reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

NKA.LC

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Lipiec 2022
Postów
24
Dobry wieczór 🌛

Od sześciu miesięcy staramy się z mężem o dzidzię! Choruję na niedoczynność tarczycy i Hashimoto, jednakże wyniki badań dobre.
Co miesiąc monitoruję owulację - z obserwacji wynika, że pojawia się regularnie 14 dnia cyklu.

Wykonałam szereg badań TSH (0,791,), estriadol (68,9pg/ml), FSH (6.19mlU/ml), LH (5,24mlU/ml), (w czasie miesiączki) oraz progesteron 17 dnia cyklu - wynik 21,50 mg. Morfologia - wszystkie wyniki bardzo dobre.

Cykle co 27/28dni. Od trzech miesięcy okres trwa nie dłużej niż 2 dni - miesiączkę poprzedzają plamienia, później dzień obfitego krwawienia, dzień przerwy i lekkie krwawienie...
Wyniki męża bardzo dobre.

Lekarz zaleca - cierpliwość 😊! Jakie badania wykonywałyście starając się o malucha?

Pozdrawiam ciepło!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie napisałaś ile macie lat. Ja zaczęłabym od AMH przy problemach z tarczycą rezerwa potrafi być bardzo niska. Wtedy trzeba szybko działać, bo czasu mało.
To badanie zrób w dobrej klinice bo sposób wykonania ma znaczenie. Czy próbka jest mrożona, czy podawana odrazu do aparatu. W sensie wybieraj miejsca gdzie wyniki są szybko.
Jeżeli AmH będzie w normie to wtedy sprawdza się drożność jajowodów po roku starań. Ogółem przed 35 r ż zaleca się rok starań. Jeżeli dziecka nie ma wtedy diagnostyka niepłodności. Jeżeli jednak pacjentka ma powyżej 35l okres skraca się do pół roku. Bo tutaj czas jest na wagę złota.
BTW trochę nie za niskie to TSH ? Wydaje mi się, ze przy staraniach o dziecko powinno być od 1 do 1,5. Ale może coś się zmieniło 😉
 
Nie napisałaś ile macie lat. Ja zaczęłabym od AMH przy problemach z tarczycą rezerwa potrafi być bardzo niska. Wtedy trzeba szybko działać, bo czasu mało.
To badanie zrób w dobrej klinice bo sposób wykonania ma znaczenie. Czy próbka jest mrożona, czy podawana odrazu do aparatu. W sensie wybieraj miejsca gdzie wyniki są szybko.
Jeżeli AmH będzie w normie to wtedy sprawdza się drożność jajowodów po roku starań. Ogółem przed 35 r ż zaleca się rok starań. Jeżeli dziecka nie ma wtedy diagnostyka niepłodności. Jeżeli jednak pacjentka ma powyżej 35l okres skraca się do pół roku. Bo tutaj czas jest na wagę złota.
BTW trochę nie za niskie to TSH ? Wydaje mi się, ze przy staraniach o dziecko powinno być od 1 do 1,5. Ale może coś się zmieniło 😉
Dziękuję za odpowiedź ❤️
Moja endokrynolog mówi, że jest w porządku, ale dla pewności dopytam raz jeszcze.

Na pewno zorientuję się w kwestii AMH!

Ja mam 30 lat a ma 34 :)
 
Nie napisałaś ile macie lat. Ja zaczęłabym od AMH przy problemach z tarczycą rezerwa potrafi być bardzo niska. Wtedy trzeba szybko działać, bo czasu mało.
To badanie zrób w dobrej klinice bo sposób wykonania ma znaczenie. Czy próbka jest mrożona, czy podawana odrazu do aparatu. W sensie wybieraj miejsca gdzie wyniki są szybko.
Jeżeli AmH będzie w normie to wtedy sprawdza się drożność jajowodów po roku starań. Ogółem przed 35 r ż zaleca się rok starań. Jeżeli dziecka nie ma wtedy diagnostyka niepłodności. Jeżeli jednak pacjentka ma powyżej 35l okres skraca się do pół roku. Bo tutaj czas jest na wagę złota.
BTW trochę nie za niskie to TSH ? Wydaje mi się, ze przy staraniach o dziecko powinno być od 1 do 1,5. Ale może coś się zmieniło 😉

Do stara. TSH powinno byc jak najblizej 1 z jednej, jak i z drugiej strony. Ale kazda z nas jest inna.
@NKA.LC samo TSH niewiele mowi o stanie tarczycy. Do oceny potrzebne sa jeszcze conajmniej fT3 i fT4 (wolne hormony tarczycowe), jesli twoj endokrynolog tego nie sprawdza to zmienilabym go na innego.
 
reklama
Do góry