, mocz-badanie ogólne, morfologia. glukoza. Na następną wizytę, czyli na dziś miałam tylko mocz zbadać, a na kolejną mocz, morfologię i toksoplazmozę (późno mi się jakoś wydaje, że tą toksoplazmozę będę mieć robioną....). Lekarz mi powiedział, że na następnej wizycie będę mieć robioną cytologię. I tyle.... tak mi się wydawało, że mało jakoś, to moja pierwsza ciąża, więc kompletnie nic nie wiem :)
a mam pytano, Melulu, co to znaczy: dwa razy beta HCG :) nic mi to nie mówi :)

celinka83

Mama Bartusia i Adasia
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
HCG to taki hormon gonadotopina kosmowkowa. Ma dwie "wersje"- alfa i beta. Jesli beta jest wieksza, niz 5 jest., tzn., ze jest sie w ciąży. Na tej podstawie z moczu ( test ciazowy) lub z krwi mozna ocenic, czy kobieta jest w ciazy. Taki zwykly test ciazowy z apteki wykrywa ciaze przy stezeniu betaHCG w moczu rownym lub wiekszym od 25 jedn.

mamjakty

styczniówka 2009
Miasto
świętokrzyskie
Rozwiązania
0
ano tak, coś mi w uszach dzwoniło, przecież jak robiłam sobie test to w instrukcji było napisane, co on wykrywa :)) skleroza :)
dziękuję za odpowiedź :))

tola159

Aktywna w BB
Miasto
Wiltshire
Rozwiązania
0
Jejku wy tyle badań macie już za sobą a ja jak na razie mocz raz sprawdzony czy cukru w nim nie wykryła. Zgroza.

wecik

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
ja miałam- na I wizycie -5tydz.-bad.ginekologiczne, cytologie,usg,wage i ciśnienie, zlecony mocz i krew(morfologia, toxopl., grupa krwi,WR,HIV, glukoza -chyba tyle), na II wizycie 8tydz.- bad ginek., waga, ciśnienie, usg, zlecony mocz, teraz ide w 13 tyg na kolejną wizytę -na pewno z usg- z badań do tej pory tyle

Melulu

TP 15.01.2009 r.
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Mój gin na pierwszej wizycie powiedział mi, że obowiązkowo USG robi się trzy razy w czasie ciąży: 12-14 tyg., 20-24 tyg. i 32 tyg. Dodatkowo można jeszcze w celu potwierdzenia ciąży w 6-8 tyg. oraz w 38 tyg. A pozostałe to w razie jakiś wątpliwości. Przynajmniej taka jest jego wersja :)

daga23

Entuzjast(k)a
Rozwiązania
0
mi gin robi na kazdej wizycie usg. Z Oliwia tez tak mialam.

reklama

cammi

Entuzjast(k)a
Miasto
Oświęcim
Rozwiązania
0
Moj gin wyraźnie mi powiedział że nie jest udowodniona szkodliwość USG ale to, że nie jest szkodliwe też nie jest pewne więc jak nie ma powodów to robi się go 3-4 razy w ciągu całej ciązy.. i tak tez miałam robione w poprzedniej ciązy.. jakoś mi brakowało pamietam, ze za mało zwłaszcza póżniej jak juz było ok 30 tyg i miałam ostatni raz robione... ale skoro tak trzeba..:) ale filmików nigdy nie miałam jak fajnie przynajmiej wszyscy moga zobaczyć.. bo te zdjęcia czasem udane czasem mniej... moja koleżanka się smiała że u niej na żadnym zdjęciu z ciąży nic nie widać..a u mnie za każdym razem tak fajnie :) stwierdziłyśmy że fotograf miał gorszy dzień :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry