reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Temat na forum 'Archiwum mam styczniowych' rozpoczęty przez Kluliczek, 22 Czerwiec 2008.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Kluliczek

Kluliczek Babka z laską

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Badania w ciąży:

Przydatne linki:
    Uwaga: przy czytaniu artykułów i norm proszę wziąć pod uwagę, że w Internecie czasem mogą być błędne informacje!!! Zawsze należy skonsultować się ze swoim lekarzem!

Ostatnio edytowane przez moderatora: 21 Październik 2008
  2. Melulu

Melulu TP 15.01.2009 r.

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja miałam przed ciążą aktualne badanie ginekologiczne i cytologię, więc lekarz mnie w ogóle ani razu nie badał na fotelu, żeby nie podrażniać wrażliwego brzucha na początku ciąży. Dopiero ostatnio powiedział, że od 16-stego tygodnia będę już na każdej wizycie badana, bo pojawia się zagrożenie nietrzymającą szyjką macicy i w razie czego trzeba zakładać szew zapobiegawczy.
    Za to za każdym razem pytał mnie o wagę i notował. Do tego dwa razy miałam standardowe badania krwi (morfologię) i moczu, a raz na początku komplecik hormonalnych + toksoplazmozę + żółtaczkę + glukozę i już nie pamiętam co jeszcze. No i oczywiście dwa razy beta HCG :)

3. reklama
  4. mamjakty

mamjakty styczniówka 2009

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no to troszkę inaczej niż u mnie. Ja jak pierwszy raz poszłam do ginekologa, byłam w 3/4 tyg ciąży, to lekarz zrobił mi tylko USG żeby potwierdzić, a że było mało co widać, to za dwa tygodnie znowu przyszłam na USG. Przed ciążą daawnoo nie byłam u ginekologa, ostatnio to ponad rok temu, więc nie miałam robionej ani cytologii ani zwykłego badania. Na kolejną wizytę miałam taki zestaw badań: USR (albo OWA, tzw odczyn Wassermana), HBs, mocz-badanie ogólne, morfologia. glukoza. Na następną wizytę, czyli na dziś miałam tylko mocz zbadać, a na kolejną mocz, morfologię i toksoplazmozę (późno mi się jakoś wydaje, że tą toksoplazmozę będę mieć robioną....). Lekarz mi powiedział, że na następnej wizycie będę mieć robioną cytologię. I tyle.... tak mi się wydawało, że mało jakoś, to moja pierwsza ciąża, więc kompletnie nic nie wiem :)
    a mam pytano, Melulu, co to znaczy: dwa razy beta HCG :) nic mi to nie mówi :)

5. celinka83

celinka83 Mama Bartusia i Adasia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    HCG to taki hormon gonadotopina kosmowkowa. Ma dwie "wersje"- alfa i beta. Jesli beta jest wieksza, niz 5 jest., tzn., ze jest sie w ciąży. Na tej podstawie z moczu ( test ciazowy) lub z krwi mozna ocenic, czy kobieta jest w ciazy. Taki zwykly test ciazowy z apteki wykrywa ciaze przy stezeniu betaHCG w moczu rownym lub wiekszym od 25 jedn.

6. mamjakty

mamjakty styczniówka 2009

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ano tak, coś mi w uszach dzwoniło, przecież jak robiłam sobie test to w instrukcji było napisane, co on wykrywa :)) skleroza :)
    dziękuję za odpowiedź :))

7. tola159

tola159 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jejku wy tyle badań macie już za sobą a ja jak na razie mocz raz sprawdzony czy cukru w nim nie wykryła. Zgroza.

8. wecik

wecik Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja miałam- na I wizycie -5tydz.-bad.ginekologiczne, cytologie,usg,wage i ciśnienie, zlecony mocz i krew(morfologia, toxopl., grupa krwi,WR,HIV, glukoza -chyba tyle), na II wizycie 8tydz.- bad ginek., waga, ciśnienie, usg, zlecony mocz, teraz ide w 13 tyg na kolejną wizytę -na pewno z usg- z badań do tej pory tyle

9. Melulu

Melulu TP 15.01.2009 r.

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój gin na pierwszej wizycie powiedział mi, że obowiązkowo USG robi się trzy razy w czasie ciąży: 12-14 tyg., 20-24 tyg. i 32 tyg. Dodatkowo można jeszcze w celu potwierdzenia ciąży w 6-8 tyg. oraz w 38 tyg. A pozostałe to w razie jakiś wątpliwości. Przynajmniej taka jest jego wersja :)

10. reklama
  11. daga23

daga23 Entuzjast(k)a

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mi gin robi na kazdej wizycie usg. Z Oliwia tez tak mialam.

12. cammi

cammi Entuzjast(k)a

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moj gin wyraźnie mi powiedział że nie jest udowodniona szkodliwość USG ale to, że nie jest szkodliwe też nie jest pewne więc jak nie ma powodów to robi się go 3-4 razy w ciągu całej ciązy.. i tak tez miałam robione w poprzedniej ciązy.. jakoś mi brakowało pamietam, ze za mało zwłaszcza póżniej jak juz było ok 30 tyg i miałam ostatni raz robione... ale skoro tak trzeba..:) ale filmików nigdy nie miałam jak fajnie przynajmiej wszyscy moga zobaczyć.. bo te zdjęcia czasem udane czasem mniej... moja koleżanka się smiała że u niej na żadnym zdjęciu z ciąży nic nie widać..a u mnie za każdym razem tak fajnie :) stwierdziłyśmy że fotograf miał gorszy dzień :)

Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum