reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
moja kuzynka też przed tym badaniem coś jadła, bo i tak badania dobrze jej wychodziły, a ja strasznie męczyły wymioty i bała się, że jak wypije glukozę to od razu zwymiotuje... więc lekarz jej doradził, żeby coś sobie zjadła ;-)
 
reklama
Ja jeszcze nie miałam tego badania ale z tego co wiem to powinno być wykonywane na czczo :tak:
5e8ef17511.png
 
odnośnie przypadku mojej kuzynki - Ona miała wyśmienite badania (morfologia, cukier we krwi, mocz) - a jak już pisałam, cały czas wymiotowała, właściwie od samego początku była na zwolnieniu (jest nauczycielką), lekarz pozwolił Jej gryznąć coś przed tym badaniem, ale jak Panie się pytały czy coś jadła to miała skłamać, że jest na czczo - ale lekarz wiedział, że było inaczej i po swojemu interpretował wynik.
Ale Ona to pewnie jakiś taki odosobniony przypadek była i ja nie wątpię, że jest tak jak Wy piszecie, że to badanie powinno wykonywać się na czczo.

a właśnie mam takie pytanie - czym to badanie różni sie od tego jak badamy cukier we krwi? tzn, co to badanie może "wykryć" innego niż tamto? tak z ciekawości pytam ;-)
 
Mamjakty to badanie sprawdza jak szybko cukier po jedzeniu Ci spada( lub nie). Dzieki temu wiadomo, czy w organizmie insulina( ktora ma za zadanie "niszczyć" cukier) wydzielana jest w odpowiedniej ilosci.
 
Co do badania, to ja je zaczynałam robic 3 czy 4 razy, zawsze wyglądało to tak: pobranie krwi, wypicie glukozy i wielkie ble. Za ostatnim udało się (bez cytryny), ale za to zaczęłam mdlec :-p. No i teraz mam zrobic z 50 w domku i jakby zblizyło sie do granicy to powtórzyc w przychodni z 75g glukozy. No ale ja mam wysokie ryzyko cukrzycy ciążowej, bo już raz miałam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziewczyny kiedy dziecko ustawia sie glowa w doł w brzuszku? myslalam,ze to troche pozniej, a tu na ostatnim USG lekarz powiedzial,ze dziecko jest juz ustawione.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
celinka83 - moja mała też jest ustawiona głową w dół już, po prostu w tym momencie ciązy dziecko ma jeszcze na tyle dużo miejsca w macicy że może swobodnie zmienić pozycję. Teoretycznie do 30-34 tc przyjmuje już właściwą pozycję, ale znam przypadki gdzie i na dzień przed planiowaną cesarką (z powodu pośladkowego ułożenia płodu) dziecko obracało się głową w dół ;-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry