reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

camellia92

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Luty 2018
Postów
139
Witam! Chcemy z partnerem robić coś w kierunku żeby małymi kroczkami starać się o dziecko. Na wizyte u lekarza musze jeszcze poczekać ponieważ jestem w tracie sprawdzania hormonów tarczycy (ponieważ chyba tarczyca nie pracuje jak powinna, moje tsh wynosi 0,3 a ft4 i ft3 jest podwyższone ale nie krytycznie) regulowania cyklu (ponieważ mam długie cykle) i czekam aktualnie na miesiączke, żeby zrobić potrzebne badania. Jakie powinnam zrobić badania poza prolaktyną, progesteronem, estradiolem, lh, fsh ? Co powinnam sprawdzić. Byłam u 2 różnych lekarzy i co innego mówią, o badaniach i o moim stanie tarczycy. Dlatego jestem ciekawa jakie badania robiły mamusie i przyszłe mamusie :) Jak na razie wiem, że musze unormować cykle, owulacje miałam w grudniu potwierdzoną i teraz wystąpiła podwójna owulacja, z dwóch jajników jednocześnie na początku miesiąca. I aktualnie spóźnia mi się mięsiączka i czekam niecierpliwie żeby wykonać badania. Podwójna owulacja może być skutkiem brania hormonów? Biore od początku stycznia euthyrox. Nie mam jak na razie zapytać swojego lekarza. Dlatego pytam tutaj.
 
reklama
Podwójna owulacja może być wynikiem stymulacji owulacji, ale nie euthyroxem. Progesteron radzę zrobić w drugiej połowie cyklu bo na początku jego wynik niestety nic nie powie. Jeżeli dopiero teraz zaczynacie się starac to nie ma jakiegoś specjalnego zestawu badań, które musisz zrobić. Dopiero jak starania nie przyniosą efektu, wtedy można poszerzyć diagnostykę.
 
Właśnie ciężko z progesteronem żeby zbadać na razie, bo nie mam miesiączki jeszcze. I troche poczekam z zbadaniem tego hormonu.
 
Ale nie miałam stymulacji owulacji. Brałam luteine w styczniu na wywołanie krwawienia i jestem na euthyroxie.
 
Badania chce zrobić tak kontrolnie. Czy jest w porządku wszystko i jestem zdolna żeby zajść samodzielnie w ciąże. :) Niestety czekam na tą miesiączke, nie wiem czy opóźni się w związku z tą owulacją. Czy nie uregulował się cykl i będę musiała go ustawić lekami.
 
Wiem, ale nie wiedziałam, że mnie spotka taka niespodzianka, bo jestem zaskoczona taką owulacją u mnie haha :) Cieszy mnie, że mam owulacje mimo nieregularnych cykli i to jeszcze podwójną :)
 
jezeli nie ma problemu z zajsciem skontrolowałabym z hormonow tylko progesteron, który utrzymuje ciaze. Bada sie go około 8 dnia po owulacji.skoro masz owu to po co sie stresowac tymi badaniami. Jak wiadomo to utrudnia zajscie.
Do tego kontrola tarczycy, najlepiej tsh około 1. kontrola tsh na poczatku ciazy.
Mozesz zbadac przeciwciała na cytomegalie, toxoplazmoze, rozyczke
 
reklama
Właśnie moje tsh ma 0,3 bo badałam hormony tarczycy i po euthyroxie musze ponownie powtórzyć, bo są potrzebne do wizyty. I podobno tsh jest za niskie, jeżeli chce w ogóle zajść w ciąże musi być wyższe.
 
Do góry