reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie glukozy

Dołączył(a)
30 Czerwiec 2017
Postów
11
Witam ;)

Ostatnio miałam robione badanie poziomu cukru we krwi po 1 i 2 godzinach po wypiciu 75g. glukozy. Mój wynik to 75,8 na czczo, 144,4 po 1 godzinie i 129 po 2 godzinach. Byłam skonsultować wyniki z diabetologiem. Podobno mam lekką cukrzycę ciążową. Dostałam glukometr i mierzę ile mam cukru godzinę po różnych posiłkach. Jednak zabroniono mi jeść owoców, a te z kolei były moją jedyną alternatywą dla słodyczy, bo tych się wystrzegam. Na pewno muszę być aż tak zasadnicza i do końca ciąży (a skończyłam 25 tydzień) nie jeść żadnych owoców? Czy może wystarczy tylko mierzenie glukometrem i darowanie sobie tego jedzenia, po którym cukier we krwi przekroczy mi 120mg?
Ktoś ma jakieś rady/spostrzeżenia? :)

Pozdrawiam :)
 
reklama
Cały czas musisz mierzyć i tak układać sobie posiłki żeby nie przekroczyć górnej granicy. Dozwolone owoce to np jabłko ale raz na jakiś czas. Też to przechodziłam. Masakra. Ja mierzyłam przed posiłkiem i godzinę po. po kilku razach zorientujesz się na ile możesz sobie pozwolić.
 
Jak dla mnie wynik ok zadnej cukrzycy nie masz.
Po takim obciążeniu
Zmieniły sie normy .
Teraz po dwóch h jest do 158 norma.
Ja mialam po dwoch h 138 i nie mialam cukrzycy ciążowej .
Na czczo też masz piekny wynik.
Ja tez mialam 70 cos:)
Zjedz cos i zmierz cukier za godz i za dwie i zobaczysz :p
 
Ostatnia edycja:
Witam ;)

Ostatnio miałam robione badanie poziomu cukru we krwi po 1 i 2 godzinach po wypiciu 75g. glukozy. Mój wynik to 75,8 na czczo, 144,4 po 1 godzinie i 129 po 2 godzinach. Byłam skonsultować wyniki z diabetologiem. Podobno mam lekką cukrzycę ciążową. Dostałam glukometr i mierzę ile mam cukru godzinę po różnych posiłkach. Jednak zabroniono mi jeść owoców, a te z kolei były moją jedyną alternatywą dla słodyczy, bo tych się wystrzegam. Na pewno muszę być aż tak zasadnicza i do końca ciąży (a skończyłam 25 tydzień) nie jeść żadnych owoców? Czy może wystarczy tylko mierzenie glukometrem i darowanie sobie tego jedzenia, po którym cukier we krwi przekroczy mi 120mg?
Ktoś ma jakieś rady/spostrzeżenia? :)

Pozdrawiam :)

Musisz sprawdzić jak twój cukier zachowuje się po owocach, ja jem normalnie czereśnie, nektarynki, brzoskwinie, arbuza i mi cukier nie skacze, wiadomo że nie kg na raz ale wcale nie tak mało, zjedz i sprawdź
Wg mnie ty nie masz żadnej cukrzycy

Jak dla mnie wynik ok zadnej cukrzycy nie masz.
Zmieniły sie normy .
Teraz po dwóch h jest do 158 norma.
Ja mialam po dwoch h 138 i nie mialam cukrzycy ciążowej .
Na czczo też masz piekny wynik.

Pierwsze słyszę o takich normach, mi diabetolog i w szpitalu mówili że norma po 2godz. do 140 max
 
Mi gin
Musisz sprawdzić jak twój cukier zachowuje się po owocach, ja jem normalnie czereśnie, nektarynki, brzoskwinie, arbuza i mi cukier nie skacze, wiadomo że nie kg na raz ale wcale nie tak mało, zjedz i sprawdź
Wg mnie ty nie masz żadnej cukrzycy



Pierwsze słyszę o takich normach, mi diabetolog i w szpitalu mówili że norma po 2godz. do 140 max
Wiem ze takie ale pozniej zmienili jak ciaze prowadziłam w tamtym roku juz takie byly:)
Zalezy moze co kto praktykuje

Więc Sarbiene nie katuj sie zadna dieta bo żadnej cukrzycy nie masz.
 
Ostatnia edycja:
Cały czas musisz mierzyć i tak układać sobie posiłki żeby nie przekroczyć górnej granicy. Dozwolone owoce to np jabłko ale raz na jakiś czas. Też to przechodziłam. Masakra. Ja mierzyłam przed posiłkiem i godzinę po. po kilku razach zorientujesz się na ile możesz sobie pozwolić.
Tyle ze ona nie ma zadnej cukrzycy;)
Wiem co mowie bo lezalam naa patologii z dziewczynami ktore mialy cukrzycę i diete:)
I normy sa.
 
reklama
Musisz sprawdzić jak twój cukier zachowuje się po owocach, ja jem normalnie czereśnie, nektarynki, brzoskwinie, arbuza i mi cukier nie skacze, wiadomo że nie kg na raz ale wcale nie tak mało, zjedz i sprawdź
Wg mnie ty nie masz żadnej cukrzycy



Pierwsze słyszę o takich normach, mi diabetolog i w szpitalu mówili że norma po 2godz. do 140 max
Tak było kiedyś. W tym roku się to zmieniło i są inne normy dla kobiet w ciąży - Tak mi powiedział gin i Pani w lab. Ja miałam na czczo 68, po 1 h 167, po 2 h 141 i cukrzycy nie mam. Po prostu nie jedz owoców na noc i zrezygnuj z bananów.

Wg mnie wynik masz bardzo dobry. Link do: Zmiana kryteriów rozpoznania cukrzycy ciążowej
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Do góry