reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania po poronieniu

MalyGosc

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
1 447
W ten piątek mam się zgłosić do szpitala na farmakologiczną indukcję poronienia, tak się umówiłam z moim ginem, który wówczas będzie na oddziale. Po diagnozie poronienia zatrzymanego w ubiegły poniedziałek dostałam zalecenie zrobienia badań. Przez to, że to moje drugie poronienie (w ciążę zachodzę bezproblemowo), wyczytałam, że większość badań mogę zrobić na NFZ. Tylko teraz nie wiem za bardzo jak to wygląda w praktyce. Bo czy na wszystkie badania dostanę skierowania od gina czy konieczna jest wizyta też u genetyka, immunologa i hematologa, do których dostać się na NFZ to jakiś dramat?
Do gina chodzę prywatnie, do reszty wyżej też mogę pójść prywatnie, bo raczej nie widzę innej szansy przy tak długim okresie oczekiwania na wizytę. Ale badania chciałabym już zrobić na NFZ. Z jednej strony dlatego, że z racji mojej sytuacji "należą mi się" bezpłatne, a z drugiej strony jak zliczyłam wszystkie, które mam do zrobienia to wyszła niemała sumka.
Poniżej zamieszczam badania, które zastanawiają mnie najbardziej. Czy któraś z Was robiła te badania i jak to wyglądało? Czy lepiej się nie bawić, nie szukać i od razu zrobić prywatnie i po wynikach dopiero skonsultować z ginem i genetykiem? Trochę mi się spieszy, nie ukrywam, bo niektóre badania należy zrobić maks 6 tyg od poronienia. A po pierwszym, drugim cyklu chcemy rozpocząć znowu starania. Więc dobrze by było już znać wyniki.
Trombofilia wrodzona (czynnik V leiden, gen protrombiny)
Kariotyp
Parametry krzepnięcia krwi (białko C, białko S)
Zespół antyfosfolipidowy (przeciwciała antykardiolipinowe, przeciwciała antyfosfolipidowe, antykoagulant toczniowy)
Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska (APA)
Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA)
Mutacja MTHFR
Mutacja PAI-1

Dodam jeszcze, że jakby któraś z Was miała okazję wykonywać te badania w Warszawie to poprosiłabym o poradę w jakiej placówce :) Mam pakiet medyczny z pracy z LuxMedu.
 
reklama
Rozwiązanie
Witajcie dziewczyny , jestem w trakcie 3 poronienia , jakie badania powinnam zrobić w pierwszej kolejności

:(
Czytałam Twój wątek z serduszkiem dziecka. Szczerze trzymałam za Ciebie kciuki, bo miałam trochę podobną sytuację, ale u mnie serduszko z bradykardii po prostu przestało bić (60u/min).
W pierwszej kolejności powinni zabezpieczyć tkanki/płód w szpitalu do badania histo-pat.
Później do 6 tyg po poronieniu:
zespół fosfolipidowy (p/c antykardiolipinowe w klasie IgG i IgM, antykoagulant toczniowy, p/c beta-2-glikoproteinie I w klasie IgG i IgM)
i immunologie, czyli:
P/c. p. antygenom łożyska (APA), P/c. przeciwjadrowe (ANA1)
Ja robiłam jeszcze białko C i białko S i trombofilie (mutacje czynnika V leiden, protrombina)
Ponadto...
Witajcie dziewczyny , jestem w trakcie 3 poronienia , jakie badania powinnam zrobić w pierwszej kolejności

:(
Czytałam Twój wątek z serduszkiem dziecka. Szczerze trzymałam za Ciebie kciuki, bo miałam trochę podobną sytuację, ale u mnie serduszko z bradykardii po prostu przestało bić (60u/min).
W pierwszej kolejności powinni zabezpieczyć tkanki/płód w szpitalu do badania histo-pat.
Później do 6 tyg po poronieniu:
zespół fosfolipidowy (p/c antykardiolipinowe w klasie IgG i IgM, antykoagulant toczniowy, p/c beta-2-glikoproteinie I w klasie IgG i IgM)
i immunologie, czyli:
P/c. p. antygenom łożyska (APA), P/c. przeciwjadrowe (ANA1)
Ja robiłam jeszcze białko C i białko S i trombofilie (mutacje czynnika V leiden, protrombina)
Ponadto troszkę później genetyka: mutacje genu MTHFR, mutacje genu PAI-1, kariotyp Twój i partnera.
Po 2-3 mcach wszystkie hormony płciowe, plus cytologia, wymaz z pochwy w kierunku grzybów i bakterii, ureaplasma, mykoplasma.
Nasienie partnera i poziom jego hormonów.
Hmmm, to pewnie szczyt góry. Ale na początek chyba wystarczy
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry