reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne - wyniki

Dołączył(a)
7 Sierpień 2021
Postów
3
Cześć. Proszę o pomoc w interpretacji mojego wyniku badań prenatalnych. Wg lekarza z certyfikatem FMF który wykonywał badanie, dziecko rozwija się prawidłowo.
Aktualnie wg miesiączki jestem w 12+6, a dziecko w USG ma 13+4 (dziś wykonywałam badanie prenatalne).
Wyniki:
Fhr 154 (wg skali w połowie normy)
Crl 7,5 cm (wg skali w połowie normy)
Przeziernosc (NT) karku 1,8 mm
Wymiar dwuciemnieniowy (BDP) 25 mm (również połowa normy)
Ductus Venosus PI 1.37 i tu niestety ten wynik jest poza skalą lekko podwyższony norma do 1.3 wiec podwyższone o 0.07 - No ale jednak 🤷‍♀️

Ryzyko trisomii 21 1:3313
Ryzyko trisomii 18 1:6136
Ryzyko trisomii 13 mniejsze niż 1:20000

Co może oznaczać lekko podwyższony wskaźnik DV przy innych prawidłowych parametrach ? Czy któraś z Was była w takiej sytuacji i wykonywała jakieś dodatkowe badania ?
Czy to może wynikać z tego, ze dziecko jest 5 dni większe i normy są inne ?
 
reklama
Normy są podawane według tego, jak duże jest dziecko (CRL), a nie według daty ostatniej miesiączki. Skoro lekarz (i to z certyfikatem) powiedział, że wszystko jest w porządku i maluch rozwija się prawidłowo, a patrząc po wynikach tak jest, to należy zaufać lekarzowi, po coś ten certyfikat ma. ;) A tu na forum dziewczyny nic poza to, co powiedział lekarz, nie wywróżą. ;)
 
Do góry